Ruošiamasi statyti naują Kauno marių prieplauką ir buriuotojų bazę

Ne vienerius metus planuojant Kauno marių prieplaukos ir naujos buriavimo mokyklos bazės statybą vadinamojoje Neptūno įlankoje, Kauno savivaldybė ieško, kas atliktų šiuos darbus.

Kauno sporto mokyklos „Bangpūtys“ direktorius Rimantas Vilkas sako, kad naujos buriavimo bazės statyboms ruošiamasi nuo 2008 metų, o kol ji iškils, buriuotojų mokykla įsikūrusi „Žalgirio“ jachtklube.

„Šiuo metu mes nuomojamės „Žalgirio“ jachtklubo patalpas, elingus laivams sudėti, krantinę. Nauja bazė planuojama penktus metus, o iš tikrųjų tai mes jau nuo 2008 metų tuos dalykus darome, kol žemės sklypai buvo sujungti, pastatų, siurblinių, transformatorinių išpirkimas“, – BNS sakė jis.

Anot R. Vilko, numatyta pastatyti visiškai naują buriavimo bazę su infrastruktūra ir patalpomis.

„Bus visa reikalinga infrastruktūra, elingai, pastatas – sporto salė, persirengimo kabinos, administracija. Senieji pastatai nugriauti, teritorija išvalyta, ten statybos vyks“, – kalbėjo mokyklos „Bangpūtys“ vadovas.

Senieji pastatai nugriauti, teritorija išvalyta, ten statybos vyks.

Jo teigimu, atnaujintoje įlankoje bus pagerintos sąlygos miestiečiams ir laivų savininkams.

„Bus elementari europietiška tvarka, vietos laivų švartavimui, slipas, kranas laivų iškėlimui, remonto vieta, automobilių stovėjimo aikštelė. Realiai ten galėtų būti iki 500 vietų“, – aiškino R. Vilkas.

Lapkričio viduryje paskelbtam konkursui pasiūlymų laukiama iki gruodžio 21-osios, su rangovu planuojama pasirašyti dvejų metų trukmės sutartį, o darbai turėtų būti atlikti per 16 mėnesių. 

Kol vyksta konkursas, Kauno savivaldybė projekto vertės neatskleidžia, tačiau teigia, kad ji apskaičiuota remiantis šių metų balandžio rinkos kainomis, tikimasi, kad ji bus patraukli dalyviams.

„Pirkime nurodyta maksimali pasiūlymo kaina nustatyta vadovaujantis atestuotų projektuotojų parengta techninio projekto skaičiuojamąja sąmata balandžio kainų lygiu. Projektas parengtas šiais metais, todėl tikimės, kad jo kainos dar atitinka rinkos galimybes“, – teigiama savivaldybės komentare BNS.

Pasak projekto iniciatorių, dabar prieplauka ir buriavimo bazė yra labai apleista.

„Laivai sandėliuojami kur papuola – tarpuose tarp medžių miškų sklypuose, pakrantėse ir pan. Nors teritorija yra labai gražioje vietoje, šiuo metu ji yra visiškai nepatraukli, nepritaikyta lankytis miestiečiams, poilsiauti, pramogauti“, – teigiama projekte.

Pažymima, kad vaikų buriavimo mokyklai šiuo metu neužtikrinamos net elementarios sąlygos.

„Ji taip pat nepritaikyta vaikų buriavimo mokyklos poreikiams. Nėra elementarių patalpų, sporto zonų bei prieigų pakrantėse, būtinų buriavimo sportui. Vaikų buriavimo mokykla šiuo metu glaudžiasi senoje transformatorinėje. Ji naudojama kaip persirengimo patalpos, daiktų laikymo patalpos. (...) Jokių sanitarinių patalpų, normalios prieplaukos infrastruktūros nėra“, – aiškinama projekto aprašyme.

Anksčiau parengtame įlankos tvarkymo projekte numatyta atnaujinti kelius, krantines, įrengti pontonines prieplaukas vandens transportui, o aplinką sutvarkyti taip, kad ji būtų kuo patrauklesnė ne tik buriuotojams, bet ir visuomenei.NAUJAUSI KOMENTARAI

Padvėsusio ešerio įlanka

Padvėsusio ešerio įlanka portretas
O tai "NEPTŪNO ĮLANKOS" nuotraukos nesugebėjot įdėti? Savo laiku vadinom motorlaivių uostu. 1970 ir vėlesniais metais....Įdomu nuo kada tapo NEPTŪNO įlanka?

Yra Kauno Jachtklubas

Yra Kauno Jachtklubas portretas
ir jame turi vykti visos buriavimo paslaugos, kokius cia metus ir kokių naujų statybų reikia laukti ? :))

Šaunu!

Šaunu! portretas
Kaunas artėja prie Europos. Pastačius ir viską įrengus bus nuostabi vieta miestiečiams ir buriuotojams.
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių