„Rinkis prekę lietuvišką 2022“ atsinaujino su trenksmu, tačiau ir vėl įtiko ne visiems

„Žalgirio“ arenoje šį savaitgalį vėl šurmuliuoja paroda „Rinkis prekę lietuvišką“. Šiemet šis jau tradiciniu tapęs renginys, beje, – jau keturioliktas, savo dalyvių, kurių – apie pustrečio šimto, skaičiumi pranoko visus iki šiol buvusius.

Gurmanų puota

Nepaisant minėto rekordo, geriausios šios parodos tradicijos, sutraukiančios kasmet būrius žmonių, išliko. Ir šiemet netrūksta norinčių nemokai pasivaišinti ne tik vietoje pilstomu alkoholiu, bet ir gurmaniška užkanda. O savo produkcijos degustacijas rengiantys verslininkai siūlo šias gėrybes nepaliaudami.

Sunku atsispirti ir jų išmonei, įvardijant savo prekybos vietą.

„Nuogienė arba uogienė, kuri neturi, ko slėpti“. Toks užrašas kviečia pasivaišinti, o po to ir įsigyti, svečių iš Vilniaus šeimos verslo produkciją. „Verdame uogienes pagal mūsų močiutės receptus, tačiau stengiamės tai daryti, kaip įmanoma sveikiau, t. y. naudoti, kuo mažiau cukraus. Viena iš perkamiausių mūsų uogienų – braškės su rabarbarais. Daug kas sako, kad jos skonis labai primena trintas šviežias uogas. Siūlome septynių skonių uogienes, tarp kurių – kriaušės su spanguolėmis, obuoliai su slyvomis arba šilauogėmis ir panašiai“, – pasakojo Domantas, teigdamas, kad dalyvauja šioje parodoje pirmą kartą ir tokio pasisekimo Kaune nesitikėjo. Anot šio jauno verslininko, pagrindinai jų klientai – šeimos su vaikais.

Nerealaus dydžio naminius rankų darbo saldžios varškės sūrius parodoje siūlo ir šeimos  ūkio, įsikūrusio Joniškio rajone, sūrinę „Stefutės sūris“ atstovaujanti jos savininkės dukra. „Dalyvaujame šioje parodoje ne pirmą kartą ir jau turime nuolatinius klientus. Tiesa, viskam brangstant, jie jau perka mažiau, bet vis tiek perka“, – akcentavo ji.

Dalyvaujame šioje parodoje ne pirmą kartą ir jau turime nuolatinius klientus.

Vilionės akiai ir skrandžiui

Kai kurie paviljonų pavadinimai ne tik intriguoja, bet ir šokiruoja. Pavyzdžiui – „gruziniška duona“. „Bet mes ją gaminame Lietuvoje – Kaune! Ir ne tik tradicinę gruzinišką duoną, bet ir su įdarais. Dalyvaujame šioje parodoje jau ne pirmą kartą. Ir kylant kainoms, pastebėjome, kad kai kurie pirkėjai nuo jiems mažiau pažįstamų gaminių linkę susilaikyti. Bet nuolatinių mūsų klientų dėl to nesumažėjo. O tarp jų, žinoma, – ir Kaukazo atstovai“, – pasakojo už prekystalio su gruziniška duona bei šiai gimininga produkcija stovėjusi Agnė.

Jau dešimt metų gyvuojantį savo šeimos ūkį, auginantį sraiges, atstovaujantis  Ernestas iš Kaišiadorių rajono  siūlo ir sraigių konservus, ir ikrą. Tačiau perkamiausias šio sraigių ūkio produktas – „Sraigės burgundiškai“. „Tai – restoranas namuose! Tik kelios minutės orkaitėje ir nepakartojamas delikatesas!” – entuziastingai reklamavo savo produkciją šis verslininkas, teigdamas, kad jų klientai – žmonės, mėgstantys pasilepinti. Tiesa, pasiteiravus, kaip sekasi prekiauti, buvo mažiau kalbesnis: „Bus matyt.“ 

„Veiksmingi Lietuvos mokslininkų sukurti vitaminai“ – dar vienas stabtelti privertęs užrašas. Šiame paviljone sutikta Ernesta teigė, kad jų įmonė bendradarbiauja su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto mokslininkais, tiriančiais, ko reikia Lietuvoje gyvenantiems žmonėms. O labiausiai yra vertinami jų kolageno papildai. Tačiau šiemet jie siūlo ir naujieną – multivitaminus paaugliams, nors pagrindiniai jų klientai – vyresnio amžiaus žmonės. Ir sulaukia vis daugiau dėmesio, nepaisant to, kad pastaruoju menu gyvenimas tikrai nelengvas.

Pirkėjų verdiktas

Tiesa, pirkėjų nuomonės apie verslininkų siūlomą produkciją skiriasi.

„Apsilankau šioje parodoje kasmet. Ir man atrodo, kad kasmet – vis prastesnė pasiūla. Nors šiemet, lyginant su praėjusiais metais, ji geresnė. O ateinu čia kasmet, nes vis tikiuosi rasti kažką, ko nėra kitur. Bet dabar viską galima rasti internete. Be to, kai kurios prekės su akcija parduotuvėje yra pigesnės“, – buvo linkusi akcentuoti parodos dalyvių pasiūlytą gėrimą skanavusi istorijos mokytoja Gabija, prisipažinusi, kad praktiškai niekada nieko šioje parodoje neperka, tačiau jos sutuoktinis čia nuolat prisiperka visko.

„Paroda vyksta tik kartą per metus, todėl ir ateinu čia. Labiausiai – dėl bičių žiedadulkių. Tik dar nežinau, kiek jos šiemet pabrango“, – teigė senjorė Aldona, pakeliui link minėtų žiedadulkių jau nusipirkusi vištienos sūrio, prieš kurį neatsilaikė, kai jai buvo pasiūlyta šio paragauti. Ji tikino, kad „labai nesispardo“ ir kainos. O jeigu senjorams ši paroda nebūtų nemokama, tai pirktų ir bilietą. Galiausiai reziumavo: „Pernelyg tie mūsų žmonės verkia! Į viską reikia žiūrėti optimistiškiau!“

Su pilnais pirkinių krepšiais iš parodos beišeinanti socialinė darbuotoja Reda, atvykusi su dukra bei anūke iš Kalvarijos, taip pat teigė, kad yra nuolatinė šios mugės dalyvė. Ji taip pat sakė atkreipusi dėmesį į pakilusias kainas, tačiau per daug to nesureikšmina, nes esamoje situacijoje tai yra normalu. Reda teigė, kad nuolat lanko šią parodą ne tik dėl joje pateikiamų naujovių. Šiemet jos pirkinių krepšyje atsidūrė jūrinis kolagenas, skaidulos, sūriai, kuprinė ir, žinoma, visos šeimos pamėgti šaltu būdu džiovinti vaisiai.

Paroda „Rinkis prekę lietuvišką 2022“ „Žalgirio“ arenoje veiks ir rytoj.NAUJAUSI KOMENTARAI

lietuviu liaudies patiekalai yra

lietuviu liaudies patiekalai yra portretas
saslykas ir kebabas,o gerimas alus arba coca cola

Apie

Apie portretas
tikraja lietuvisku prekiu kilme jums daug pasakytu vilkiku vairuotojai. Patys apsiperka Lenkijoje ir Vokietijoje tiek i reisa,tiek grizdami tempia glebius namo.

rinkis preke uzbekiska

rinkis preke uzbekiska portretas
siandien plova cirskysiu
VISI KOMENTARAI 27

Galerijos

Daugiau straipsnių