Reidas prie Lampėdžio ežero: pažeidėjai pergudravo patys save

Gali būti net ilgamečio Kauno milicijos vadovo anūku – už padarytą nusižengimą vis tiek teks atsakyti.  Tai įrodė šiandien Kauno policijos patrulių prie Lampėdžio ežero surengtas reidas.

Įspūdinga „šienapjūtė“

Per pusvalandį – keliasdešimt pažeidėjų. Tokią „šienapjūtę“ minėtos kauniečių pamėgtos poilsiavietės Lampėdžių krante prieš pat vidurdienį surengė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės pareigūnai, pasikvietę į šį reidą ir „Kauno dienos“ žurnalistus.

Visi šie pažeidėjai – save pergudravę vairuotojai, pasistatę automobilius ne saulės atokaitoje, bet pavėsyje, tačiau tarp ženklų, perspėjančių, kad šioje atkarpoje negalima nei stovėti, nei sustoti. Visiems jiems palikti pranešimai apie padarytą Kelių eismo taisyklių pažeidimą.

Netrukus pasirodo ir patys pažeidėjai. Pirmasis ima blaškytis, sukdamas ratus aplinkui, automobilio „Mercedes Benz“  vairuotojas. Po trumpos žvalgybos jis mikliai įsėda į savo automobilį ir jau vairuoja jį į leistiną sustoti vietą. Tačiau pergudrauti policijos patrulių nepavyksta. Tada šis Andriumi prisistatęs jaunas vyras ieško kitų būdų, kaip išvengti atsakomybės, – esą pareigūnai jį užklupo, sustojus išsikrauti daiktų. Ir kaip tik tuo metu, kai jis jau grįžo, palikęs persirenginėjančias panas prie vandens. Tačiau ir tai nepadeda, nes kelio ženklas, kurio nepaisyta, anot pareigūnų, su dviem, o ne su vienu brūkšniu.

Senelio nuopelnai nuo bausmės neapsaugo

Galiausiai Andrius išsitraukia paskutinį kozerį:  „Mano senelis Jonas Abukauskas - net 22 metus – nuo 1957-ų iki 1979-ų vadovavo Kauno milicijai!”.

Tačiau jaunajai Kauno policijos kartai tai nepadaro jokio įspūdžio. Ir šiam pažeidėjui, prisipažinusiam, kad dirba troleibuso vairuotoju, teks mokėti baudą. Jeigu tai – pirmas jo padarytas Kelių eismo taisyklių pažeidimas per pastaruosius metus, - 15 eurų. Jeigu ne, - greičiausiai 30. Nebent paaiškėtų, kad jis – piktybinis pažeidėjas. Tada ši jo išvyka prie Lampėdžio ežero kainuotų 90 eurų.

Tačiau Andrius linkęs teigti, kad per tuos 24-erius metus, kai vairuoja, tėra baustas už tai, kad važiavo neprisisegęs diržų.

Įmonės direktorius iš Žaliakalnio Gediminas, radęs pranešimą apie padarytą pažeidimą, šypsosi: „Žioplą ir bažnyčioje baudžia“. Abu su žmona jie tikina nepastebėję draudžiančio sustoti ženklo – orientavęsi į kitus čia jau stovėjusius automobilius. Be to, taikėsi į pavėsį.

„Atvažiavome čia atvėsinti vaikelio. Patys dar galime kentėti tokį karštį. O dabar grįžome, nes reikia mažylį maitinti. Ir še tau, kad nori!” – teigė jokio pykčio policininkams nerodęs Gediminas, tikindamas, kad pastaruosius devynerius metus iš dvylikos, kai vairuoja automobilį, neturėjęs jokios nuobaudos.

Viešas sąskaitų suvedinėjimas

Skirtingai į policijos vykdomą priemonę reaguoja ir pradėję rinktis žiūrovai.

„Ar tikrai visus nubausite?!” – negali patikėti vienas. Anot jo, šioje vietoje sausakimša nuo tokių pažeidėjų kasdien. Tik ne kasdien esą pro čia pravažiuoja policija.

“Įrenkite aikštelę, kad būtų kur tuos automobilius statyti!” – piktinosi kitas, pritilęs tik tada, kai jam buvo priminta, kad aikštelė – netoliese ir joje – dar daug tuščių vietų.  “Tualetus geriau pastatykite!” – replikavo trečias – taip pat ne per seniausiai jau už kažką policijos nubausto asmens veidu.

Anot reidą surengusių pareigūnų, panašios replikos – jų kasdienybė. „Kliūna mums ir už per ilgai remontuojamus kelius, ir už esą ne vietoje ir ne tokius, kokių reikia, pastatytus ženklus, nors šiuos ir stato savivaldybė,“ – prisipažino jie. Tačiau čia pat pridūrė, kad Kaune pažeidėjai – dar ne tokie aršūs, kaip Palangoje,  į kurią jie kartkartėmis taip pat būna komandiruojami.

Įkalčiai renkami po nakties

Paėjėjus vos 200 metrų, yra ir tualetai, ir persirengimo kabinos, dėl kurių nebuvimo taip pat buvo priekaištauta. Tačiau šie statiniai – oficialaus Lampėdžių paplūdimio, kuriame budi ir gelbėtojai, teritorijoje.

Vienas iš jų – Vytautas pasakojo, kad aršiausi pažeidėjai – paplūdimyje girtaujantys asmenys. Nors prisipažino, kad į švelnesnių gėrimų – alaus vartojimą jis su kolegomis dar žiūri pakankamai tolerantiškai. Tik, jeigu jau žmogus pradeda triukšmauti, perspėja, kad šis baigtų taip elgtis. O, jeigu neklauso, liepia ir palikti paplūdimį. Ir kol kas tokie asmenys jų klauso. Kaip ir šunų savininkai, atsivedantys juos į paplūdimį – didelius ir palaidus, nors tai griežtai draudžiama.

Reido metu prie Lampėdžių karjero, tiesa, už paplūdimio teritorijos, kartu su šeimininkais poilsiavo tik du nedideli šunys ir viena katė su pavadėliu.

Gelbėtojai Lampėdžių paplūdimyje budi tik nuo 10 iki 20 val. Ir, kas čia vyksta, jiems nesant, nežino, nors ryte atėję į darbą aptinka ir įvairių įkalčių.

Girtavo jie čia aštuoniese pusę dienos. Prisigėrę rėkavo ir plūdosi, bet mes policijos, kuri ir taip turi daug darbo, nekvietėme.

Kentė sukandę dantis

Apie tai, kad praėjusią savaitę prie Lampėdžio ežero girtauta vidury dienos, „Kauno dienai“ papasakojo kasdien čia atvykstanti Dainavos mikrorajone gyvenanti Birutė. Tiesa, ši orgija vyko už poros šimtų metrų nuo oficialaus paplūdimio, kur, anot pašnekovės, paprastai renkasi vyresnio amžiaus žmonės.

„Girtavo jie čia aštuoniese pusę dienos. Prisigėrę rėkavo ir plūdosi, bet mes policijos, kuri ir taip turi daug darbo, nekvietėme. Iš pradžių patys bandėme sudrausminti. Po to nusprendėme pasitraukti nuo jų į šalį. O, kai ši užstalė pagaliau baigėsi, sutvarkėme jos paliktą šiukšlyną, nes atvažiuojame į šią vietą kasdien“, - buvo linkus prisiminti pašnekovė.

Net ir vaikštant paplūdimiu su pareigūnais, tai šen, tai ten buvo galima išvysti alaus skardines. Vienas vyriškis, puolęs ją slėpti ir prisistatęs inžinieriumi Vaidu iš Girtavo jie čia aštuoniese pusę dienos. Prisigėrę rėkavo ir plūdosi, bet mes policijos, kuri ir taip turi daug darbo, nekvietėme.Panemunės, prisipažino, kad žino, jog paplūdimyje, kuris yra vieša vieta, negalima vartoti svaigiųjų gėrimų. „Bet labai norėjau...“ – teigia jis. Netrukus jam į pagalbą atskuba, matyt, mamos atsiųstas mažylis, kuris taip pat teigia žinantis, kad tėtis elgiasi negerai.

Yra ir kitų priemonių?

Nė vienas iš nespėjusiųjų paslėpti alaus skardinių reido metu nubaustas nebuvo. 

Anot pareigūnų, reikia nutverti tokius asmenis geriant, t.y. darant pažeidimą. Tik tada arba, jeigu jie jau akivaizdžiai šlitinėja ar griuvinėja, jau galima ir bausti. Už pirmą kartą – penkių eurų bauda.

„Pagal dabartinius įstatymus net ir už skardinės laikymą rankoje bausti dar negalima“, - akcentavo pareigūnai.

Prisipažino jie, kad stengiasi dažnai nedrumsti poilsiaujančiųjų prie Kauno vandens telkinių ramybės. O šių reakcija, išvydus čia elektrošokais, pistoletais, teleskopinėmis lazdomis ir dujų balionėliais ginkluotus policininkus, buvo iškalbinga – pradedant nuo juokingai iš šono atrodančio dirbtinio pasitempimo ir baigiant galimai daromų nusižengimų įkalčių slėpimu. 

Gal ir ne veltui vienas iš pažeidėjų, pasistačiusių automobilį neleistinoje vietoje, ironizavo: „Geriau būtų, kad atvažiuotų tik vienas policijos automobilis, o skelbimų, perspėjančių, kad vyksta reidas, būtų ne vienas.“  O vienas iš patrulių akcentavo, kad jiems iš viso nereikėtų čia važiuoti, jeigu pilietiški asmenys patys nufotografuotų neleistinoje vietoje pastatytus automobilius ir atsiųstų šias nuotraukas jiems.NAUJAUSI KOMENTARAI

Duokit pinigu skupydlos

Duokit pinigu skupydlos portretas
Saunuoliai policininkai, reikia miestui lesu susirinkti. Prie Lampedziu visi ekspertai aiskina ir moko kaip kam dirbt reikia su ir be alaus buteliu rankoje . Bet esme tokia - nemokit teva kaip vaikus daryt. Pasistatei po zenklu tai sumokesi tuos kelis eurus jeigu Kauna myli, nes truksta pinigu ziauriai , is tikruju.

jonis ponis

jonis ponis portretas
nu gi kapeika prie kapeikos ,ir rublis bus , matjosaitis moka uzdirbti pinigus juk kitaip net pensiju neismoketu

Esmė

Esmė portretas
Mat jo šaičio gauja privatizavo dalį Lampėdžių karjero, padarė jį mokamu su mokama aikštele ir visas prieigas aplipdė draudžiamais ženklais, kad biznis kuo didesnis būtų. Dabar siuntinėja policininkus reketuoti žmones.
VISI KOMENTARAI 23
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių