Ramučių gyventojų galvos skausmas – šalia esanti gamykla

  • Teksto dydis:

Kauno rajone įsikūrusių Ramučių gyventojai skundžiasi nuolatiniu kvapu iš šalia esančios gamyklos, trečiadienį pranešė LNK Žinios.

Mechaninio biologinio komunalinių atliekų apdorojimo gamykla dviejų kilometrų atstumu nuo pusantro tūkstančio gyventojų turinčio miestelio veikia apie pusmetį. Gamyklos vadovas Kęstutis Balčiūnas sako, kad šiuo metu gedimai oro valymo sistemose yra pašalinti.

„Mūsų oro valymo sistemos susideda iš dviejų pakopų ir šiandien dienai, kai viskas yra tvarkoje, kai yra pašalintas gedimas, mes nefiksuojame šitų kvapų problemų“, - teigė K.Balčiūnas.

Tačiau Kauno rajono valdžia neatmeta galimybės, kad statant įrenginius būta technologinių pažeidimų. Savivaldybės meras Valerijus Makūnas siūlo spręsti problemą statant kaminą.

„Duotas nurodymas parengti trūkstamą techninę dokumentaciją ir vykdyti technologinio proceso pažeidimo darbus, tai yra statyti artimiausiu metu kaminą ir sutvarkyti kompostavimo technologinį procesą“, - sakė V.Makūnas.

Atliekų apdorojimo gamykla Ramučiuose yra dalis regioninės atliekų tvarkymo sistemos, į ją investuoti daugiau nei 34 mln. eurų.

Tuo metu aplinkosaugininkai pripažįsta, kad technologija neveikia taip, kaip turėtų, bei užsimena apie avariją, rašo delfi.lt.

Už atliekų tvarkymo sritį atsakingas aplinkos viceministras Algirdas Genevičius sako, kad gamyklos savininkams nesusitvarkius, investuotas europines lėšas teks grąžinti. Viceministras užsiminė, kad iš rikiuotės išėjo ventiliacinė sistema.

Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento direktorius Skirmantas Pocius teigė, kad problema departamentui yra žinoma, buvo atliktas tyrimas bei nustatyta neatitikimų išduotam leidimui bei kad gamyklos technologija veikia ne taip, kaip turėtų.NAUJAUSI KOMENTARAI

666

666 portretas
turėtu nors kiek smegenų ir noro dirbti , tokių kvapų nebūtu , bet turi tokių vadovų kuriems terūpi alga.

kas vieta parinko

kas vieta parinko portretas
galima buvo tokia gamykla uz miesto statyt.ar klause kas gyventoju.niekas.kupcinskas su komanda sumane ir pastate.jam dekokit o ka dabar daryt.normalioj salyje butu ventiliacija kad nesmirdetu.cia dare nedadare svarbu ka stovi gamykla.jie prigalvos kad gyventojai isigalvoja.ar pas mus yra kaltu

gal

gal portretas
judinkitės pagaliau, kol visai Lietuvai nepakvipo ES sankcijomis, grąžinant nusavintus milijonus. Atsibodo neveiklumas ir atsirašinėjimas.
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių