Ralio „Kauno ruduo 2020“ organizatoriai kviečia tapti aktyviais renginio dalyviais

 • Teksto dydis:

Rugsėjo 19 d. šalies automobilių sporto mėgėjai vėl rinksis Kaune, kur Rotušės aikštėje bus duotas startas jau 47-tajam raliui „Kauno ruduo 2020“.

Ši šventė vyks ne tik Kaune, bet ir Kauno rajone bei Šakiuose, kur ralio dalyvių ir sirgalių lauks ne tik atkaklios lenktynės, bet ir daug atraktyvių, edukacinių erdvių.

Tai lenktyninių automobilių simuliatoriai, sportinių automobilių specifikacijos ir techninių galimybių pristatymas, saugaus vairavimo ir saugaus eismo mokymai, automobilių sportą populiarinančių edukacinių techninių veiklų pristatymas, klasikinių automobilių ekspozicija, muzika ir daugybė kitų pramogų.

Šeštadienį, rugsėjo 19-ąją, 9.45 val. Kauno Rotušės aikštėje įvyks iškilmingas ralio atidarymas, o po šios ceremonijos lenktyninių automobilių kolona patrauks į Lampėdžius, link Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos aikštelės teritorijoje vyksiančių varžybų ir į Šakius, kur sportininkų laukia greičio ruožai.

Simuliatoriai, sportiniai automobiliai, saugaus vairavimo ir saugaus eismo mokymai vyks tam skirtose erdvėse net trijose vietose:

2020.09.19 Kaune, Rotušės aikštėje, lenktynių starto vietoje (nuo 9:30 iki 19:00 val.)

Kauno rajone VDU- ŽŪA (Universiteto g.8 a.) Akademijos miestelis, 4 rūmai, paviljone Nr.2. (nuo 10:00 iki 18:00 val.)

Šakiuose Šakių jaunimo kūrybos ir sporto centro aikštelėje, (V. Kudirkos g. 64) (nuo 12:00 iki 18:00 val.)

Dalyvių skaičius dėl COVID-19 sąlygų labai ribotas, todėl, organizatoriai norinčius skatina registruotis kuo skubiau.

Laimėtojai turės galimybę susikauti lenktynėse jau nebe kompiuterio ekrane, o realiomis sąlygomis, Kaune „Vilko kartodrome“, 2020 m. rugsėjo 27 d.

Trumpai apie ralį:

Ralis „Kauno ruduo“ - vienos seniausių automobilių sporto varžybų, kurios prasidėjo dar 1974-tais metais ir nuo to laiko organizuojamos kasmet. Jų istorija tęsėsi ir sunkiausiais šaliai blokados metais, kai katastrofiškai stigo degalų, tačiau auto sporto profesionalų bei mėgėjų nuo kasmetinio renginio neatitraukė niekas. Dabar šių lenktynių veteranai prisimena, kaip visi, kas tik turėjo, iš slaptaviečių negailėdami traukė net menkiausias degalų atsargas ir pylė jas į sportinių automobilių bakus, kad tik tęstųsi kraują kaitinanti ralio istorija.

Raliui „Kauno ruduo“ pirmajam iš šalyje rengiamų automobilių sporto varžybų 1981 m. suteiktas tarptautinio ralio statusas, todėl šis renginys kasmet sulaukia dalyvių iš viso pasaulio ir kelioms dienoms Kauno miestą ir rajoną paverčia tikra ralio trasa.

Istorinis ralis dedikuotas nusipelniusių sporto meistrų, automobilių sporto legendų, brolių Arvydo ir Kastyčio Girdauskų atminimui.

Šiemet, esant ekstremaliajai situacijai, renginį organizuoti buvo itin komplikuota. Dalis sportininkų iš užsienio šalių ralyje dalyvauti negalės dėl pandemijos suvaržymų. Tačiau atėjusiems į sporto renginį nusivilti tikrai neteks dėl įvairiapusiškos veiklų gausos.

Šiais metais ralį „Kauno ruduo“ rengianti Tarptautinė automobilių sporto veteranų asociacija kartu su miesto vadovais ir kitais partneriais neapsiriboja vien tik sportine renginio dalimi, todėl pastebimai išaugo visuomenės dėmesys renginiui.

Dalyvauti lenktynėse jau užsiregistravo 111 automobilių sporto entuziastų, kurie siekia suteikti galimybę su šia sporto šaka susipažinti kuo daugiau besidominčių, o galbūt ir atrasti naujų talentų.

Todėl šiais metais sudaryta speciali edukacinė programa, kurios metu dalyviai galės ne tik apžiūrėti retro technikos ekspoziciją, bet ir susipažinti su profesionaliais lenktynininkais, daugkartiniais čempionas ir nugalėtojais, išklausyti jų pasakojimus bei išbandyti unikalius, lenktyninius simuliatorius.

Projektas finansuojamas švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Sporto rėmimo fondo bei programos „Iniciatyvos Kaunui“ lėšomis.NAUJAUSI KOMENTARAI

beprasmybė

beprasmybė portretas
Kam gali kilti noras prisikvėpuoti smarvės ir kęsti nežmonišką triukšmą ir taip pilnos gatvės mašinų. Nesuprantu šito renginio prasmės.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių