Prie kampanijos ,,Už saugią Lietuvą“ jungiasi krizių centrai

  • Teksto dydis:

Prieš tris mėnesius startavusi Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota nacionalinė socialinio saugumo kampanija „Už saugią Lietuvą“ įsibėgėjo. Prie kampanijos prisijungė jau 170 gerųjų iniciatyvų. Savo pavyzdžiu neabejingi žmonės, organizacijos, verslo įmonės siekia mažinti smurto, priklausomybių, savižudybių atvejus, keisti nusistovėjusius stereotipus ir skatinti globoti bei įsivaikinti. Aktyviai jungėsi specializuotą kompleksinę pagalbą teikiančios įstaigos – moterų, vyrų, šeimos krizių centrai.

Į naujas patalpas įsikėlusį ir prie kampanijos prisijungusį „Krizių įveikimo centrą“ aplankė ir šalies vadovė. Centre budintys savanoriai psichologai šešias dienas per savaitę teikia skubią profesionalią ir anonimišką pagalbą žmonėms, susidūrusiems su gyvenimo krize. Prezidentė lankydamasi centre išbandė ir vis populiarėjančią paslaugą – psichologinę konsultaciją ,,Skype" programa. Tokiu būdu krizes išgyvenantiems žmonėms emocinė pagalba tampa dar labiau prieinama.

Kauno apskrities moterų krizių centras – jau virš 17 metų psichologinės, teisinės, socialinės pagalbos srityje dirbanti, pelno nesiekianti nevyriausybinė organizacija. Per metus centras suteikia pagalbą daugiau nei 1500 asmenų. Centro klientai - žmonės, atsidūrę krizinėse situacijose (santykių krizės šeimoje, laikinas darbo praradimas, sveikatos sutrikimų sukeltos pasekmės ir t.t), patiriantys psichologinį ar fizinį smurtą šeimoje. Krizių centro misija - padėti žmogui jaustis saugesniam, kartu išgyventi skausmingus įvykius.

Prie kampanijos prisijungė visai neseniai startavę psichologijos klinikos „Aukodeita“ inicijuoti SOS grupių susirinkimai nuo priklausomybių kenčiantiems žmonėms ir jų artimiesiems. Judėjimo tikslas – žmonėms padėti savitarpio pagalbos principu. Organizatoriai teigia, kad šios SOS grupės -  tai naujas ir labai svarbus sveikesnio ir kokybiškesnio gyvenimo šaltinis. SOS saugo savo narių anonimiškumą ir neviešina susirinkimų turinio už grupės ribų: http://www.bukblaivus.lt/alkoholizmas-sos.

Nemokamą pagalbą ir paslaugas globėjams ir įtėviams bei jų šeimose augantiems vaikams siūlo ,,Žiburio" fondas. Globėjams ir įtėviams, jų šeimose augantiems vaikams bei kitiems šeimos nariams teikiamos nemokamos psichologinės konsultacijos, socialinės konsultacijos, padedama spręsti vaikų auklėjimo ir ugdymo iššūkius, krizines situacijas, vaiko adaptacijos sunkumus, trauminius išgyvenimus, teikiama kita pagalba ir paslaugos pagal šeimos ir vaikų poreikius. Taip pat, ,,Žiburio" fondas vykdo mokymus pagal GIMK programą, skirtą visiems, norintiems tapti globėjais ar įtėviais. Konsultacijos, patarimai ir kitos paslaugos yra teikiamos ir tiems asmenims, kurie planuoja ar svarsto galimybę tapti globėjais ar įtėviais – paslaugų šiuo atveju gali kreiptis visi, kurie turi tam tikrų baimių, abejonių ar yra reikalinga papildoma informacija apie globą ar įvaikinimą, kitokia pagalba. Visos ,,Žiburio" fondo paslaugos vaikams, jų globėjams ir įtėviams arba norinčiais tokiais tapti yra nemokamos. Taip pat, paslaugos gali būti teikiamos po darbo valandų, savaitgalio dienomis, patogioje aplinkoje – ,,Žiburio" fondo namuose (A. Vienuolio g. 4, Vilnius) arba apsilankant pačios šeimos namuose.

Kampanijos „Už saugią Lietuvą“ atstovai šį mėnesį taip pat aplankė, padėkojo už neabejingumą ir įteikė kampanijos ženkliukus Kauno rajone, Šlienavoje, gyvenantiems žmonėms. Jie nenusisuko nuo kaimynystėje vykstančio artimųjų smurto prieš vaikus bei operatyviai apie tai informavo teisėsaugos pareigūnus. 

Iniciatyvų registraciją ir visus geruosius pavyzdžius galite rasti kampanijos interneto svetainėje www.uzsaugialietuva.lt. Savo idėjas skelbkite interneto puslapyje arba socialinėje paskyroje Facebook www.facebook.com/uzsaugialietuva naudodami žymą #UžSaugiąLietuvą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Rimas

Rimas portretas
ekspertai.eu: Ta moteris kalba taip užtikrintai ir įsakmiai, kad tikiu, jog ji kalba iš savo patirties. Paskelbta: 2016-07-27 07:27 Autorius: Audrius Skačkauskas
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių