Pravieniškių pataisos namų vadovas ir pavaduotojas pasiprašė atleidžiami

 • Teksto dydis:

Baigus tarnybinį patikrinimą dėl iš Pravieniškių pataisos pasišalinusių nuteistųjų, įstaigos direktorius Dainius Sušinskas ir laikinasis vadovas Sigitas Sadonis pateikė prašymus dėl atleidimo iš tarnybos.

Jie išeis į valstybinę pareigūnų pensiją, šiuos prašymus planuojama patenkinti penktadienį, pranešė Kalėjimų departamentas.

Anksčiau ketvirtadienį buvo atšaukti tiek D. Sušinsko, tiek S. Sadonio nušalinimai nuo pareigų, patvirtinus tarnybinio patikrinimo išvadą.

Tačiau, pasak Kalėjimų departamento, Valstybės saugumo departamentas atlieka papildomą D. Sušinsko tikrinimą dėl leidimo dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, todėl jis nebūtų galėjęs toliau eiti savo pareigų. Jam planuota pasiūlyti kitas pareigas, kurioms eiti nereikalingas darbas su slapta informacija, kol vyks minėtas patikrinimas.

Kalėjimų departamento direktoriaus įsakymu sudaryta komisija atliko tarnybinį patikrinimą, aiškinantis aplinkybes dėl gegužės 14 dieną iš Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos 3-iojo sektoriaus pasišalinusių dviejų nuteistųjų. Patikrinimo metu įvertinus laisvės atėmimo įstaigos pareigūnų ir darbuotojų veiksmus, dešimčiai pataisos pareigūnų buvo įteikti pranešimai dėl galimo tarnybinio nusižengimo.

Atsižvelgus į patikrinimo rezultatus, pareigūnų tarnybos eigą, komisija nustatė, kad  aštuoni pataisos pareigūnai netinkamai vykdė tarnybines pareigas ir neatliko būtinųjų veiksmų, kuriuos turėjo ir galėjo atlikti įpareigoti teisės aktų.

Komisija pasiūlė jiems skirti nuobaudas: septyniems siūloma skirti pastabas, vienam – tiesiogiai tame poste tarnybą vykdžiusiam pareigūnui – papeikimą.

Gegužės 14 dieną iš Pravieniškių pabėgo du 24-erių ir 46-erių nuteistieji. Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad jie iš pataisos namų bendrabučio patalpos pasišalino metaliniu pjūklu išpjovę lango grotas ir perlipę per įstaigos tvorą.

Jaunesnysis nuteistasis rastas jau kitą dieną Kaune, o vyresnis bėglys – dar po dienos Pakruojo rajone.

Abu nuteistieji laisvės atėmimo bausmes atlikinėjo nuo 2019 metų. Vyresnis kalinys nelaisvėje atsidūrė dėl sukčiavimo, turto prievartavimo, o antrasis nuteistasis – dėl plėšimo, turto pasisavinimo, viešosios tvarkos pažeidimo.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vilkas

Vilkas portretas
Atejo kiti ir vagia kitaip...juk turejo nauja valdzia savo zmones pasisodinti i kedes nes cia pinigu gauna daug is mokesciu moketoju...viskas vagiama ir toliau...

Kestas

Kestas portretas
Kažin kuo dabar užsiima Jurga Mickienė?Gal jau irgi pensijoje.

visi kolegos issilakste

visi kolegos issilakste portretas
vadas grazinamas y pareigas --dabar vienas visus Zekus saugos ir vienas duokle is ju rinks....
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių