Popiežius kunigams ir vienuoliams: mes nesame Dievo valdininkai

Mes nesame Dievo valdininkai, funkcionieriai. Taip Baltijos kunigams, seminaristams vienuoliams ir vienuolėms teigė popiežius Pranciškus.

Šventojo Tėvo žodžiais, galbūt gerovės visuomenė mus padarė pernelyg sočius, apsuptus gėrybių, tad jaučiamės apsunkę nuo jų, bet pilni tuštumos.

„Galbūt gėrybės mus pradžiugino prablaškė, bet nepripildė“, - į Kauno katedrą susirinkusiems pašauktiesiems į dvasinį gyvenimą sakė popiežius, pabrėždamas, kad vyrai ir moterys pasišventusieji negali sau leisti prarasti širdies nerimo ir dejonės, kuri tik Viešpatyje randa atilsį.

Pasak Šventojo Tėvo, šiandien išbandomas tikėjimas. Sekuliarizmo dvasia bus išbandymas ir ateinančioms kartoms.

„Kartais mes turbūt neturime jėgų eiti į priekį, bet, kaip sakoma Apaštalų darbų knygoje, turėtume neužmiršti pirmųjų dienų, neužmiršti savo protėvių. Apaštalas Paulius mus kvietė viltis ištvermingai po to, kai paskelbė Dievo svajonę kiekvienam žmogui ir visai kūrinijai - kad Dievą mylintiems viskas išeina į gera“, - sakė popiežius.

Atkreipdamas dėmesį į arkivyskupą Sigitą Tamkevičių, kuris dėl tikėjimo buvo persekiojamas sovietmečiu, popiežius Pranciškus akcentavo šio žmogaus patirtį, ką reiškia viltis, kai nėra vilties.

Persekiojimai, tremtis nepalaužė jūsų tikėjimo į Jėzų Kristų - istorijos Viešpatį, todėl daug turite ką mums pasakyti ir ko pamokyti.

„Persekiojimai, tremtis nepalaužė jūsų tikėjimo į Jėzų Kristų - istorijos Viešpatį, todėl daug turite ką mums pasakyti ir ko pamokyti“, - kalbėjo Šventasis Tėvas, jaunimui patardamas, ką daryti silpnumo akimirkomis.

„Mažų drąsą atimančių iššūkių akivaizdoje linkdami užsisklęsti savyje ar į užsiėmimus, nesuderinamus su pašaukimu, gręžkitės į savo šaknis, žvelkite į kelią, nueitą senolių. Yra geriau pasirinkti kitą kelią, nei gyventi vidutiniškume. Kol kas jūs turite laiko, durys atidarytos“, - kalbėjo popiežius.

Jei mūsų viltis vien žmogiška, Šventojo Tėvo žodžiais, galime nusivilti ir žlugti, bet krikščioniška viltis išmėginimų žaizdre atnaujinama ir nuskaistinama.

Prieš pradėdamas savo kalbą broliams ir seserims pašvęstiesiems, popiežius visų pirma norėjo išreikšti savo jausmą. „Žiūrėdamas į jus, už jūsų regiu daugybę kankinių - nežinomų, bevardžių kankinių, ta prasme, kad mes net nežinome, kur jie palaidoti“, - sakė Šventasis Tėvas.

Pasak popiežiaus, kai kurie iš susirinkusiųjų žino, ką reiškia kalėjimas, tad žodis, kurį Šventasis Tėvas akcentavo, prieš pradėdamas kalbą - neužmiršk.

„Atsiminkite, kad esate kankinių vaikai, ir tai yra jūsų stiprybė“, - pabrėžė pontifikas.

Moterį vienuolę popiežius vadino Bažnyčios ir Švenčiausiosios Mergelės Marijos ikona.

„Kiekvienas jumyse mato Motiną Mariją - neužmirškite šito. Mama Bažnyčia nėra senmergė. Mama bažnyčia neplepa, mama patarnauja, augina, myli. Jūsų pašaukimas yra būti motinomis, Bažnyčios ir Mergelės Marijos ikona“, - sakė popiežius, pridurdamas, kad vyrų vienuolių kelias - išmintinga, gailestinga tėvystė.

Kaip skelbė ELTA, trijų Baltijos šalių bei kaimyninių valstybių kunigai, vienuoliai ir seminaristai sekmadienį susirinko Kauno katedroje susitikti su popiežiumi Pranciškumi.

Pasirinkusiųjų pašvęstąjį gyvenimą susitikimas surengtas Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje.

Šis Katalikų Bažnyčios vadovo apsilankymas skirtas visose trijose Baltijos šalyse gyvenantiems pašauktiesiems.

Laukdami popiežiaus kunigai, vienuoliai ir seminaristai meldėsi, giedojo giesmes, tarp jų - Apreiškimo Švenčiausiajai Dievo Gimdytojai Akatistą. Tai vienas gražiausių Bažnyčios kūrinių Dievo Motinos garbei. Jį giedant apmąstoma visa Išganymo istorija.

Susitikime dalyvavo ne tik Baltijos, bet ir Rusijos, Baltarusijos, Lenkijos, kitų valstybių kunigų, seminaristų, vienuolių.NAUJAUSI KOMENTARAI

kauniete

kauniete portretas
kokia euforija!!! ...O vis tik---tustybes muge .ta kvaila pompastika !! ===daug triuksmo del nieko… ivyko kas nors naudingo???? NE. tiek daug amziu prabego nuo kalavijuociu -kryziuoziu,nuo raganu medziokliu bet gyvenimas lyg praeityje… graudu.. Kas vyksta su zmonemis xx1 amziuje??! issilaisvinkim is religiniu tamsybes panciu.. Nieko blogo del popieziaus [bet ji nuzudys savi -tikintieji,nes religijoms nereikia tobulejimo ,naujoviu ; religijoms reikia tamsos ,be mastymo] drasus vyras ,bet ne tuo keliu jam reiktu eiti. sekmes ;be chaoso,be pompos-pompastikos ei, zmones eikit I shviesa

...

... portretas
Che: "Popiežius kunigams ir vienuoliams: mes nesame Dievo valdininkai" - jep, nes jūs esat TIK pajacai... esmė tame, kad žmoneliai cirką mėgsta, juk tik dėl jų pramogų ir inkvizicijos laužai liepsnojo.

algimanta

algimanta portretas
Karbauski,bjaurybe ant Lietuvos kûno,ar įsiklausei į Popiežiaus kalbas ten ir apie tavo bjaurastį daug pasakyta,pagalvok kad nepaspringtum savo ,,didybe,, ir gobšumu...
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių