Po skandalo – Kauno klinikinės ligoninės paaiškinimas: virusas maišeliuose nesklinda

Vienkartiniai medikų kostiumai buvo saugojami žiūrint tris–keturis žingsnius į priekį, sako Kauno klinikinės ligoninės infektologė Auksė Mickienė.

„Mes buvome paprašyti kaupti į atskiras talpas tiek akinius, tiek respiratorius, nes esamoje situacijoje ieškoma būdų, kaip vienkartines priemones dezinfekuoti, taip kad tas sandėliavimas tų visiškai švarių kostiumų buvo žiūrint tris ar keturis, kelis žingsnius į priekį, kad juos būtų galima apdoroti ir dar kartą panaudoti“, – šeštadienį žurnalistas sakė A. Mickienė.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga penktadienio vakarą nušalino Kauno klinikinės ligoninės vadovą Albiną Naudžiūną, socialiniame tinkle paskelbus nuotraukas su maišeliais, kuriuose supakuoti panaudoti vienkartiniai ligoninės medikų kostiumai.

Daugintis virusas gali tik patekęs į gyvą žmogaus organizmo ląstelę ir daugintis maišelyje neturi jokios galimybės, jis tik gali išlikti gyvybingas dvi, maksimum tris dienas.

Premjeras Saulius Skvernelis buvo paraginęs A. Verygą atleisti ligoninės vadovą, „skandalinga ir pasibaisėtina“ bei „nusikalstama“ pavadinęs pasirodžiusią informaciją su nuotraukomis iš ligoninės.

A. Mickienė aiškindama situaciją teigė, kad ligoninė iš pradžių kaupė medikų naudojamą aprangą, kai dar nebuvo mobiliųjų patikros stotelių ir tyrimus dėl įtariamo koronaviruso imdavo tik ligoninėse.

„Nei vienas maišelyje esantis kostiumas nėra nuimtas nuo gydytojo, kuris darė kažkokias intensyvias intervencijas, mes turėjome pacientų, kurie nuvažiavo tiesiai į reanimaciją, kurie buvo tikrai sunkūs, ir gydytojai prie jų turėjo kaip reikiant darbuotis, tai jokiu būdu tie kostiumai nėra nuimti nuo tų gydytojų, kurie turėjo intensyvų, glaudų kontaktą“, – kalbėjo medikė.

„Mes kiekvieną dieną, kai atlikinėdavom tas paslaugas, kurias dabar atlieka mobilieji punktai, turėdavom po 20–25 pacientus su įtariama koronavirusine infekcija, ir tik vienam iš jų per dieną ta infekcija pasitvirtindavo. Iki šios dienos mūsų ligoninėje buvo surinkta 360 mėginių ir virusas patvirtintas tik 22 žmonėms, dabar jūs pagalvokite, prie tų kiekvieno 360 su visiškai pilna apranga eidavo du žmonės“, – kalbėjo A. Mickienė.

Ji taip pat teigė, jog saugojamas buvo ne viršutinis aprangos sluoksnis: „Labai svarbu pabrėžti, kad maišeliuose esantys kostiumai – trečiasis sluoksnis, kuriuo vilkdavo gydytojas, ant jo užsidėjęs dar vienkartinį chalatą, išėjęs po ligonio apžiūros, gydytojas nusiimdavo du sluoksnius, antrankovius, ir jis tik sulankstydavo trečią vidinį sluoksnį“.

Infektologė taip pat pažymėjo, kad sandėliuojamoje aprangoje virusas negalėjo daugintis. „Daugintis virusas gali tik patekęs į gyvą žmogaus organizmo ląstelę ir daugintis maišelyje neturi jokios galimybės, jis tik gali išlikti gyvybingas dvi, maksimum tris dienas“, – kalbėjo medikė.

Kolektyvas reiškia palaikymą vadovui

Po to, kai sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga nuo pareigų nušalino Kauno klinikinės ligoninės vadovą Albiną Naudžiūną, ligoninė išplatino infekcinių ligų gydytojų, administracijos, ligoninės Ekstremalios situacijos darbo grupės pareiškimą apie reiškiamą „visišką pasitikėjimą“ generaliniu direktoriumi.

„Šiuo metu esame apsirūpinę būtinomis priemonėmis ir tam atvejui, jei šalį ištiktų itin plataus masto epidemija, taip pat rengėmės ir katastrofiškam scenarijui, kurį matome Italijoje, kitose Europos ir pasaulio šalyse. Tačiau kategoriškai neigiame, kad kaip nors rizikavome darbuotojų sveikata“, – teigiama pareiškime.

„Sprendimus priėmėme kolegialiai, išklausę infektologų pastabas ir atsižvelgdami į Pasaulinės sveikatos organizacijos, Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro rekomendacijas. Dėl to dar kartą atsakingai pareiškiame visišką pasitikėjimą prof. A. Naudžiūnu ir kviečiame šiuo nelengvu šaliai ir visam pasauliui laikotarpiu dirbti susitelkus, negaištant laiko skaldymuisi ir nepagrįstiems kaltinimams“, – ragina medikai.

Premjeras Saulius Skvernelis penktadienio vakarą paragino sveikatos apsaugos ministrą atleisti Kauno klinikinės ligoninės vadovą, „skandalinga ir pasibaisėtina“ bei „nusikalstama“ pavadinęs pasirodžiusią informaciją su nuotraukomis, kuriose matyti į maišelius supakuoti vienkartiniai Kauno klinikinės ligoninės medikų kostiumai.

A. Naudžiūną nuo pareigų nušalinęs A. Veryga šeštadienį susitiko su ligoninės bendruomene ir sakė, kad po pokalbių su Kauno klinikinės ligoninės darbuotojais situacija tapo aiškesnė, „nes tai yra specialistai, kurie daug metų dirba su infekcinėm ligom, tai infekcinė ligoninė, kuri žino, ką ir kaip daryt“.

Jis žadėjo kuo greičiau įvertinti situaciją ir priimti sprendimus dėl vadovo.NAUJAUSI KOMENTARAI

ant

ant portretas
celofano virusas issilaiko 7 paras , tai medziaga ant kurios jis isbuna 'gyvas' ilgiausia !

Pastovejes 4-5 dienas virusas turetu zuti

Pastovejes 4-5 dienas virusas turetu zuti portretas
ant tu apdangalu, pagal skelbtus tyrimus uzsienyje. Praktiskai tai skamba kaip galutinis atvejis.

jk

jk portretas
PAMATEM koks bemokslis yra premjeras SKVERNAS.nera minimalaus intelekto,tik mentiškas supratimas,kad nevykdot mento reikalavimu,mento žiniai virusai yra negyvi bio informacijos koyeineriai,kurie aplinkoje juo labiau maišeliuose nesidaugina
VISI KOMENTARAI 21
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių