Paskutinis skambutis Kaune per karantiną kitoks, bet kai kurios tradicijos nesikeičia

Penktadienį Kaune minimas paskutinis skambutis, daugelyje mokyklų dėl karantino jis abiturientams skambėjo nuotoliniu būdu. Tačiau tradiciškai į miesto gatves išriedėjo spalvingais atributais išpuošti automobiliai, aidėjo sirenos ir moksleivių šūksniai.

Pasak Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, taip mokslo metų pabaigos šventę minėjo daugelis Kauno mokyklų.

Į šventes mokyklose rinkosi tik nedidelių mokyklų abiturientai, jos vyko lauko erdvėse, kur įmanoma išlaikyti numatytas saugias sveikatai sąlygas.

Nors abiturientų šventė šiemet kiek kitokia, tačiau tradicija į miesto gatves išvažiuoti išpuoštais automobiliais liko nepakitusi. Jau nuo ryto buvo galima girdėti moksleivių šūksnius, matyti grupes pasipuošusių abiturientų su balionais rankose skirtingose miesto vietose.

 

 

„Šiemet ši šventė – keista: negali būti su savo mokiniais, jų gyvai pasveikinti, – portalui pasakojo mokytojas Lukas, penktadienį vaikščiojęs po senamiestį ir pastebėjęs kelis būrelius švenčiančių dvyliktokų. – Senamiestyje teko matyti kolegę, kuri susitiko su auklėtiniais – jie laikėsi saugaus atstumo, kartu paleido balionus. Kita mokytoja su auklėtiniais susitiko prie Kauno pilies – visi buvo sustoję dideliu ratu.“

Ishgivenom koroną, ishgivensim ir egzus.

Mokytojas atviras – toks vaizdas jam sukėlė gražių emocijų. „Mokytojų su gėlėmis mačiau ir kavinėse, tačiau jos gėrė kavą vienos – be savo auklėtinių“, – sakė mokytojas.

Portalo kauno.diena.lt fotografai senamiestyje užfiksavo švenčiančius dvyliktokus. Kai kurių abiturientų automobilius puošė išradingi užrašai – „Išveskit 4. Lengviau išlaikyti slyvą nei Iytų egzą. Nepaėjo šūlėj, paeis maxėj.“, „Acių moketojams“, „Ishgivenom koroną, ishgivensim ir egzus“, „Troikė ne tik mašina, bet ir metinis“, „Valstibinei egzamynai ira valstibės reikalaz“.

Ministerija anksčiau skelbė, kad kai kurios mokyklos šiemet pasirinko minėti ne paskutinio skambučio šventę, bet auklėtojo paskutinę pamoką, kuri vyksta nuotoliniu būdu. Kitos mokyklos paskutinio skambučio šventę yra nukėlusios į birželio antrą pusę, prieš brandos egzaminų sesiją. Dar kitose mokyklose šventė organizuojama nuotoliniu būdu.

„Šie mokslo metai buvo kitokie. Vieni tai priėmė kaip įdomų, novatorišką ir gal net smagų potyrį, kitiems tai buvo daugiau pasiruošimo pareikalavęs įvykis“, – sveikinime abiturientams sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Pagal parengtas rekomendacijas, mokykla Paskutinio skambučio šventę galėjo surengti stadione, lauko klasėje, mokyklos kieme. Paskutinio skambučio šventė turėjo vykti kiekvienai abiturientų klasei skirtingu laiku, o jos dalyviai laikytis ne mažesnio nei dviejų metrų atstumo vienas nuo kito.

Visiems šventės dalyviams buvo rekomenduojama dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, prie įėjimo dezinfekuotis rankas.

Šventės metu buvo raginama vengti fizinio kontakto ir padėkas mokytojams ir kitiems asmenims išreikšti laikantis saugaus atstumo.

Ministerijos duomenimis, šiemet bendrojo ugdymo mokyklas baigia 22,5 tūkst. abiturientų. Pernai paskutinis skambutis nuskambėjo 23,7 tūkst. bendrojo ugdymo mokyklų abiturientams.NAUJAUSI KOMENTARAI

STEPAS

STEPAS portretas
Šiaip jau paskutinis skambutis skamba tik kelionės į Karmėlavą metu.......

Mama

Mama portretas
Kokie šmaikštūs ir išradingi. Sėkmės jiems!

Lukka

Lukka portretas
Normalesni mokytojai su vaikais atšventė kiek atokiau nuo sukačių. Labai gaila kad mokyklose nebuvo. Bet palyginus su kaip sverneliniai sussiko vaikams gyvenimus , pasiruosima egzams, tai skambucio sugadinimas nublanksta?
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių