Pasitraukimas iš gyvenimo – ne išeitis: renginiai Kaune kvies nebijoti kalbėti

 • Teksto dydis:

Rugsėjo 10 dieną, minint Pasaulinę savižudybių prevencijos dieną, Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pristato socialinę akciją. Taip siekiama atkreipti dėmesį į savižudybės rizikoje esančius žmones ir plačiau informuoti gyventojus apie pagalbos galimybes.

Išdrįsti kreiptis pagalbos

„Rugsėjis – savižudybių prevencijos mėnuo. Kad ir kokia tai sunki tema, kalbėti yra būtina. Siekiame parodyti, kad kiekvienas žmogus gali kreiptis į specialistus profesionalios pagalbos. Iškilus dideliems sunkumams ir išgyvenant nepakeliamą psichologinį skausmą svarbu žinoti, kad pagalba ir sprendimas yra, reikia tik leisti padėti“, – sakė Kauno mero pavaduotojas Mantas Jurgutis.

Penktadienis prasidės socialine iniciatyva, kuomet tamsius žmonių siluetus įkūnijantys statistai vaikščios centrinėmis miesto gatvėmis. Jie primins ne tik išėjusiuosius, bet ir tuos, kurie kiekvieną dieną yra tarp mūsų, galbūt apimti nevilties ir kamuojami minčių apie pasitraukimą.

Socialinę akciją užbaigs „Auros“ pasirodymas Aleksoto apžvalgos aikštelėje. Atlikėjai šokio judesiu išreikš itin svarbią mintį, kodėl šiame pasaulyje vienas kitam esame gyvybiškai reikalingi ir kaip svarbu bendrauti, kvėpuoti, gyventi, išlikti.

Kasmetine akcija siekiama skatinti gyventojus išdrįsti kreiptis pagalbos ir leisti jiems padėti. Paskutinius kelerius metus Kaunas tam skiria ypatingą dėmesį, kad kvalifikuotų specialistų parama būtų laiku pasiekiama bei greitai prieinama visiems žmonėms, išgyvenantiems sunkų periodą.

Daugiau apie Pasaulinės savižudybių prevencijos dienos renginį Kaune: bit.ly/prevencijos-diena.

Filmo peržiūra ir diskusija

Skaičiuojama, kad praėjusiais metais Kaune iš gyvenimo pasitraukė dukart daugiau vyrų nei moterų. Atsižvelgiant į tai, rugsėjo 10 d. 18 val. Visuomenės sveikatos biuras drauge su „Meno Aviliu“ organizuoja nemokamą filmo „Gyveno kartą Uvė“ peržiūrą ir diskusiją vyrų savižudybių tema, kurią Kauno menininkų namuose nagrinės psichologas Jokūbas Gužas.

Šis režisieriaus Hanneso Holmo kūrinys – tai įkvepiantis priminimas, kad gyvenimo prasmė yra tarpasmeniniai santykiai. 

Iškilus dideliems sunkumams ir išgyvenant nepakeliamą psichologinį skausmą svarbu žinoti, kad pagalba ir sprendimas yra.

Iškalbingi skaičiai nedžiugina

Praėjusių metų duomenimis, Lietuvoje savižudybių skaičius siekė 607 atvejus – iš gyvenimo pasitraukė 474 vyrai ir 133 moterys. Nors kasmet stebimas savižudybių skaičiaus mažėjimas, tai vis dar išlieka opia problema visoje šalyje.

Lietuvoje fiksuojami skaičiai vis dar išlieka vieni aukščiausių tarp Europos šalių – 21,7 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Remiantis Nacionaliniu savižudybių prevencijos veiksmų 2020–2024 m. planu, siekiama, kad po trejų metų Lietuvoje ši skaudi riba siektų ne daugiau kaip 18 atvejų 100 tūkst. gyventojų ir toliau palaipsniui mažėtų.

Parama prieinama kiekvienam

„Labai svarbu nuolatos vykdyti savižudybių prevenciją. Tokių tikslų siekia ir Kauno savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, įgyvendindamas savižudybių prevencijos modelio veiklas, teikdamas kiekvienam besikreipiančiam kauniečiui nemokamas ir konfidencialias psichologines konsultacijas bei kviesdamas dalyvauti psichologiniuose grupiniuose  užsiėmimuose“, – teigė Kauno miesto savižudybių prevencijos modelio koordinatorė, psichologė Kristina Navickienė.

Įgyvendinant savižudybių prevencijos modelio veiklas Kauno mieste kiekvieną savaitę vyksta savitarpio pagalbos grupiniai susitikimai didžiuosiuose Kauno miesto poliklinikos filialuose. Savitarpio pagalbos grupėse Kauno miesto poliklinikos Centro ir Kalniečių padaliniuose laukiami paaugliai, o suaugusieji – Šilainių, Šančių ir Dainavos psichikos sveikatos centrų padaliniuose. Grupės yra atviros, nuolat priimančios naujus narius. Platesnė informacija: bit.ly/savizudybiu-prevencija.

Daugiau sužinoti apie pagalbos galimybes Kaune gyventojai kviečiami Visuomenės sveikatos biuro interneto svetainėje www.kaunovsb.lt arba nacionalinėje savižudybių prevencijos platformoje www.tuesi.lt. Čia galima rasti kontaktus apie visoje Lietuvoje teikiamą pagalbą ir kitą naudingą informaciją, siekiant padėti krizėje ar savižudybės rizikoje atsidūrusiam žmogui.NAUJAUSI KOMENTARAI

Žilvinas Ručys

Žilvinas Ručys portretas
:), taip pakalbėti. O seimas, prezidentai, valstybinių tarnybų institucijos, elgsis taip kad davest jus iki savižudybės arba iki nusikaltimo. Beje, seinas net uždraudė skelbti apie nusizudžiusius jad nematytu savo veiklos pasėkmių ir besulauktu kaltinimų, kaip ir policija neatlieka nuodugnių tyrimų jad padarytu teisingas išvadas ir parodytu pirštu į seimą, prezidentus, valstybines institucijas. Trumpas tas gyvenimas bet jame daug amatų kurie žudo jūsų gyvenimus

A

A portretas
Po tokių represijų savižudybių skaičius tik augs.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių