Pasisėmusi patirties svetur, grožio specialistė verslui pasirinko ne Saudo Arabiją, o Kauną

Pasisėmusi patirties svetur, kosmetologė Lilija Baltramiejūnaitė ja nori dalytis su kitomis merginomis. Ne Saudo Arabijoje, ne Londone, o Kaune.

Vadovavosi širdimi

Neryškus, natūralų grožį pabrėžiantis makiažas, tvarkingai sušukuoti plaukai, plati šypsena ir dangaus mėlio paltas – tokią Liliją pamačiau iš tolo, kai, eidama ištuštėjusiu Vytauto parku, ji man mojo ranka.

"Graži moteris", – pagalvojau, tačiau jau po keliolikos minučių mudviejų pokalbio pamačiau kur kas daugiau. Visų pirma – atkaklią asmenybę, tada – mylinčią dukrą ir seserį. Galiausiai supratau, kad Lilija toli gražu nepanaši į stereotipines grožio specialybių atstoves, apie kurias kalbama, esą toliau akių šešėlių paletės jos nieko nemato.

"Kaip atsidūrėte grožio pasaulyje?" – pasiteiravau. Išgirdusi mano klausimą, moteris nusišypsojo, o tada prisiminimais leidosi į paauglystę, kai jai – penkiolikmetei, mama rado jaunoms merginoms skirtus kursus. Juose buvo mokoma grožio, makiažo, stiliaus ir kitų subtilybių.

"Mamai visada atrodė, kad tokie dalykai moteriai yra svarbūs ir labai reikalingi", – L.Baltramiejūnaitė su mama sutiko ir anksčiau, ir dabar.

Po dešimtos klasės Lilija persikraustė į Kauną. Čia planavo baigti vidurinę mokyklą ir tęsti mokslus aukštojoje mokykloje. Tėvai į šeimos jaunėlę dėjo labai daug vilčių. Tikėjosi, kad ji pasirinks vieną iš, jų manymu, prestižinių specialybių. Tačiau po abitūros egzaminų, atsidūrusi pasirinkimo kryžkelėje, Lilija pasuko ne į mediciną, o į gydomąją kosmetologiją Kauno kolegijoje.

Nors ne vienus metus praleido svetur, Kaunas Lilijai – ramybės uostas, o dabar ir vieta, kur ji planuoja savo verslą. (Vilmanto Raupelio nuotr.)

Nuolat tobulėjo

Tėvai niekada nevaržė Lilijos laisvės, todėl pritarė ir šiam jos pasirinkimui. Kaip pasakojo pašnekovė, studijų metais dirbdama grožio salone Kaune, ji darė viską, pradedant depiliacijomis, baigiant kūno masažais. Kol galiausiai suprato, kad, norint būti geru specialistu, negali savęs dalyti į visas puses. Taip moters pasirinkimų sąrašo viršuje atsidūrė veido odos priežiūra, gydomoji, aparatinė kosmetologija, o ji pati pateko į vieną geriausių Kauno estetinės medicinos grožio klinikų. Dirbdama su profesionalia komanda Lilija įgavo daug vertingos patirties ir žinių, o sulaukusi kolegų įvertinimo bei klientų gerų žodžių, suprato ir savo, kaip specialistės, vertę. Grožio terapeutė prisiminė, kad karjeros pradžioje ji niekuomet neskaičiavo darbo valandų, negailėdama jėgų dirbo net ir savaitgaliais.

"Kosmetologija yra labai dinamiška – turi eiti koja kojon su laiku, nuolat mokytis seminaruose, dalyvauti konferencijose ir taip sekti tendencijas, inovacijas", – L.Baltramiejūnaitė akcentavo tobulėjimo procesą, kuris kosmetologijoje, kaip ir bet kurioje kitoje srityje, yra svarbiausias variklis.

Netikėtas pasiūlymas

Prieš susitikdama su Lilija žinojau, kad dar visai neseniai ji dirbo Saudo Arabijoje asmenine karališkosios šeimos grožio terapeute. Šios temos neliesti negalėjau – buvo pernelyg smalsu. Žinoma, konfidencialumo sutartis neleido Lilijai atskleisti įdomiausių karališkosios šeimos kasdienybės detalių.

"Tarkim, keliaudama su karališkos šeimos atstovais negalėdavau kelti nuotraukų į savo asmeninį "Instragram" profilį. Nors būdavo akimirkų, kai norėdavosi pasidalyti kelionių įspūdžiais, tačiau, saugojant šeimos privatumą, tai galėdavau daryti tik po mėnesio", – pasakojo L.Baltramiejūnaitė.

Savo keliones su karališka šeima L.Baltramiejūnaitė galėdavo viešinti tik po tam tikro laiko. (Asmeninio archyvo nuotr.)

Tiesa, svetimų žmonių lūpose girdėjusi jaunos moters istoriją, kurią jie tapatino su auksu tviskančia prabanga ir svajonių gyvenimu, nustebau, kad pati Lilija apie tai kalbėjo labai ramiai, be jokios pompastikos.

"Man atrodo, kad visa tai labiau sureikšmina kiti žmonės. Aš į šį darbą žiūrėjau taip pat, kaip ir ankstesnius grožio klinikoje ar nedideliame salone Kaune. Klientų niekada neskirsčiau, vienodai dirbau ir su Kristina, Vita ar Ramune, ir su Mr., Mrs., Miss, – per pastaruosius kelis mėnesius ne kartą pasakojusi apie Saudo Arabiją, L.Baltramiejūnaitė sutiko įspūdžiais pasidalyti ir su "Kauno diena".

Žinote, ką pagalvojau? Kas bus su klientėmis Lietuvoje, kurias jau užsirašiau procedūroms.

Papirko savo tiesumu

Kai ne vienus metus įtakingiems asmenims dirbusi jos sesuo išgirdo, kad karališkoji šeima ieško kosmetologės, kurią galėtų priimti į savo komandą, Lilijai pasiūlė nusiųsti gyvenimo aprašymą.

Pirmiausia jai teko filmuotis ir siųsti vaizdo medžiagą, kaip atlieka veido procedūrą kosmetologijos kabinete. Buvo reikalaujamas profesionalus įvaizdis, todėl, laikantis Arabų kultūrai būdingų nurodymų, galėjo matytis tik dirbančios rankos. Vėliau laukė pokalbis ir kitos praktinės dalys. Karališkoji šeima praktikavo holistinį požiūrį į grožio procedūras, todėl inovacijos būdavo derinamos su netradicinės medicinos pagrindais. Norėdama gauti darbą, Lilija keturiems mėnesiams išskrido net ir į Tailandą, kur netradicinės medicinos mokykloje ji mokėsi masažo subtilybių. Grožio terapeutė išties vertino patirtį ir galimybę mokytis, tačiau ten būdama darsyk įsitikino, kad tikrasis jos pašaukimas yra veido odos priežiūra, gydomoji, aparatinė kosmetologija.

"Trečio etapo metu atlikau procedūras karališkosios šeimos nariams. Turėjau pasirinkimą atlikti ir veido, ir kūno procedūras, be abejonės, pasirinkau rūpintis tik veido odos grožiu, o atlikti kūno procedūras atsisakiau. Aišku, gal ir nereikėjo taip elgtis, tačiau norėjau parodyti tai, ką moku geriausiai", – tąsyk, anot L.Baltramiejūnaitės, atsiskleidė ir kitos jos, kaip specialistės, savybės, kurios, kaip paaiškėjo vėliau, buvo įvertintos karališkosios šeimos atstovų.

Nepaisant netaisyklingos anglų kalbos, ji valdė situaciją, o su kilmingos šeimos atstovais elgėsi kaip su įprastu klientu – drąsiai, bet ne familiariai, o svarbiausia – profesionaliai.

L.Baltramiejūnaitė apie darbą Saudo Arabijoje kalba trumpai: atsidūriau laiku ir vietoje. (Asmeninio archyvo nuotr.)

"Tai yra ne vieno specialisto dažnai pasitaikanti klaida. Tarkim, treneris bijo ką nors įsakmiau pasakyti savo klientui, kad jo neatleistų. O juk greičiau atleis ne dėl kalbėjimo tiesiai, o dėl nepasiektų rezultatų", – L.Baltramiejūnaitės profesionalumas ir asmeninės savybės jai garantavo darbo vietą ir kontraktą.

Klystate manydami, kad išgirdusi žinią grožio terapeutė labai džiaugėsi – tuo metu jos galvoje buvo daugiau nerimo nei laimės.

"Žinote, ką pagalvojau? Kas bus su klientėmis Lietuvoje, kurias jau užsirašiau procedūroms", – su šypsena prisiminė pašnekovė.

Atstumą matavo minutėmis

Pagrindinė Lilijos darbo vieta buvo Saudo Arabijoje. Lietuvei buvo leista rinktis, kokiu grafiku ji nori dirbti: pusmetį nepertraukiamai būti su savo darbdaviais ar keliauti ir dirbti kas antrą mėnesį. Lilija pasirinko pastarąjį variantą. Kaip pasakojo specialistė, darbo ritmas buvo labai įvairus.

"Turite suprasti, kad mano klientai buvo tik trys ar keturi karališkosios šeimos nariai, todėl reikėdavo dirbti pagal iš anksto sudarytą procedūrų protokolą, t.y. kartą ar tris kartus per savaitę, tačiau neretai reikėdavo prisitaikyti prie asmeninių įgeidžių ir grožio procedūrą atlikti net viduryje nakties, tai dažniausiai pasitaikydavo Ramadano metu", – tuomet, anot pašnekovės, ji būdavo nuolatiniame budėjimo režime, su tvarkingu makiažu, surištais plaukais, kosmetologo darbo uniforma.

Sulaukusi kvietimo, karališkosios šeimos nariams Lilija turėdavo prisistatyti per pusvalandį. Kai Lilija pelnė karališkosios šeimos pasitikėjimą, jai buvo leista formuoti savo komandą ir kartu vykti į keliones, kur reikėjo atlikti įvairias procedūras prieš renginius, susitikimus.

"Buvo daug dinamikos. Tu pabundi ir nežinai, kas vyks, nes nuo tavęs niekas nepriklauso. Todėl tikrai nesijaučiu kažkokia žvaigžde. Visame tame mechanizme aš buvau mažas sraigtelis. Reikėjo daug emocinės stiprybės, kad prisitaikyčiau prie ritmo. Esu labai laiminga, kad darbas suteikė galimybę pamatyti labai daug pasaulio. Pradedant Paryžiumi, baigiant Niujorku ar Los Andželu, – moteris pasakojo, kad kelionių metu turėjo ir asmeninio laiko, tiesa, tam, kad, išėjus į miesto centrą po skambučio netektų bėgti tekinai, lietuvė viską gerai paskaičiuodavo. – Jei nori pamatyti kokią nors vietą ir žinai, kad tavęs tuo metu tikrai neprireiks – keliesi anksčiau ir eini. O šiaip, jei kur vaikščiodavau, stengdavausi nenutolti toliau nei atstumas, kurį galėčiau įveikti per 20 minučių.

Visi planai Lietuvoje

Pašnekovė pasakojo, kad šeima, kuriai dirbo, savo turtus matuoja ne aukso luitais ar deimantais, o galimybėmis ir laisve. Tai ją sužavėjo ir įkvėpė pačiai susikurti savo finansinę bei asmeninę laisvę.

"Visada sakiau, kad mus labiau įpareigoja kitų žmonių statusas nei juos pačius. Viskas yra mūsų galvose ir rankose. Todėl savo istorija nenoriu nieko skatinti važiuoti svetur. Tiesiog raginu išlaisvinti savo talentą, pasinaudoti visomis galimybėmis, o tada grįžti čia – į Lietuvą", – būtent taip padarė ir L.Baltramiejūnaitė.

Grožio specialistė įsitikinusi, kad kiekvienas mūsų gauna šansą, svarbiausia – juo pasinaudoti. (Asmeninio archyvo nuotr.)

Pastaruosius kelerius metus Lilija buvo įsikūrusi Londone, kur jau 20 metų gyveno jos sesė. Londonas, anot jos, buvo strategiškai patogesnė lokacija keliaujant su karališkąja šeima. Visgi verslo ten moteris nusprendė nekurti – palikusi Londoną, ji grįžo į Kauną. Čia jos artimiausi ir mylimiausi žmonės, čia ir didieji planai, kurie netrukus bus realizuoti.

"Karantino apribojimus išnaudojau tobulėti ir visiškai susikoncentravau į savo veiklą. Daug kas, net ir iš man artimos aplinkos, galvojo, kad planuoju atidaryti kliniką. Tačiau mano planuose kitokio formato odos priežiūros projektas, kurį pristatysime jau gegužės mėnesį. Kuriame elektroninę parduotuvę ir kitokio koncepto fizinę parduotuvę Kaune, – L.Baltramiejūnaitė pasakojo, kad naujoje vietoje bus pristatomi garsiausi ir labiausiai pamėgti, kruopščiai atrinkti odos priežiūros prekių ženklai, orientuoti ir į eilinį klientą, ir į profesionalą. – Pastebėjau, kad dažnai klientai pasimeta produktų gausoje, todėl sukūrėme savo sistemą, kuri palengvins odos priežiūrą ir kartu pasiūlysime inovacijas bei holistinį požiūrį."

Paklausta, ar nuosavas verslas reiškia, kad dabar pagrindinis jos darbas bus vadovavimas, moteris pritariamai linktelėjo galvą. Sunerimusios to esą klausė ir senosios jos klientės.

"Šis naujasis projektas yra tik pradžia. Turiu daug idėjų ir ambicijų sugrįžti į profesionalią kosmetologiją. Džiaugiuosi atsiradusiomis galimybėmis ir tuo, ką šiuo metu kuriu", – moteris mėgavosi kiekviena akimirka.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ji tikrai

Ji tikrai portretas
Grazi

tam--drimantas- ,,kas yra grozio specialiste,,,??

tam--drimantas- ,,kas yra grozio specialiste,,,?? portretas
pasiklausk pas LGBTQI Laisves partijos profesionala pederasta - jis tau duos issamu atsakyma...

atsibodo tiem seicham

atsibodo tiem seicham portretas
bukos blondines is pribaltikos-todel ir teko grizt namucio
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių