Quantcast

Pasipylus kritikai dėl paminklo A. M. Brazauskui – Kauno mero atkirtis

  • Teksto dydis:

Kauno meras Visvaldas Matijošaitis gina savo idėją laikinojoje sostinėje pastatyti paminklą prezidentui Algirdui Mykolui Brazauskui. Savo užmojį suderino su A. M. Brazausko dukromis, kurios nori gražesnio tėvo įamžinimo nei dabartinis biustas Antakalnio kapinėse, bet konservatoriai nepamiršta komunistinės A. M. Brazausko praeities. V. Matijošaitis jiems atkerta, kad tie, kurie kritikuoja, patys nėra nieko pastatę.

„Lietuvai vėl reikia santarvės, žmogiško padorumo, tiesiog ramybės“, – kadaise šnekėjo A. M. Brazauskas.

Kiek anksčiau Kauno meras paskambino A. M. Brazausko dukroms ir pasakė: „Bus paminklas“.

„Šiek tiek paabejojau dėl neigiamo triukšmo, bet iš tikrųjų sureagavau gerai“, – teigė A. M. Brazausko dukra Audronė Usonienė.

Dabar A. M. Brazauskas įamžintas Vilniuje, Antakalnio kapinėse.

„Tėvo atminimo tikrai reikėtų didesnio nei dabar yra. Esmė ta, kad ten, kurs jis dabar palaidotas, Antakalnio kapinėse, ta galva nepanaši į žmogų“, – aiškino A. Usonienė.

V. Matijošaitis paminklą A. M. Brazauskui nori pastatyti Istorinės Prezidentūros kieme. Dabar čia stovi Antanas Smetona, Aleksandras Stulginskis ir Kazys Grinius – tarpukario Lietuvos vadovai. Tai, kad ten stovėtų jau atkurtos Lietuvos prezidentas A. M. Brazauskas, skeptiškai įvertino ir premjerė Ingrida Šimonytė, ir Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, ir kultūros ministras Simonas Kairys.

„Nematau prasmės maišyti skirtingas epochas, skirtingus istorinius krūvius“, – sakė kultūros ministras S. Kairys.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

Bet V. Matijošaitis nesitraukia.

„Aš ne menininkas ir neišgirdau iš visų tų trijų pavardžių, kad jie būtų kažką patys statę arba kūrę – nei premjerė, nei S. Kairys, kurį pažįstu seniai. Premjerė dar nors finansus supranta“, – „Žinių radijui“ birželio 6 d. teigė V. Matijošaitis.

V. Matijošaitis sako, kad jis miestą rado tuščią, o dabar čia jau stovi ir Vytis.

Buvęs Kauno meras, konservatorius Andrius Kupčinskas, į žurnalistės teiginį, kad „Kauno Vytis“, atsakė: „Vytis yra visos valstybės, ne tik Kauno“.

A. Kupčinskas V. Matijošaičio iniciatyvą dėl A. M. Brazausko kritikuoja.

„V. Matijošaitis dirbo Požėlos rajone, milicijos viršininko pavaduotoju, tai, matyt, tas istorinis genas šiek tiek išlenda“, – nurodė A. Kupčinskas.

Kaip ir kiti konservatoriai, jie akcentuoja A. M. Brazausko komunistinę praeitį.

Visi Lietuvos prezidentai yra lygiateisiai ir jeigu yra numatyta viena vieta buvusiems prezidentams, tai ten turėtų būti ir A. Brazauskas, bet čia savivaldybės sprendimas.

„Pavyzdžiui, 1988 metais Katedros aikštėje jis yra pasakęs: „Kol kabės šitas skuduras, aš nekalbėsiu. Čia apie Lietuvos trispalvę“, – kalbėjo Seimo narys (TS-LKD) Antanas Matulas.

O socialdemokratai akcentuoja jo indėlį Lietuvai atkūrus nepriklausomybę.

„Vis dėlto, tai – pirmasis atkurtos Lietuvos prezidentas, atvedęs į NATO, atvedęs į Europos Sąjungą“, – aiškino Seimo narys (LSDP) Algirdas Sysas.

Socialdemokratai turi beveik trečdalį merų – 17 iš 60, bet jie savo patriarchui paminklo nepastatė, o stato nepartinis V. Matijošaitis.

„Kiekvieno žmogaus širdyje yra dalis socialdemokratijos. Meras rūpinasi visais žmonėmis, nesvarbu, kad ten daugiau konservatorių Kaune“, – nurodė A. Sysas.

Kauno meras akcentuoja, kad kitąmet sueis penkiolika metų nuo A. M. Brazausko mirties.

„Visi Lietuvos prezidentai yra lygiateisiai ir jeigu yra numatyta viena vieta buvusiems prezidentams, tai ten turėtų būti ir A. Brazauskas, bet čia savivaldybės sprendimas“, – šnekėjo Seimo narys (DSVL) Algirdas Butkevičius.

Saulius Skvernelis, paklaustas, kokia jo nuomonė dėl paminklo A. Brazauskui, atsakė: „Reikia A. Brazauskui paminklo“.

Mero siūlymą Kauno taryba svarstys kitą savaitę.NAUJAUSI KOMENTARAI

nesutikčiau ir turiu nemaža argumentų

nesutikčiau ir turiu nemaža argumentų portretas
su visa pagarba, ale žiūrėkim ką Lietuvai davė tų visų prezidentų darbas ? Tikrai jų indėlis per menkas ,kad būtų vertas paminklo. Štai poetams , kompozitoriams - tikriesiems lietuviškos kultūros garsinusios Lietuvą ,žadinusius lietuviškumą atstovams : S.Neriai , J.Marcinkevičiui , lietuviškos abėcėlės kūrėjui Jablonskiui (žydui ,jei ką ) - tiems paminklų trūksta. O politikai ir taip savo liaupsinimui leidžia tikrai per daug.

Krabai

Krabai  portretas
Amb galva fliugerio vietoj ant vilniaus savivaldybes stogo....rodytu is kur vejas pucia...kaune duobes kiemuose asfaltuot nera uz ka...korupcijos tevas....bet svarbiausa lozoraicio mirtis nenustacius mirties priezasties po kristinos pateiktu pusryciu draugystes viesbuty.....lukasenka daug konkurentu uzkase miskuose aplink minska....putino konkurentai nusaunami, nunuodyjami......galvojat kgb norejo prileist prie valdzios lietuvos amerikieti? Juk lauke prichvatizacija... amb melagystes parode jo kaip funkcionieriaus veida.....kaunui nereik tokio....tegul is floridos kristute ar dukreles issitraukia is banku pinigeliu sponsoriui... ne tiek per ji uzdirbo..tautos cia kist nereikia..pakankamai apvoge.

A

A portretas
Tai gal tegul stato, tik savo kieme ! Dar gali prie prichvatizuoto viešbučio , arba pas Kristutę kieme . Gal jau užtenka vieno "štolco" Laisvės alėjoje ? Nebjaurokit Kauno !
VISI KOMENTARAI 150

Galerijos

Daugiau straipsnių