Sureagavo atsainiai: kelio duobes tiesiog užpylė gruntu

Šeštadienį rašėme, kad kauniečiai, važiuojantys automobiliais nuo VI forto žiedinės sankryžos į Petrašiūnus, pastebėjo, kad po geležinkelio viaduku, kur K.Baršausko gatvė pereina į R.Kalantos, jau senokai yra nesutvarkytas keliolikos metrų ilgio ir poros metrų pločio kelio ruožas – žvyro, asfalto ir keleto duobių, siekiančių keliolikos centimetrų gylį, mišinys. Netrukus sureaguota – sausio 23 d. duobės jau buvo užpiltos gruntu.

Apie pavojų keliančią ir seniai netvarkomą kliūtį  portalui kauno.diena.lt papasakojo Geležinio vilko gatvės gyventojas Saulius.

„Leisdamasis automobiliu nuo Petrašiūnų kalno, kaskart vis pagalvoju, kad gal šį kartą pagaliau tos nelemtos kelininkų aplaidumo apraiškos po geležinkelio viaduku jau nepamatysiu arba ji bus bent aptverta. Tačiau bėga savaitės ir mėnesiai, o „stebuklas“ neįvyksta. Nepamenu, kada ji čia atsirado, bet mano draugas tvirtina, kad nesutvarkytas kelio ruožas šioje vietoje paliktas seniai, kai buvo tvarkomi požeminiai vamzdynai“, – sakė kaunietis.

Dabar šioje vietoje vyksta „Rail Baltica“ geležinkelio tiesimo darbai.

Prieš savaitę, praėjusį šeštadienį, Saulius matė, kaip už tos duobės stovėjo lengvasis automobilis įjungtu avariniu signalu, o jo vairuotojas vaikščiojo aplink automobilį ir jį apžiūrinėjo. „Supratau, kad žmogus įvažiavo į duobę. Civilizuotame pasaulyje tokios pavojų keliančios kliūtys aptveriamos ir nedelsiant sutvarkomos. Keista, kad mūsų kelininkams reikia savaičių ar net mėnesių tokioms problemoms spręsti“, – stebėjosi vyras.

Keista, kad mūsų kelininkams reikia savaičių ar net mėnesių tokioms problemoms spręsti.

 

Vairuotoją dar labiau stebina tai, kad toks aplaidumas įmanomas garsių diskusijų apie eismo saugumą fone. „Miestas ir valstybė investuoja milžiniškas lėšas į eismo saugumą, nuiminėdami nuo šviesoforų žalias rodykles, piešdami tik Kauno valdininkams suprantamus rombus ant asfalto, vėl grąžindami žalias rodykles sostinėje, „partizanaudami“ su trikojais radarais, todėl keista, kad šiuo atveju neliko pinigų tinkamam kliūties pažymėjimui ir ženklo, įspėjančio apie nesibaigiančius kelio darbus pastatymui“, – piktai ironizavo Saulius.

Dabar apie vairuotojams gresiantį pavojų įspėja prieš keliasdešimt metrų pastatytas įspėjamasis stulpelis, tačiau prieš savaitę, pasak Sauliaus, net šio ženklo nesimatė.

Įspėjamasis apvažiavimo stulpelis, apie kurio buvimą vairuotojai sužino tik išvažiavę iš už posūkio, dabar pats tampa pavojaus šaltiniu, nes dešiniąja juosta važiuojantiems automobiliams tenka arba netikėtai stabdyti, arba paskubomis manevruoti, persirikiuojant kairėn.

„Tas stulpelis atrodo ne kaip kliūtį žymintis, o kokių nors chuliganų į gatvę išmestas ženklas, todėl nenustebčiau, kad mažiau patyręs ir neapdairesnis vairuotojas paskubomis jį apsukęs gali neišvengti tikrosios kliūties, įvažiuoti į kelininkų paliktą duobę ir sugadinti automobilio važiuoklę ar net sukelti rimtą avariją. Jei aš apgadinčiau savo automobilį  dėl tokio kitų aplaidumo, tikrai rasčiau  ką paduoti į teismą, nes kitaip situacija nesikeis“, – piktinosi  kauno.diena.lt skaitytojas Saulius.

Papildyta. Sausio 23 d. apsilankėme prie buvusio duobėto kelio ruožo. Pamatėme, kad sureaguota į aprašytą problemą, tačiau ganėtinai atsainiai. Duobės buvo užpiltos gruntu, todėl pavojus sugadinti automobilį beveik išnyko.  Nuimtas ir anksčiau stovėjęs įspėjamasis kelio ženklas.

Vis dėlto vairuotojai, pamatę, kad toje atkarpoje kitokia kelio danga, pristabdo automobilius arba stengiasi ją aplenkti. Daugumą jų persirikiuoja į kairę pusę. Toks vairuotojų manevravimas kelia pavojų ir jiems, ir kitiems eismo dalyviams.

 


Šiame straipsnyje: skaitytojo naujienaduobėsPetrašiūnų kalnasR.Kalantos gatvėvairuotojaikelininkai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Jau

Jau portretas
gali pilt is naujo. Vakar prazaziavau pro sali, tas pats

Kelio šaligatvis niekam nerūpi???

Kelio šaligatvis niekam nerūpi??? portretas
Žurnaliūgom svarbu tik kelio gatvė, o kas darosi ant kelio šaligatvio tai jiems nerūpi???Tuo šaligatviu nei praeiti nei dviračiu pravažiuoti neišsipurvinus neįmanoma. baisi betvarkė Kaune.

Kaunas susitvarkys 4040-03-21 d.

Kaunas susitvarkys 4040-03-21 d. portretas
Vienas šiaudas išimtas, liko šieno krūva
VISI KOMENTARAI 87
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių