Pabrango: Kauno ir Klaipėdos centriniams paštams kitąmet reikės skirti dar 1,5 mln. eurų

Kultūros ministerijai pradėjus Kauno ir Klaipėdos centrinių paštų išpirkimą, šie pabrango, todėl tam kitąmet reikės papildomai skirti 1,5 mln. eurų.

Ši suma suplanuota 2023 metų valstybės biudžeto projekte.

„Turėjome 4,5 mln. eurų šiemet išpirkti abu objektus, bet kai pasileidi į visas oficialias procedūras su nepriklausomais turto vertinimais ir kitais dalykais, kaip ir įprasta, matant, kas vyksta rinkoje, tie objektai ėmė ir pabrango 1,5 mln. eurų“, – BNS sakė kultūros ministras Simonas Kairys.

Abu paštų pastatai kol kas priklauso valstybės įmonei Lietuvos paštas. Kad šiuos kultūros paveldo objektus galėtų perimti Kultūros ministerija, juos reikia išpirkti.

„Netrukus pasirodys Vyriausybės nutarimai, pagal kuriuos šie objektai bus perduoti Kultūros ministerijai teisingai už juos atlyginant Lietuvos paštui“, – kalbėjo S. Kairys.

Už Kauno ir Klaipėdos paštų pastatus valstybės įmonei bus sumokėta apie 6 mln. eurų.

Kultūros ministro teigimu, pastatus būtina perimti ir pradėti tvarkyti kuo greičiau, nes jų būklė „prastėja ne mėnesiais, bet dienomis“.

Planuojama, kad Kauno centrinio pašto pastate įsikurs Architektūros centras ar Architektūros institutas, o Klaipėdos pašto įveiklinimu apsiima rūpintis uostamiesčio savivaldybė.

Kai jie veiks, manau, tikrai džiaugsimės, kad padarėme ryškų ir prasmingą darbą.

„Kai jie veiks, manau, tikrai džiaugsimės, kad padarėme ryškų ir prasmingą darbą, suvaldydami situaciją, į ją atkreipdami dėmesį, radę tinkamus sprendimus ir įpūtę gyvybės Kauno ir Klaipėdos miesto centrinėms dalims“, – sakė kultūros ministras.

Kauno ir Klaipėdos paštų pastatai yra įtraukti į valstybinės reikšmės istorijos, archeologijos ir kultūros objektų sąrašą. Klaipėdos paštas paskelbtas kultūros paminklu, Kauno – valstybės saugomu objektu.

Buvę Kauno centrinio pašto rūmai atidaryti 1932 metais. Juos kūrė architektas Feliksas Vizbaras. Šie rūmai laikomi išskirtinės istorinės ir kultūrinės vertės kultūros paveldo objektu, reprezentuojančiu Kauno modernizmo architektūrą. Čia pašto paslaugos nebėra teikiamos, tačiau vyksta įvairūs kultūros renginiai.

Neogotikos stiliaus Klaipėdos pašto pastatų kompleksą suprojektavo architektas Hermannas Shoede (Hermanas Šiodė), jis pastatytas 1893 metais. Uostamiesčio centre esančiame pastate iki 2019 metų rudens veikė paštas. Dabar jis stovi tuščias.NAUJAUSI KOMENTARAI

Emigr.

Emigr. portretas
Labai keista ,kaip žmonės pirko butus Žaliakalnyje, Žemaitės gatvėje,kurioje nebuvo tie namai pripažinti ir įtraukti i kultūros paveldą.Dabar po 32 metų nori pripažinti,koks tikslas , kada derino su tų namų butų savininkais.Negali jie po tiek metu keisti namų paskirtis,tuose namuose negyveno įžymus , kažkokie žmonės,kuriems gal atminti reikėtų išskirtinumo.Manau turėtų pasidomėti žmonės ,tam tikrų tarnybų.Nes matau neaiškumų ir asmeninių suinteresuotumų.Trukdo namo savininkam remontuoti ir prižiūrėti namą .Vieni nori remontuoti savo lėšomis ,kiti lauke pinigų iš kultūros paveldo.Tas namas nieko įpatingas ir nėra jokių architektūrinių elentu,detaliu.Kartą buvo ekskursija atvėsta ,tai žmonės iš grupės žiūrėjo vienas į kitą ir nesuprato kur žiūrėti.Pečiais traukiojo iš nuostabos ,kad matomai i kelionės kainą buvo įtraukta tokia ekskursiją i nieką .Tai buvo prieš pandemiją.Atsiprikekite ,nejuokinkit pasaulio,teko matyti ne vieną šalį ir jų architektūr ,tai šitie namai butu kaip neverti .

Anonimas

Anonimas portretas
Singapure Pasto pastatas pastatytas pries gaugiau nei 100 metu kaip perlas tarp daugeauksciu zeri savo groziu nenusiliaidzia niekam.Puosia miesta ir kviecia apsigyventi jame.Viesbutis tik labai turtingiems sveciam kurie atnesa investicijas. Imkime pavyzdi istu kurie moka gyventi......Aciu.

>Kiek

>Kiek portretas
jo pastatykime angarus kaip prie uosto krantinių ar ką nors iš amerikietiškų loftu stiliaus:D)
VISI KOMENTARAI 11

Galerijos

Daugiau straipsnių