Kauniečius įtraukė aukojimo akcija: negailėjo ir krepšių, pilnų produktų

Penktadienį visoje šalyje prasidėjusi tradicinė „Maisto banko“ akcija įtraukė ir kauniečius. Prekybos centruose ir parduotuvėse savanoriai kvietė pirkėjus nupirkti ir paaukoti maisto produktų, kurie vėliau dalijami nepasiturintiems arba skiriami dienos centrams.

„Šiandien turiu pinigų, tai galiu paremti“, – žurnalistams sakė pilną krepšį produktų paaukojusi Angelė, sutikta prie Kauno pilies esančioje „Iki“ parduotuvėje.

Moteris pridūrė, kad į kapus juk nei vienas nenusinešime jokių turtų ir santaupų.

Ponia Gražina, nupirkusi ir paaukojusi makaronų, teigė, kad į labdaros akcijas įsitraukia, bet tik į tokias, kurioje, kaip šioje –  „viskas greitai ir aišku“. 

Į „Maisto banko“ ženklais pažymėtą vežimėlį žmonės dėjo įvairius maisto produktus. Ir cukrų, aliejų, ir šokoladus, ir konservuotas daržoves bei kt.

„Konservuota sriuba. Ją galime išvirti ir vaikus pamaitinti vaikų dienos centre. Ji pravers ir nepasiturinčiam žmogui namuose“, – aiškino viena šios „Maisto banko“ akcijos savanorių Laimutė Mickūnaitė.

Šiandien turiu pinigų, tai galiu paremti.

Ji pati į savanorystę įsitraukė seniai, o tai prasidėjo, kai susilaukė sveikatos bėdų turinčio vaikelio.

Kaip skelbė „Maisto bankas“, paramą po akcijos vėliava renka 350  socialinių organizacijų. L. Mickūnaitė yra VšĮ „Ištiesk pagalbos ranką“ atstovė. Ši organizacija, kaip pasakojo moteris, rūpinasi trimis vaikų dienos centrais, skirtais sveikiems vaikams, o taip pat turintiems autizmo bei kitų intelekto negalių. Organizacija taip pat teikia paramą ir vargingai gyvenančioms šeimoms, pavieniams asmenims.

„Stengiamės, kad parama būtų teikiama per socialinius darbuotojus, taip užtikriname, kad parama teikiama tikslingai“, – kalbėjo L. Mickūnaitė.

Šeštadienį kartu su ja per „Maisto banko“ akciją savanoriavo ir septintokė Akvilė, kurį į tokią labdaringą veiklą įsitraukė paskatinta vyresniosios sesės. 

„Noriu padėti šeimoms ir visiems kitiems“, – kalbėjo paauglė. Rinkti ir registruoti maisto produktus – ne vienintelė savanoriška Akvilės veikla. Iš pradžių nedrąsiai žvelgusi į laisvalaikį bendraujant su neįgaliais vaikais, mergaitė sakė su jais susidraugavusi ir smagu nei naudinga būdavo visiems.

Tradiciškai „Maisto banko“ akcijos metu gyventojų aukoti prašoma būtiniausių kasdienio vartojimo ilgai galiojančių produktų – kruopų, miltų, makaronų, aliejaus, cukraus, konservų, saldumynų.

„Maisto bankas“ skelbė, kad paaukotas maistas prieš Šv. Velykas išdalinamas labiausiai nepasiturinčioms šeimoms. Dalis paaukoto maisto atiteks vaikų dienos centrams ir vasaros stovykloms. Taip pat bus formuojamas rezervas kritinių situacijų atvejais padėti šeimoms, laikinai netekusioms pajamų šaltinio, ypač gyvenančioms atokiau nuo didžiųjų šalies miestų.

27 kartą organizuojama „Maisto banko“ akcija yra didžiausias Lietuvoje labdaros projektas. Pasak gyventojų apklausų, maisto nepasiturintiems bent kartą yra aukoję trečdalis lietuvių. Organizatoriai suskaičiavo, kad pastarąjį kartą „Maisto banko“ akcijoje paaukota daugiau nei 140 tūkst. kartų.

Skaičiuojama, kad vidutiniškai vienu kartu paaukojama maždaug už 3,6 euro. Didmiesčiuose paaukojama daugiausiai.  Pernai vykusių „Maisto banko“ akcijų metu šalies gyventojai nepasiturinčių maitinimui perdavė maisto už daugiau nei milijoną eurų.NAUJAUSI KOMENTARAI

meile

meile portretas
tai ar nors vienas gavejas aciu pasake,,,,nesamdykite vaiku skrajuciu dalinimui,kur ziuri vaiku teises,ar tie vaikai neturetu buti namuose ir ruosti pamokas ar zaisti,,,o kieno tie vaikai,buna parduotuveje be prieziuros...jau nebeaukoju maisto bankui,,,,

aukokit aukokit

aukokit aukokit portretas
o vat migracijos centrui pyst ir 6 limonai yra... o jus aukokit

Patriotas

Patriotas portretas
Sitie produktai keliauja ''Vaiku dienos centrams" parduotuvese,gamyklose sugenda labai daug produktu .Nera kas sudaro pasiemimo sutartis ir tuo pasirupina.Kaimieciai gauna Eurosajungos lesas ir pridare desru,miltu,bulku bei kitu produktu ju nespeja parduoti nes issikele kainas ir pudo.Prekiu tiekejai priduoda bei pasiima vakarais galiojimui pasibaigus ir neparduotas prekes po to jos naikinamos-utilizuojamos .Bet per zadnuma kainu nemazina.
VISI KOMENTARAI 22
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių