Nemuno saloje kauniečius vilioja „Laisvės piknikas“

Šeštadienio rytą diskusijomis, pokalbiais, sporto treniruotėmis ir pramogomis Nemuno saloje prasidėjo „Laisvės piknikas“. Pernai 20 tūkst. kauniečių ir miesto svečių sutraukęs festivalis šįmet išsiplėtė ir siūlo dar daugiau renginių.

Veiklų netrūks

„Sudarinėdamas veiklų sąrašą pagalvojau, kad jeigu ateis šeima: tėtis, mama ir vaikai, tai jiems bus labai sunku – teks persiplėšti į kelias dalis“, – sakė „Laisvės pikniko“ iniciatorius, žurnalistas ir visuomenininkas Andrius Tapinas.

Pernai idėjų festivaliu pavadintas piknikas išsiplėtė tiek teritorija, tiek renginiais. Šįmet vyks daugiau diskusijų, neformalias diskusijas ves įvairios visuomeninės organizacijos. Taip pat išsiplėtė palapinės, todėl į diskusijas gali tilpti daugiau dalyvių. Palapinės gelbės ir dėl šeštadienį prapliupusio lietus.

„Patariame prieš ateinant pasižiūrėti pro langą“, – juokėsi A.Tapinas. – Iš esmės, lietaus problema išspręsta, nes daug renginių vyks palapinėse, tikrai bus kur prisiglausti. Bet šiaip aš tikiuosi, kad lietus bus trumpas ir atgaivins, o ne sutrukdys.“

Žaidžia šaškėmis

Dar viena festivalio naujovė – pramogos, kurias pristatys didžiosios Lietuvos partijos. Nuo pat ryto šaškių simultaną su 50 mėgėjų žais Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis, socialdemokratai pakvies žaisti krepšinį, liberalai – šachmatais, o konservatoriai surengs aukcioną, kuriame siūlys tokias vertybes kaip prof. Vytauto Landsbergio juostelę, Nepriklausomybės akto kopiją su Liudo Mažylio parašu, ir kitų vertingų daiktų.

„R.Karbauskio pagrindinis darbas, o tiksliau, manau, malonumas, bus žaisti šaškėmis. Mes su juo susitarėme jau seniai, kai jis buvo mano laidoje. Jis įsitikinęs kad prieš 50 mėgėjų laimės 50 partijų. Todėl pažadėjome nesukčiauti ir registruoti tikrai tik mėgėjus. Pasižiūrėsime, kaip jiems seksis“, – pasakojo A.Tapinas.

Vaikams pramogų taip pat netrūks: veikia didelė atrakcionų erdvė, batutai, nusifotografuoti persirengus kostiumais siūlo „Vilnius City Opera“, komiksų superherojai, įvairūs pasakų personažai, projektas „Sourcery for Kids“ kviečia dalyvauti valandos trukmės programavimo kursuose, vyksta įvairūs sporto užsiėmimai.

Masina staigmenomis

„Aš tai labiausiai laukiu tarnybinių pasieniečių ir policijos šunų pasirodymo. Mačiau, kokias minias jie sutraukė pernai, tai, manau, šįmet bus ne mažesnės, – juokėsi A.Tapinas. – O jei šiek tiek rimčiau, manau, labai įdomi bus Edmundo Jakilaičio diskusija, kur mes bendrąja prasme kalbėsime apie didžiąją korupcinę bylą. Bus įdomu pasiklausyti Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio atsakymų į 25 klausimus, kuriuos uždavinės žmonės. Sveiko pozityvo įneš baigiamoji diskusija su prof V.Landsbergiu „Nėra jėgos didesnės už viltį“, kurią aš pats vesiu“.

„Laisvės pikniko“ organizatorius patarė dalyvauti E.Jakilaičio pokalbyje su premjeru Sauliumi Skverneliu, nes žurnalistas žada staigmeną. „Būtų keista, jei nepakelčiau sau uodegos ir nepasakyčiau, kad 19.30 val. nuo didžiosios scenos filmuosime laidą „Laikykitės ten“, – ir čia A.Tapinas žadėjo netikėtumų.

Festivalis pasibaigs 23 val. jau tradicija tapusiu choro pasirodymu ir šventiniais fejerverkais.

Dalina apyrankes

Kaip ir pernai „Laisvės pikniką“ remia „Lietuvos geležinkeliai“ ir „Kautra“, palankesne kaina siūlantys specialius maršrutus žmonėms, vykstantiems į Kauną. Pasak A.Tapino, visi autobusai jau užpildyti.

„Jeigu skaičiuotume žmones, kurie susidomėjo renginiu „Facebook“ socialiniame tinkle, tai jų yra virš 40 tūkst. Tačiau paprastai tą skaičių reikia padalinti perpus, kad sužinotum tikrą dalyvių skaičių. Turime labai aiškų matavimo vienetą – 15 tūkst. apyrankių, kurias išdalinsime pirmiesiems lankytojams. Mūsų skaičiavimais pernai buvo 20 tūkst. žmonių, tad jei oras bus geras, ateis daugiau, o jei blogas – matysime, kiek kauniečiai ir miesto svečiai yra atsparūs lietui“, – skaičiavo A.Tapinas.NAUJAUSI KOMENTARAI

JONAS

JONAS portretas
KAS KAUNE PALAIKO TAPINA IR GABRI SPAUSKITE ZALIA O KAS GERBIA KAUNA ir kauniecius spauskite raudona

onute

onute portretas
NIEKO TAS TAPINAS KAUNE NEIMA I RANKAS KA JAU KA BET KAUNE JIS PAJUOKOS OBJEKTAS

DĖL BANKO SNORAS UŽGROBIMO

DĖL BANKO SNORAS UŽGROBIMO portretas
DALIĄ - MAGNOLIJĄ UŽ GROTŲ!
VISI KOMENTARAI 16
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių