Naujus mokslo metus pagražėjusios pasitiks vos kelios Kauno mokyklos

Į atnaujintas patalpas rudenį grįš Kauno humanitarinės pradinės mokyklos, J.Urbšio katalikiškos vidurinės mokyklos, J ir P. Vileišių vidurinės mokyklos moksleiviai.

Šiose mokyklose tęsiama renovacija Valstybės investicijų programos lėšomis. Investicinių projektų užbaigimui Švietimo ir mokslo ministerija skyrė beveik 2,23 mln. litų, pranešė miesto savivaldybė.

„Mokyklose keliais etapais tvarkomi stogai, apšildomos sienos, renovuojami šilumos mazgai, keičiamos durys, langai. Atliekami tokie remonto darbai, kurie vėliau leis ugdymo įstaigoms sutaupyti daugiau šilumos“, – teigė Švietimo, kultūros ir turizmo plėtros reikalų vadybos direktorius Virginijus Mažeika.

Savivaldybės duomenimis, šiuo metu remonto reikia maždaug 75 proc. miesto mokyklų ir vaikų darželių.

„Apytiksliai tik apie 10-15 proc. šių įstaigų yra neblogos būklės. Situacija pakankamai prasta ir rimta, o ypač – darželiuose. Juose pagal išgales keičiami šalto, karšto, nuotekų vamzdžiai“, – sakė savivaldybės Švietimo ir kultūros įstaigų ūkio ir finansų skyriaus vedėja Rimantė Juodenienė.

Iki rugsėjo 1-osios ketinama baigti ir Petrašiūnų vidurinės mokyklos rekonstrukciją. Jai ir jau baigtoms rekonstruoti KTU Vaižganto bei S. Daukanto vidurinėms mokykloms, kultūros centrui „Tautos namai“ šiemet panaudota 11 mln. litų ES fondų ir 2,3 mln. litų miesto biudžeto lėšų.

Savivaldybės atstovų teigimu, šiemet taip pat buvo pradėti įgyvendinti šeši nauji investiciniai projektai. Šiuo metu jų paraiškas vertina projektus administruojanti VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra. Pagal ES finansuojamą programą „Viešosios paskirties pastatų renovavimas regioniniu lygiu“ pastato renovacija rugpjūtį pradedama lopšelyje-darželyje „Vėrinėlis“. Kauno regiono plėtros tarybos sprendimu į šią programą liepą įtraukta ir Šančių vidurinė mokykla. Ji paraišką ES fondo lėšoms gauti teiks rugsėjį. Abiejų pastatų renovacijai ketinama skirti apie 2,2 mln. litų iš ES fondo ir 642 tūkst. litų iš miesto biudžeto.

Baigtų įgyvendinti projektų sutaupytomis lėšomis renovacijos darbus planuojama prasidėti dar keturiose Kauno ugdymo įstaigose. Pagal programą „Viešosos paskirties pastatų renovavimas nacionaliniu lygiu“ bus įgyvendinami likusieji rezerviniai projektai Žaliakalnio ir V. Kudirkos progimnazijose, A. Smetonos ir J. Jablonskio gimnazijose. Šių mokyklų renovacijai skirta 11,419 mln. litų. Projektų daliniam finansavimui savivaldybė skiria po 25 proc. nuo ES finansuojamo energetinio projekto vertės.

„Skirstant lėšas ugdymo įstaigoms buvo atsižvelgta į pastato būklę, veiklos perspektyvą ir pačių mokyklų įdirbį. Žiūrėjome, kurios yra atlikusios energetinį auditą, parengusios investicinį projektą“, – teigė V. Mažeika.

Pasak Švietimo, kultūros ir turizmo plėtros reikalų vadybos direktoriaus, jei rekonstrukcijos darbai pradedami jau susirinkus moksleiviams į klases, tokie darbai, kaip langų, durų keitimas, paprastai planuojami derinant su mokinių atostogų laikotarpiu. Vasaros metu renovuojamos šildymo sistemos, atliekami elektros instaliacijos darbai.

Šiuo metu Kaune veikia 179 ugdymo įstaigos. Savivaldybės duomenimis, per pastaruosius metus visose ikimokyklinio ugdymo įstaigose buvo pakeisti langai ir durys, rekonstrukcijos darbai baigti 26 bendrojo lavinimo įstaigose.NAUJAUSI KOMENTARAI

klausimelis

klausimelis portretas
Kauno humanitarinė pradinė ir Petrašiūnų vidurinė mokykla yra viena šalia kitos, be to Petrašiūnų vidurinė mokykla pustuštė, vos 300 mokinių, bet mokyklos neapjungiamos, pinigai skirti abiem renovuoti. Blatas ar kyšis padėjo, ar negebama tvarkytis Kaune, a?

Marija

Marija portretas
Nezinau, ar valdininkai cia jus klaidina, ar jus cia netaip paraset, nes tikrai ne visose ugdymo istaigose pakeistos durys. Galit nuvaziuoti i 75-aji lopseli-darzeli ir patys pamatysit,kad ne vienos durys nepakeistos. Jei dar uzeitumet i busimu 4-meciu grupe, tai pamatytumet kaip atrodo tuoletai ir prausyklos, kurios islikusios dar nuo darzelio pastatymo pradzios....
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių