- diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
-
Moksleivių žygis: devynios dienos ir 150 kilometrų be telefonų
-
Moksleivių žygis: devynios dienos ir 150 kilometrų be telefonų
-
Moksleivių žygis: devynios dienos ir 150 kilometrų be telefonų
-
Moksleivių žygis: devynios dienos ir 150 kilometrų be telefonų
-
Moksleivių žygis: devynios dienos ir 150 kilometrų be telefonų
-
Moksleivių žygis: devynios dienos ir 150 kilometrų be telefonų
-
Moksleivių žygis: devynios dienos ir 150 kilometrų be telefonų
Daugiau kaip 30 dabartinių ir buvusių Kauno Jono Pauliaus II gimnazijos moksleivių, įsiliejusių į folkloro ir žygeivių klubo "Gilė" veiklą, per devynias dienas įveikė 100 km pėstute ir 50 km upe baidarėmis.
Nakvynė tarp nendrių
Galimybė keliauti ir dainuoti atsvėrė nuovargį ir diskomfortą dėl merkusio lietaus, kepinusios saulės, pūslėtų kojų. "Telefonais naudotis galėdavome tik pusę valandos per dieną. Ištvėrėme!" – pasakojo žygio dalyvė Ūla Giedraitytė. "Giliukų" žygio kasdienybė – ir muzika, ir prie laužo džiovinami neperšlampinami batai, drabužiai, ir pati skaniausia košė.
"Šitiek laiko per karantiną praleidome be kelionių ir dainų, bet, vėl pradėjus repetuoti miškuose, atrodo, niekas nepasikeitė", – palygino gimnazistė. "Giliukai" repetavo ne veltui. Vieną žygio vakarų surengė koncertą, į kurį susirinko žiūrovų ne tik iš Lyduvėnų, bet atvažiavo ir draugai iš Kauno.
Šis vasaros žygis pradėtas nuo Kurtuvėnų, kur darni įvairaus amžiaus komanda pajudėjo palei Dubysą, o vėliau pačia upe pasiekė Betygalą. Mažiausi – trečiokai. Į nuotykį leidosi kelios "giliukų" kartos. Šeimas sukūrę žygeiviai keliavo su atžalomis.
Į nuotykį leidosi kelios "giliukų" kartos. Šeimas sukūrę žygeiviai keliavo su atžalomis.
Pirmą vakarą – vizitas į Kurtuvėnų Šv.apaštalo Jokūbo bažnyčią, vakarienė ir nakvynė tarp nendrių prie karklais ir ajerais apaugusio Bijotės ežero, žygio detales registravo Ū.Giedraitytė.
"Bandėme surengti pirmą repeticiją. Dainavome, bet kai uodai pagrasino mus gyvus suėsti, naktį išsiskirstėme į palapines. Antrą dieną pradėjo pulti karštis. Pėstute spėjome nusigauti iki Dengtilčio ir įsikūrėme prie Dubysos. Kažkur netoliese, miške, girdėjome, kaip ūžia laukinių bičių avilys. Šviesiame dangaus fone matėsi tirštas jų spiečius. Visi net negalvodami šoko maudytis", – pasakojo kaunietė.
R. Barvainio nuotr.
Diena lyjant
Trečia diena. Nuovargio, kiek prisiminė Ūla, dar nesijautė, nors su kuprinėmis ant pečių nužygiuota jau nemažai. "Vis dar negalėjau atsidžiaugti plačiomis erdvėmis, kurių niekaip nepamatysi gyvendamas mieste. Akis džiugino žemos kalvos, tolygiai apsėtos sodriai žaliais javais", – kelionės įspūdžiais dalijosi gimnazistė.
Netrukus karštį pakeitė šlapiasis etapas. "Pietaujant dangus greitai apsiniaukė, o nurijus paskutinį košės šaukštą ėmė lyti, bet tam visi buvo pasiruošę: daiktai supakuoti, kuprinės apdangstytos, visi susislapstę po apsiaustais, neperšlampami batai surišti", – apžvelgė Ūla.
Likusi dienos kilometrų dalis numinta toliau pilant lietui. Aišku, tai ir šaltis, drėgni prie kūno limpantys drabužiai, kliurksintys šlapi batai, bet nebuvo kur trauktis.
"Prieš pat apsistodami nakčiai, dar turėjome bristi per Kražantės upę. Buvome pavargę, įmirkę, vėjo ir lietaus šuorų nuplaktais veidais. Daugelis net nenusiavė brisdami – visi neperšlampami batai ir taip buvo prisemti iki pat viršaus", – pasakojo žygeivė.
Po tokios dienos laukė svarbi ceremonija. Kai kuriems dalyviams buvo įteikti žygeivišką tobulumą liudijantys pakabukai.
Kitą dieną lietų keitė karštis. "Po pietų saulė tapo negailestinga, įkaitęs kelias tiesiog kepino padus kiekviename žingsnyje. Bet mūsų tempas tik greitėjo. Turėjome pasistengti, kad iki vakaro nukaktume iki Tytuvėnų – ten mūsų laukė graži stovyklavietė ir Bridvaišio ežeras", – pasakojo Ū.Giedraitytė.
Pasiekus stovyklavietę – trumpas atokvėpis. Reikėjo pririnkti sausų šakų laužui, įsikurti. "Tačiau laukė ir didesnė užduotis – nusiauti batus. Nieko nuostabaus, kad ne mano vienos kulnai buvo atmušti į žvyrkelį, o pėdos išgražintos pūslių nuo batų, kurie prieš žygį atrodė tokie patogūs. Visi stypčiojome po pievą stengdamiesi nejausti išbrinkusių pėdų. Bent jau galėjome didžiuotis tądien nužygiavę net 25 km", – skaičiavo kaunietė.
R. Barvainio nuotr.
Laimės receptas
Aplankytas Tytuvėnų bernardinų vienuolynas, pagerbta XIX–XX a. lietuvių dailininkė Sofija Romerienė prie jos paminklo. Užlipta į Pagryžuvio piliakalnį (Kalvinų kalną), pietauta Pagryžuvio dvare.
Visą laiką – nuostabios gamtos apsuptyje, nuostabus miško kvapas, bendravimas su žmonėmis, kurių mintys tokios panašios į tavo, bet ir turinčiais tiek daug papasakoti, – tai tobulos laimės receptas.
Vėl pievoje dygo palapinės. Vėl maudynės. "Šaltas vanduo, kad ir kaip būtų keista, nuvargusioms kojoms neatnešė lauktos palaimos, nes visas upės dugnas nuklotas aštriabriauniais akmenėliais", – ne to tikėjosi Ūla, pastebėjusi, kad upės šaltis stingdė, bet visi prie jo jau seniai buvo pripratę.
Toliau – trys dienos baidarėmis, bet jau ir per tas šešias žygio pėstute dienas, neslėpė kaunietė, spėjo pasiilgti "miesto patogumų, valgymo, kada nori, judėjimo, kai nieko nekauda, kai tiesiog nereikia stengtis išgyventi".
"Bet kartu šio žygio nekeisčiau į nieką kita. Visą laiką – nuostabios gamtos apsuptyje, nuostabus miško kvapas, bendravimas su žmonėmis, kurių mintys tokios panašios į tavo, bet ir turinčiais tiek daug papasakoti, – tai tobulos laimės receptas", – įsitikinusi Ū.Giedraitytė.
Paskutiniai žygio punktai – Betygalos šv.Jono šaltinėlis ir Betygalos muziejus. "1991 m. liepą Antanas Juška su talkininkais sutvarkė šį šaltinėlį ir jo aplinką. Dabar Betygalos šaltinis dėl skaidraus ir tyro vandens traukia daugybę turistų", – pasakojo kaunietė.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Pratybos Kauno rajone: turime mokytis veikti kartu2
Savaitgalį Kauno rajono gyventojai matė daug uniformuotų žmonių – šauliai kartu su kitų institucijų pareigūnais mokėsi įveikti įvairius iššūkius, spręsti problemas ir padėti žmonėms, atsidūrusiems kritinėse situacij...
-
Užfiksavo, kaip automobilis išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą: laikas pabusti6
Kaune vairuotojai užfiksavo automobilį, važiuojantį prieš eismą. ...
-
Kaune ruošiamasi statyti naują pėsčiųjų tiltą50
Kaune ruošiamasi statyti naują pėsčiųjų tiltą per upę nuo Aleksoto iki Nemuno salos – miesto savivaldybė paskelbė rangovo konkursą, o preliminari projekto vertė siekia 13 mln. eurų. ...
-
Gėdina dėl neatsakingumo: kažkas Šančiuose paliko atviros ugnies laužą9
Prie Nemuno uždegti laužą gali būti visai romantiška, tačiau, jei laužas paliekamas, kyla gaisrų pavojus. Kauniečiai gėdina tuos asmenis, kurie visai šalia medžių paliko liepsnoti ugnį, o patys pavakaroję išėjo savais keliais...
-
Į Kauno dramos teatrą – tikrintis sveikatos10
Minit Pasaulinę aortos dieną medikai kauniečius pakvietė į Kauno dramos teatrą, tačiau šį kartą ne žiūrėti spektaklio, o nemokamai pasitikrinti pilvo aortą. Ultragarso tyrimas užtrunka vos kelias minutes, tačiau gali išgelbėti gyv...
-
Pakaunėje – šaulių pratybos: nuo masinių muštynių iki vaikų sanatorijos evakuacijos8
Pakaunėje vyksta šaulių pratybos „Kauno rajono Tauras 2023“. Pratybų metu tikrinamas ekstremaliųjų situacijų plano efektyvumas bei kaip įvairios specialiosios tarnybos gali derinti savo veiksmus. ...
-
„Kauno dienos“ studija: ar brangs butai Kaunui pelnius UNESCO pripažinimą?10
Šiandien „Kauno dienos“ studijoje svečiuojasi Kauno m. savivaldybės Kultūros paveldo skyriaus vedėjas Saulius Rimas. ...
-
Būti pasaulio dalimi – paprastas neįgaliojo noras3
Šalyje vis dar veikia per 30 stacionarių globos įstaigų, kuriose gyvena apie 6 tūkst. suaugusiųjų, turinčių psichikos negalią. Atskirti nuo visuomenės, dažnai jie visą gyvenimą praleidžia uždarose patalpose, visiškai arba beveik be...
-
Holokaustas atėmė vaikystę, bet ne tikėjimą gerumu48
Antrasis pasaulinis karas, žvaigždė ant krūtinės, artimųjų netektis ir gyvenimas su pakeista tapatybe – skaudi gyvenimiška istorija, tačiau net ir joje Fruma Vitkinaitė-Kučinskienė įžvelgia šviesos. ...
-
Kauno daugiabučio gyventojai išsivadavo iš džiunglių29
Kaune yra nemažai vietų, kur medžiai visiškai užstoja daugiabučių langus. Kovo 11-osios gatvėje stovintis penkiaaukštis, pažymėtas 57-uoju numeriu – vienas tokių. Šalia jo kelis dešimtmečius augo didžiulės tujos. ...