Kaune išbandė greičio matuoklius: kuriose vietose atsiras?

Akylesni kauniečiai vakar pastebėjo, kad Nuokalnės gatvėje įrengti nauji greičio matuokliai. Šiandien jie jau išbandyti, tačiau čia jie ilgai neužsibus. Planuojama, kad tikrieji radarai Kaune atsiras rudenį.

Sudomino sujudimas

Socialiniame tinkle "Facebook" dar antradienį pradėjo plisti nuotraukos, kuriose užfiksuota, kaip darbininkai Nuokalnės gatvėje įrengia naują greičio matuoklį.

"Prie Varnių tilto bus reikalų trečiadienį. Trylika žmonių, trys trikojai stovi, vienas stacionaras ir dar vienam stacionariam ruošia vietą arba papildomam infraraudonųjų spindulių pašvietimui. Žodžiu, ten vyksta rimtas susirinkimas", – grupėje "Kur stovi policija" pranešė Linas.

Kiti internautai iš karto pradėjo įrašą komentuoti. Vieni tikino, kad šioje vietoje seniai reikėjo įrengti greičio matuoklį, nes vairuotojai linkę važiuoti didesniu nei 50 km/val. greičiu. Kiti kauniečiai piktinosi, kad šioje atkarpoje yra tik toks greitis. Anot jų, čia būtų galima važiuoti kur kas greičiau, o radarai šioje vietoje nėra labai reikalingi.

Vyko bandymai

Pasak Kauno miesto savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjo Pauliaus Kero, šiuo metu vyksta viešųjų pirkimų konkursas, o šiandien išbandyta konkurse dalyvaujančių tiekėjų technika. Vienu metu bus fiksuojami važiuojantys automobiliai ir lyginami kelių greičio matuoklių rodmenys bei analizuojama, kuri įranga labiausiai pasiteisino.

"Dabar vyksta pasiūlymų vertinimo procedūra. Visi įrenginiai vienu metu atliks tą patį darbą – fiksuos pažeidimus. Mūsų tikslas nėra nubausti vairuotojus. Norime pažiūrėti, kaip veikia įrenginiai. Geriausius rezultatus parodę radarai gaus papildomų balų. Žinoma, kokie greičio matuokliai bus įrengti Kaune, priklausys ir nuo pasiūlytos kainos. Tikimės, kad gegužės pabaigoje su tiekėjais pasirašysime sutartis. Jei viskas sėkmingai klostysis, nauji greičio matuokliai bus įrengti per šešis mėnesius", – teigė P.Keras.

Pagal konkurso sąlygas Kaune bus įrengti abi eismo kryptis fiksuojantys greičio matuokliai, todėl bus galima užtikrinti eismo saugumą ir jo stebėjimą per šešias eismo juostas.

Kur bus įrengti?

"Kauno diena" anksčiau skelbė, kad praėjusiais metais įvertinus policijos bei Kelių ir transporto tyrimo instituto rekomendacijas, dešimtyje Kauno vietų buvo numatyta įrengti greičio matuoklius: Savanorių, Europos, Šiaurės prospektų, Nuokalnės, Tunelio, R.Kalantos gatvių įkalnėse, be to, Jonavos gatvėje, Karaliaus Mindaugo prospekte, Žemaičių plente ir ties T.Masiulio bei Raudonojo Kryžiaus gatvių sankryža.

Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas P.Keras patikslino, kad dabar numatytos greičio matuoklių vietos šiek tiek keičiasi. Planuojama įrengti aštuonis greičio matuoklių korpusus su visa infrastruktūra skirtingose miesto vietose.

"Įsigyti greičio matuokliai galėtų būti nuolat perkeliami iš vienos vietos į kitą. Atsisakyta greičio matuoklio vietos Marijampolės plente ir Raudonojo Kryžiaus gatvės sankryžoje, kadangi pertvarkius eismą šioje sankryžoje eismo įvykių skaičius gerokai sumažėjo. Tunelio gatvėje ateityje planuojama įrengti sektorinį greičio matuoklį", – kalbėjo eismo specialistas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

ALGIS

ALGIS portretas
Tam iš ''Nuokalnės gatvės ''aiškiai matosi , kad rašo kelių gaidelis ,TVARKA TURI BŪTI , O TEN LAKSTO GAIDELIAI KAIP AUTOSTRADOJE ir dar nepatenkinti , kad kiti laikosi taisyklių

Jurga

Jurga portretas
Pritariu Gintarui, kad svarbiausia, kiek smegenų turi vairuotojas, tai ką pats siūlai statyti ne greičio matuoklius, o rentgeno aparatus...

Vytas

Vytas portretas
Sutinku,kad kai kur greičio riba galėtų būti didesnė,bet įsivaizduokim,kad greitiis visai neribojamas,turbūt bijotume išeiti į gatvę.Įdomu,kiek atsirastų blaiviai mąstančių,nes kiekvienosupratimas apie saugų greitį skirtingas,ir dažniausiai neteisingas.O gal išviso nereikia čia tų visokių taisyklių?Siūlau,paskelbkime dieną be jokių taisyklių,be policijos,o gal pasiteisys?O kiek sutaupytume.
VISI KOMENTARAI 20
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių