Mentoriais tapę specialistai apie darbą su studentais: tai abipusė nauda

Viena JAV kompanijų, užsiimanti kompiuterių programinės ir techninės įrangos gamyba, atliko tyrimą, kuriuo buvo siekiama palyginti 1000 darbuotojų karjeros pokyčius per 5 metus.

Rezultatai atskleidė, kad darbuotojai, prisijungę prie įmonėje vykdomos mentorystės programos ir turėję mentorius, buvo paaukštinti penkis kartus dažniau nei tie, kurie jų neturėjo. Verslo pasaulyje mentorystė padeda kopti karjeros laiptais, gauti paaukštinimus, didesnį atlygį, o kaip jos potencialas gali būti panaudojamas aukštajame moksle?

Į šį klausimą bandė atsakyti būrys pirmosios Lietuvoje kompleksinės mentorystės programos, inicijuotos Kauno technologijos universiteto (KTU), karjeros mentorių ir jų ugdytinių „Santakos“ slėnyje vykusiame renginyje „Mentorystė – abipusis laimėjimas“. 

Mentorystė išmoko klausytis

„Swedbank“ Pietų Lietuvos regiono valdytojo pavaduotoja Alina Senkuvienė, viena pirmųjų karjeros mentorių, turėjusi šešis ugdytinius sako, kad studentams neturėjusi jokių lūkesčių.

„Visų pirma, tam tikrus uždavinius kėliau pati sau: norėjosi studentų nenuvilti, o jų turimas viltis ne tik pateisinti, bet ir viršyti, – sakė A. Senkuvienė. – Man labai pasisekė, nes studentai, kurių mentore tapau, buvo motyvuoti 100 procentų, atviri ir žingeidūs.“

Banko atstovė pažymi, kad buvimas mentoriumi išmoko klausytis, nes didžioji dalis vadovų labai mėgsta kalbėti: „Reikia ne tik dalintis savo patirtimi ar žiniomis, bet mokėti kažką „ištraukti“ iš studento, o be dialogo to padaryti nepavyks.“

Prisijungusi prie KTU mentorystės programos, A. Senkuvienė buvo maloniai nustebinta, kad buvimas mentoriumi gali padėti surasti būsimą darbuotoją. „Mentorystė – vienas geriausių šiuolaikinių darbuotojų atsirinkimo metodų. Daug laiko praleisdamas su savo ugdytiniu, turi progą gerai jį pažinti, pamatyti, kokia veikla jam būtų tinkamiausia“, – kalbėjo pašnekovė.

A. Senkuvienės teigimu, karjeros mentoriai yra mentorystės ambasadoriai: „Viskas priklauso nuo verslo ir viešojo sektoriaus atstovų aktyvumo ir iniciatyvumo, nes vien tik studentų, universiteto indėlio nepakanka.“

„Sėkminga mentorystė yra tuomet, kai pasibaigus metams su ugdytiniu užsimegztas ryšys nenutrūksta – mentorius ir toliau bendrauja, nepamiršta studentų, su kuriais dirbo“, – pažymėjo „Swedbank“ atstovė.

Mentorius reikalingas žmogaus augimui

Renginyje pranešimą „Abipusis laimėjimas mentorystėje“ skaitęs ir diskusijas moderavęs bendrovės „FranklinCovey“ fasilitatorius Rytis Juozapavičius ragino tiek karjeros mentorius, tiek jaunuosius jų protežė neapsikrauti lūkesčiais, kurie dažnai užkerta kelią produktyviam bendradarbiavimui.

„Kad įvyktų proveržis, užtenka nuoširdaus bendravimo, buvimo kartu, nes mentorystė yra dialogas“, – sakė R. Juozapavičius.

Jo teigimu, mentorius yra būtinas kiekvieno žmogaus augimui: „Jaunam žmogui mentorius padeda suprasti, kur jis yra šiuo metu ir kur gali būti ateityje.“NAUJAUSI KOMENTARAI

:)

:) portretas
Jeigu susiženys - ir to neblogai...
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių