Lieja apmaudą: uždaroma ne vienos kauniečių kartos pamėgta kavinė „Kregždutė“?

 • Teksto dydis:

Internautai lieja apmaudą, kad uždaroma pirmoji privati kavinė Kaune „Kregždutė“. Kauniečiai tikino, kad čia lankėsi ne viena karta. Tačiau iš tiesų „Kregždutė“ tik pakėlė sparnus ir persikėlė į kitą vietą, kuri visai šalia senosios.

Kauniečių ilgesys

Socialiniuose tinkluose jau kelias dienas sklando informacija apie tai, kad Sporto gatvėje esanti kavinė „Kregždutė“ užsidarė. Internautai dalijosi prisiminimais, kokius pasimatymus turėjo šioje legendinėje vietoje.

Pasipylė sentimentai, kad pirmojoje Kaune įkurtoje privačioje kavinėje „Kregždutė“ nuolat virė gyvenimas, tai buvo viso Žaliakalnio pažiba ir traukos centras. Kauniečiai tikino, kad čia turėjo ne vieną įsimintiną pokalbį, akį merkė patinkančiai merginai ir ją vaišino pietumis.

Vilmanto Raupelio nuotr.

„Prisimenu... Pirmasis įspūdis, kai mane nuvedė tėvai vaikystėje valgyti „Argentinietiško“ kepsnio. Gaila, bet Kauno savastis nyksta. Šalimais ir Vytauto parko atrakcionų nebeliko“, – prisiminimais pasidalijo Stasys B.

Gaila, bet Kauno savastis nyksta. Šalimais ir Vytauto parko atrakcionų nebeliko.

„Kregždutė buvo pirma Kaune, o gal ir Lietuvoje įsisteigusi ne valdiška kavinė. Ėjome pavalgyti ir pasižiūrėti tų naujų stebuklų. Buvo jauku, skanu, gražu ir malonu. Tada sovietiniam mąstymui nepatiko. Dabar nužudė naujieji“, – antrino Gediminas Ž.

„Neeilinė kavinė buvo, skaudu, vien geriausi prisiminimai“, – kalbėjo ir Sandra V.

„„Kregždutė“ visų mūsų, nuo pat 1986 metų laisve kvepiančių „Pingvino“ ledų laikų, bendra vieta: šeimoms ir darbo kolektyvams, sporto entuziastams ir tiesiog bičiuliams, draugams ir įsimylėjėlių porelėms, sugrįžtantiems užsienio lietuviams ir vietiniams Žaliakalnio senjorams, visada bendruomeniška, jauki ir apsupta puikių žmonių“, – gerų žodžių legendinei vietai negailėjo dar vienas kaunietis Mindaugas Š.

Persikėlė kitur

Portalas kauno.diena.lt pasidomėjo, dėl kokių priežasčių buvo uždaryta legendinė kavinė „Kregždutė“, įkurta dar 1986 metais. Maitinimo įstaigos atstovai nurodė, kad uždaromas tik pastatas, o pati veikla perkeliama kitu adresu.

Nuo šiol „Kregždutė“ veikia Sporto g. 3. Čia įsikūrusi ir kita maitinimo įstaiga „Jėgainė“. Ši vieta yra visai šalia buvusios (Sporto g. 1), kur stovi senasis kavinės pastatas. Ištikimiausiems lankytojams, einantiems nuo Parodos kalno, teks truputį daugiau pakulniuoti iki naujosios vietos.

Legendinės kavinės atstovai nedaugžodžiavo ir tepasakė, kad keltis į kitas patalpas nusprendė visi akcininkai.

Vilmanto Raupelio nuotr.

Užstoja paminklą?

Visgi, pasirodžius informacijai, kad „Kregždutė“ uždaroma, socialiniuose tinkluose kavinės atstovai kiek daugiau pakomentavo apie susidariusią situaciją. Atstovai nurodė, kad miestas planuoja senąjį pastatą griauti, esą jis užstoja vaizdą į S.Dariaus ir S.Girėno paminklą.

„Buvo liepta iki 2020 gruodžio 31 dienos kuo greičiau išsikraustyti ar išeiti, nes prasidės Aikštės kasinėjimo darbai“, – socialiniame tinkle „Facebook“ komentavo kavinės atstovai.

Iš „Kregždutės“ feisbuko paskyros po diskusijomis buvo keliamos ir senosios nuotraukos, kuriose užfiksuoti ledus valgę mažieji kauniečiai ar gėrimais mėgavęsi miestiečiai.

Vilmanto Raupelio nuotr.

Tvarkys visą erdvę

Kauno miesto savivaldybė informavo, kad planuojama tvarkyti Sporto gatvę bei Ąžuolyno prieigas, todėl nuspręsta atsisakyti sovietmečiu statytų elementų.

Miesto atstovai kiek anksčiau skelbė, kad priešprojektinius pasiūlymus parengę architektai naujoje Sporto gatvėje nemato ir sovietmetį menančių statinių:  betoninių atraminių sienučių su suoliukais, siurblinės ir pašonėje esančio pastato.

Sovietmečiu šalia jos buvo įrengtas fontanas, tačiau jam išnykus, siurblinė prarado reikšmę. Ją pašalinus būtų atvertas praėjimas į parką.

„Atsisakius šių nereikalingų statinių, pasikeistų erdvės urbanistinė kompozicija, Sporto gatvės prieigos nuo Parodos gatvės taptų labiau atviros. Atsisakius sienučių atsivertų vaizdas į Ąžuolyną, atsirastų betarpiškas vizualinis ryšys tarp parko ir aikštės“, – pasakojo architektas Tomas Kuleša.

Pasak architekto, siurblinė šiai dienai neatlieka jokios funkcijos. Sovietmečiu šalia jos buvo įrengtas fontanas, tačiau jam išnykus, siurblinė prarado reikšmę. Ją pašalinus būtų atvertas praėjimas į parką.

„Projektuodami erdvę ją traktavome kaip įėjimą į Ąžuolyną. Manome, jog geriausia danga būtų granito trinkelės, ant kurių būtų patogu vaikščioti. Numatėme, jog trinkelės turėtų būti ne per slidžios. Visi mažosios architektūros elementai ir komunikacijos – dviračiu stovai, vandens lietaus surinkimo sistema, elektros stulpai, suoliukai, šiukšliadėžės – bus nauji“, – sakė T. Kuleša.NAUJAUSI KOMENTARAI

Babuinas

Babuinas portretas
Trinkeles trinkelizacija .. šokinėjo beždžionėlės iš džiaugsmo.

v

v portretas
Palikit suoliukus bent, jau įsivaizduoju kokį "šiuolaikišką" š iš tos aikštės padarys.

1

1 portretas
Jau geriau tą baisią plastinės chirirgijos kliniką nugriautų.
VISI KOMENTARAI 53
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių