Lemiama akimirka: mokinių origami gulbė pretenduoja į Lietuvos rekordų knygą

Šiandien Kauno specialioje mokykloje ir keliose kitose, kurių mokiniai daug dirbo, kad gimtų milžiniška origamio gulbė, ypatinga nuotaika. Iš 710 tūkst. lankstinių suklijuotas kūrinys pretenduoja į Lietuvos rekordų knygą. Šiandien vyko oficiali gulbės matavimo ceremonija. Ją stebėjo nepriklausomi asmenys, kaip to reikalauja taisyklės.

Matuotojų, fotografų ir filmavimo komandos gulbė išdidžiai laukė mokyklos aktų salėje, kur ji ir buvo baigta konstruoti.

Origamio gulbės apimtis – 5,05 m, o aukštis – 2,6 m. Siekiama, kad į Lietuvos rekordų knygą kūrinys būtų įtrauktas kaip didžiausios apimties lankstinių junginys.

Matuojant kažkas iš stebėtojų juokavo, kad jeigu salės lubos būtų aukštesnės, tai ir gulbė būtų buvusi dar aukštesnė. O mokyklos direktorius Darius Griežė, sužinojęs tikslius gulbės išmatavimus, juokais susimąstė, koks šio paukščio kūno masės indeksas.

„Suformuoti gulbės kaklą ir ant galvos uždėti karūną prireikė kopėčių“, – pasakojo mokyklos pradinių klasių mokytoja Jonesa Drumstienė, šiam projektui paskyrusi daug laiko.

D. Griežė pasakojo, kad į lankstymo procesą buvo įsitraukusi visa Kauno specialiosios mokyklos bendruomenė. Ją sudaro darbuotojai ir ugdytiniai nuo trejų iki 23 metų. "Bendros veiklos – ne tik smagu, bet ir sutelkia bendruomenę", – kalbėjo mokyklos vadovas.  

Prisijungė ir apie 400 moksleivių iš Kauno Jono Pauliaus II gimnazijos,  Kauno rajono Kulautuvos pagrindinės mokyklos, Kaišiadorių rajono Žaslių pagrindinės mokyklos, Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijos, Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos, Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos, Jonavos rajono Šveicarijos progimnazijos. Daugiausia plušo pradinukai, bet prisidėjo ir vyresnieji.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Kūrinys, pavadintas bendrystės simboliu „Laisvės paukštis“, turėjo būti baigtas konstruoti dar pernai pavasarį. Taip ruoštasi jubiliejinei Kovo 11-ajai. Tačiau viską sujaukė pandemija.

Po ilgo stovėjimo nulinko gulbės sparnai. „Nusprendėme, kad reikia juos daryti dvipusius. Čia mums padėjo patys mažiausi – Kauno lopšelio-darželio „Rasytė“ priešmokyklinio ugdymo vaikučiai. Į darželį nuvežėme daugiau kaip 5 tūkst. lankstinių. Mokytoja Agnė Kukcinavičienė suorganizavo užsiėmimus, kurių metu priešmokyklinukai lankstinius sujungė ir suformavo ruošinius vidinei sparnų pusei“, – apie nenumatytas aplinkybes yra užsiminusi J.Drumstienė.

Gulbės detalių skaičius atspindi į užsienį emigravusių tautiečių skaičių, ją planuota padovanoti oro uostui, tačiau šios idėjos teks atsisakyti. Gulbės neįmanoma išnešti dėl jos apimčių – netilps nei per duris, nei per langus.

„Nebent teks laukti renovacijos, nes ruošiamės griauti šią sieną, arba pjausim paukštį. Vėl bus šventė“, – juokavo D. Griežė.

„Laisvės paukštis“ yra Kauno specialiosios mokyklos, vykdančios pradinio, pagrindinio, vidurinio ir papildomo ugdymo programas judesio ir padėties sutrikimų turintiems moksleiviams, projekto „Augu ir kuriu Lietuvai“ dalis. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos finansuojamas projektas skirtas mokinių pilietiškumui, tautiškumui ugdyti.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Užpernai prieš Velykas KSM pasiektas didžiausios verbos rekordas. 12,2 m aukščio gražuolė buvo surišta iš džiovintų augalų, surinktų KSM, Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos, Kalvarijos gimnazijos, Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijos mokinių.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių