„Laisvės piknike“ – mažiau politikų, daugiau keturkojų augintinių

Šeštadienį nuo ryto į Nemuno salą rinkosi kauniečiai ir specialiai atvykusieji. Kas vedini vaikais, kas šunimis, kas pasipuošęs apyranke „Valstybė esu aš“, kas apsikaišęs reklaminėmis skrajutėmis.

Tai – čia vykstančio ketvirtojo „Laisvės pikniko“ dalyviai.

10 val. ryto saloje jau būriavosi ankstyviausieji. Diskusijų dalyvių laukė penkios palapinės: „Mūsų valstybė“, „Išsilavinusi visuomenė“, „Rytojaus jaunimui“, „Lietuva pasaulyje“ ir „Visi mes žmonės“. Pirmoji smalsuolių priviliojo „Išsilavinusios visuomenės“ palapinė.

Čia festivalio sumanytojas, žurnalistas ir visuomenininkas Andrius Tapinas kvietė padiskutuoti, kas Lietuvoje pasikeitė per 9 mėnesius nuo mokytojų streikų ir akcijos jiems palaikyti.

Diskusijoje, kurioje dalyvavo kelių mokytojų profsąjungų atstovai, vieningos nuomonės, ar per tą laiką kas nors pasikeitė, prieita nebuvo.  A.Tapinui pasiteiravus, ar apypilnėje palapinėje, kurioje buvo matyti daugiausia jauni veidai, yra tokių, kurie planuoja būti mokytojais, pakilo trys rankos.

Nemažai diskusijų rengiama jaunimui, kuris yra šiemetinio festivalio dėmesio centre. Šios amžiaus grupės atstovai kviečiami diskuotuti, kaip pasirinkti „teisingą“ gyvenimo kryptį, kaip priimti save tokį, koks esi, kaip kritiškai vertinti socialinių tinklų tobulo gyvenimo iliuziją ir kitas. Jaunimui skirti ir septyni koncertai.

Tuo metu, kai daugelis diskusijų palapinių dar buvo tuščios, ankstyvieji dalyviai jau mankštinosi ant žolės, mokėsi daryti išorinį širdies masažą, žaisti golfą, matavosi istorinius kostiumus ar žvangino senoviniais kardais.

Šiemet smarkiai išsiplėtė pramoginė festivalio dalis. Renginio dalyviams siūloma nuo kelionių per skonius, sportinių užsiėmimų, veiklų žaidimų erdvėse, tarnybinių šunų pasirodymų, mokymųsi kalbėti su kūdikiais iki interaktyvių žaidimų, superkompiuterio išbandymų ir kitų atrakcijų.


Nemažai jų siūlo renginyje prisistatančios apie 50 nevyriausybinių organizacijų.

Išskyrus Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį, šiemet renginyje nematyti aukščiausių valstybės vadovų. Prieš kelias dienas buvo skelbta, kad renginyje lankysis Prezidentas Gitanas Nausėda, tačiau „Laisvės pikniko“ išvakarėse paaiškėjo, kad Prezidento vis dėlto nebus.

A.Tapinas, paklaustas, kodėl, skirtingai nei ankstesniais metais, „Laisvės piknike“ šiemet beveik nėra aukščiausių valstybės vadovų, atsakė: „Čia jų reikėtų klausti. Vieni įsižeidę, kiti laiko galbūt neranda, tretiems atostogos. Mes šį renginį darom ne dėl politikų. Aukščiausio rango vadovai yra tik malonus priedas. Jiems tai yra didelis pliusas – čia jie gali pabendrauti su 10 tūkstančių minia. Jei jiems tai neaktualu, čia yra jų problema. Mes darome renginį žmonėms, jaunimui. Mums svarbu, kad ateitų daug šeimų, neįgaliųjų organizacijų. Kad susirinktų tie žmonės, kurie kuria valstybę kiekvieną dieną.“

Pasiteiravus, kodėl festivalio šūkiu pasirinkta Karaliaus Saulės (Liudviko XIV) frazė „Valstybė esu aš“, A. Tapinas atsakė: „Šis šūkis – nuo antrojo festivalio. Nuo tada mes sulaukiame kritikos, kodėl pasirinkome Liudviko XIV–ojo, absoliutizmo įsikūnijimo, žodžius. Bet pažiūrėkite, jei į festivalį susirenka 10, 15 ar 20 tūkst. žmonių ir jie visi sako „Valstybė esu aš“, tai yra atvirkštinis absoliutizmui dalykas.“

Tikimasi, kad festivalyje šiandien apsilankys apie 25 tūkst. žmonių.NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
Che, susirinko keturkojai augintiniai ir šunauja: "Toks tokį traukia" (poLytikai liko nuošaly).

Rasa TO O

Rasa TO O portretas
NENUSISNEKEK ZMOGELI DABAR BAMALIŪNEIS TAPO IR 10meciai IR NESCIOS JAUNOS MOTERIS IR UZ VAIRO GIRTU PILNA IR KUDIKIUS GIMDO SU KRAUJIJE RANDAMU AUKOCHOLIO KAIP RUSIJOJE TARYBINIAIS LAIKAIS BUVO GIRDOMA TAUTA TAIP DABAR PAS MUS DAROMA 30METU KLESTEJO AUKOCHOLIO MAGNATAI KAIP DABAR VQALSTIECIAI NOREJO PRISTABDYTI TAI PUOLE VALSTIECIUS KAI VANAGAI

kauniete

kauniete portretas
VAIKSCIOJANT TARP ZMONIU TAI DAUGIAUSEI KALBEJO EINAM PAZIURETI KA TEN TAS DURNIUS TAPINAS PLIURPE BET MATYT BUVO DUOTĮAS NURODIMAS KONSERVINIAM SUDALYVAUTI KITI ZMONES EJO TIK PRALEISTI LAIKA SALOJE BET TAS KONSERVU SURUOSTAS SPEKTAKLIS TIESIOG SMIRDEJO ISKAR ZMONES NESUPRATO BET PAMAte spektakli trauke is salos namo irpasibjaurejo tuo akcionu kur buvo pardavinejamas KGBisto kaklajuoste Manem kad einam i svente o papuolem i konsevu suruosta spektakli
VISI KOMENTARAI 38
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių