L. Virbalas – apie mitingus Vilniuje: negalima jų nepaisyti, neišklausyti ar išbraukti iš dialogo

 • Teksto dydis:

Kauno arkivyskupas emeritas Lionginas Virbalas SJ teigia nėra linkęs rašyti komentarų apie viešuosius įvykius, bet kartais negalima nutylėti. Jis pasidalijo pora pastebėjimų apie tris dienas vykusius mitingus.

„Akivaizdu, kad didžioji dalis Lietuvos piliečių mano, kad šeima kyla iš vyro ir moters santuokos. Aktyviausiai tai išsakantys ir atskiruose renginiuose dalyvaujantys žmonės gali būti labai įvairūs: vieni kultūringi, kiti užgauliojantys, kai kurie argumentuotai išsakantys savo nuomonę, kiti tik skanduojantys šūkius, dalis nuoširdžiai gina savo įsitikinimus ir pažiūras, o kai kurie gal bando pasinaudoti proga savo tikslams. Visus juos apibendrintai vadinti žeminančiais ir įžeidžiančiais žodžiais, matant tik blogiausius pavyzdžius – reiškia užgauti daugelį Lietuvos žmonių, kurie nesijungdami į tokius renginius palaiko šią šeimos sampratą. Negalima tiesiog jų nepaisyti, neišklausyti ar išbraukti iš viešojo dialogo. Susitaikymas ir bendra pozicija prieinama ne ignoruojant vieni kitus, o kalbantis. Tai rodo net tokie dramatiški pavyzdžiai kaip taikos Šiaurės Airijoje procesas“, – socialiniame tinkle „Facebook“ penktadienį rašė L. Virbalas.

Kauno arkivyskupas emeritas teigė, kad buvo ir jį nustebinusių įvykių. „Nustebino, kaip Eucharistija buvo panaudota žygyje prie Seimo, t. y. su Švč. Sakramentu einama aplink jį, kaip kokią priešų tvirtovę. Eucharistija – tai pats Kristus, kuris priėmė savo mirtį ant kryžiaus ir nesinaudojo dieviška galia „pastatyti į vietą“ veidmainių fariziejų, korumpuotų vyriausiojo kunigo šalininkų, okupantų romėnų ir kitų. Ką reiškia procesijos aplink Seimą dalyvių komentarai, kad jie ėjo lyg Jozuė aplink Jerichą? Biblija pasakoja, kad Jozuės vadovaujami izraelitai žygiavo aplink miestą, kol galiausiai pučiant trimitams ir garsiai sušukus išgriuvo miesto sienos ir jie įsiveržė į vidų. Jeriche buvo jų priešai, kuriuos be gailesčio išžudė ir viską sunaikino bei sudegino (plg. Joz 6, 20–24). Kaip katalikas nieko nenoriu ir negaliu laikyti sunaikinimui skirtu priešu. Tuo labiau visuomenės išrinkto Seimo. Krikščionio siekis – nugalėti pikta gerumu, kaip sakė apaštalas Paulius, o ne sunaikinti pikta darantį. Nieko nepasieksime jau iš anksto radikaliai susipriešindami vieni su kitais“, – įrašą baigė L. Virbalas.

Primename, kad nuo antradienio tris dienas vyko protesto akcijos dėl valdžios vykdomos šeimos politikos. Antradienį prie parlamento buvo susirikinę keli šimtai žmonių, vėliau protestuose dalyvavusių žmonių mažėjo.

Sostinės policija pranešė pradėjusi keletą administracinės teisenos pažeidimų per protesto akcijų, taip pat – ir dėl Susirinkimų įstatymo pažeidimo.

Akcijos dalyviai teigė keliantys tuos pačius reikalavimus kaip ir prieš mėnesį vykusiame „Didžiajame šeimų gynimo marše“.

Tuomet reikalauta Seime nesvarstyti Stambulo konvencijos ratifikavimo, neteikti svarstymui Partnerystės įstatymo projekto, nesvarstyti disponavimo mažu kiekiu narkotinių medžiagų dekriminalizavimo, išbraukti iš Seimo darbotvarkės Tautinių mažumų įstatymo projektą, „nedelsiant nutraukti prievartą prieš šeimas, prieš jų valią ir be laisvo apsisprendimo vykdant privalomą vaikų testavimą, atverti visas mokyklas kontaktiniam mokymui“.

Taip pat reikalauta, kad premjerė Ingrida Šimonytė iki birželio 1 dienos atšauktų iš Vyriausybės teisingumo ministrę Eveliną Dobrovolską, sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį, ekonomikos ir inovacijų ministrę Aušrinę Armonaitę ir kt.

„Didysis šeimos gynimo maršas“ vyko gegužės 15 dieną, kai iš įvairių šalies kampelių į Vingio parką sostinėje susirinko apie 10 tūkst. žmonių, siekiančių išreikšti protestą prieš Stambulo konvenciją ir kitas iniciatyvas, jų teigimu, nukreiptas prieš tradicinę šeimą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jokie autoritetai

Jokie autoritetai portretas
nepakeis tautos daugumos nuomonės apie gerbtina tradicine šeima ir panieka lytinems mazumoms

Povilas

Povilas portretas
Lietuva stebuklų šalis.Pasirodo net vyskupas nežino kas yra tradicinė lietuvių šeima.Protėviai šeimas kūrė priimdami santuokinį sakramentą ir galiojo,,kol mirtis mus išskirs,,Susidėję gyvenantys,,buvo vadinami paleistuviais.santuoka ši nutrūkimo tik vienam mirus ir išimtinais retais atvejais Popiežiui panaikinus.Sovietai skatino paleistuvystę nes bažnytinių santuokų nepripažino.Taigi ,,paleistuviai ,,gina tradicinę šeimą,pone šventas pasaulio pabaiga.

Orakulas

Orakulas portretas
Nu niekaip nesuprantu teginio: "didžioji Lietuvos dalis". Tvirtinama, kad LGBT ir rėmėjai sudaro mažiau nei 10% LT gyventojų. Marginalų, grasinančių nušluoti seimą, visuomenėje tikrai mažiau negu 10%. Tie, subėgę į "tūsovkę: vargu ar galibūti mano ar daugelio kitų nuomonės reiškėjais. Bet šitie kažkodėl pasiskelbia tautos vardu, nes padorūs žmonės neturi laiko su jais dėl "tautos mandato" ginčytis. Man kraupu. Generalinė repeticija buvo Garliavos patvorys. Dabar nepraustburniai vėl ant bačkos. Jiems labiausiai rūpi patekti į seimą. (Ką jie ten realiai nori nuveikti - paslaptis) Puteikis, Gražulis, Orlauskas... Su kuo šios pavardės asocijuojasi rinkėjams? Looseriai. Looseriai, atradę aukso mulkinimo gyslą ir besitikintys įjoti į seimą ant balto arklio. KAS TOLIAU?
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių