Quantcast

Konferencinis turizmas: optimistiški Kauno lūkesčiai

Kadangi konferencinio turizmo proveržį Kaune liudija konkretūs ženklai, prognozuojama, kad per artimiausius keletą metų mieste bus organizuojama tokių renginių, kurie pritrauks ne po 200, kaip dabar, bet po 500-1500 dalyvių.

Pagrindo optimistiškiems lūkesčiams suteikia didėjanti tokių konferencijų paklausa ir šiai turizmo sričiai reikalingos infrastruktūros augimas. Viešosios įstaigos „Kaunas IN“ skaičiavimu, iki 2022 metų Kaune turėtų atsirasti daugiau kaip 20 naujų salių konferencijoms organizuoti, o šiuo metu jau statomuose ar suplanuotuose viešbučiuose bus daugiau kaip 600 naujų kambarių.

Specialistų pastebėjimu, konferencinis turizmas yra viena didžiausią naudą miestui nešančių ir perspektyviausių turizmo rūšių: konferencijų dalyviai ne tik mažina šios veiklos sezoniškumą, bet ir išleidžia kelis kartus daugiau nei ne darbo reikalais keliaujantis turistas.

„Pavyzdžiui, jei organizuojama tarptautinė konferencija, naudojamasi skrydžių, transporto kompanijų paslaugomis, užsakomi verslo pietūs restoranuose, užpildomos konferencijų salės, nuomojama įranga bei perkamos įvairios su renginiu susijusios paslaugos. Po konferencijų dažniausiai organizuojamos pramoginės, pažintinės veiklos, vėlgi atnešančios miestui ekonominės naudos“, – pasakoja VšĮ „Kaunas IN“ Turizmo skyriaus vyriausioji projektų vadovė Raimonda Patapavičienė. Pasak jos, ne mažiau svarbu ir tai, kad konferencijų metu vyksta gerosios patirties mainai įvairiose srityse: nuo medicinos mokslo pasiekimų ar technologijų vystymo, iki naujų ryšių mezgimo kultūros srityje.

Pagrindiniais motyvais konferencijoms rinktis Kauną tampa ne tik strategiškai patogi vieta, bet ir čia veikiantys didieji universitetai, stipri akademinė bendruomenė, savo architektūra bei kultūra įdomus miestas. R. Patapavičienės teigimu, kiekvienais metais pritrauktų tarptautinių konferencijų, parodų ir verslo susitikimų skaičiai Kaune auga, renginiuose apsilanko tūkstančiai dalyvių.

„Organizatoriai renkasi Kauną dėl aukšto aptarnavimo lygio, santykinai nedidelių kainų bei atstumų, kuriuos konferencijų dalyviai nesunkiai gali įveikti pėsčiomis. Miestas patrauklus tiek Baltijos šalių, tiek ir tarptautiniame kontekste. Pastaraisiais metais Kaunas populiarėja ir dėl Europos kultūros sostinės vardo, kuris neabejotinai daro įtaką tiek miesto žinomumui, tiek patraukia konferencijų organizatorių dėmesį“, – sako su Kauno miesto turizmo projektais dirbanti specialistė.

Kad Kaunas tikrai turi ką parodyti ir yra patrauklus konferencijų rengėjams, tvirtina ir konferencijų organizavimo bei asociacijų valdymo kompanijos „Eventas“ direktorė Ramunė Balnionytė. Vien pernai įmonė Lietuvoje suorganizavo 32 mokslines konferencijas, iš jų 14 – Kaune. 2018 metų spalį Kaune įvyko ir didžiausias „Eventas“ komandos organizuotas trijų dienų mokslinis kongresas, skirtas Baltijos šalių medicinos radiologijos srities specialistams: jame apsilankė per 750 dalyvių iš 26 šalių.

„Visada sakau, kad Kaunas – kompaktiškas, akademinis, geros paslaugų kokybės už priimtiną kainą miestas, turintis gilią istoriją, bet tuo pačiu visada jaunas, greitas ir novatoriškas. Kadangi mūsų organizuojamos tarptautinės konferencijos vidutiniškai trunka dvi dienas, greta vakarienių, kurios organizuojamos kaip sudėtinė konferencijos dalis, dalyviams visada pasiūlome išvykas į Pažaislio vienuolyno ansamblį, Nacionalinį M. K. Čiurlionio dailės muziejų, Lietuvos liaudies buities muziejų Rumšiškėse, jau neminint savaime suprantamo Kauno senamiesčio lankymo ar supažindinimo su tarpukario Kaunu“, – miesto privalumus vardija konferencijų organizatorė. Pasak jos, kiekviena konferencija yra skirtinga, turi savo turinio struktūrą, auditoriją, tikslus ir iššūkius, tačiau šiandien organizacine prasme Kauno miesto infrastruktūra patogiausia konferencijoms, kuriose apsilanko iki 300-400 dalyvių.

„Didėjant dalyvių skaičiui, susiduriame su iššūkiais – turime vos kelias vietas, kuriose galime kokybiškai suorganizuoti tokio masto konferencijas. Efektyviam delegatų darbui neužtenka vien konferencijų salės – reikalingos papildomos erdvės darbui grupėse, maitinimo, laisvalaikio zonos, erdvės neformaliems pašnekesiams ar kavos pertraukoms, registracijos zonai ar parodai. Visa tai turėtų būti lengvai (pageidautina – pėsčiomis) pasiekiama nuo miesto centre įsikūrusių viešbučių, kuriuose dalyviai apsistoja. Konferencijų sektoriaus svečiai dažniausiai gyventi renkasi keturių žvaigždučių viešbučius, kurių, esant didesniam renginiui mieste, kol kas trūksta. Kaune vis dar neturime penkių žvaigždučių viešbučio, kartais tai taip pat būna problema renkantis miestą konferencijai organizuoti“, – sako R. Balnionytė.

VšĮ „Kaunas IN“ verslo skyriaus vyriausiasis projektų vadovas Andrius Veršinskas sako: „Kai neradę tinkamos renginiui ar apgyvendinimui vienoje vietoje erdvės didžiųjų konferencijų organizatoriai pasirenka kitus miestus ar kitas šalis, Kaunui tai tampa nemenku praradimu. Paskaičiuota, kad konferencinis turizmas atneša keturis kartus daugiau pajamų nei įprastasis. Be to, kiekviena didelė konferencija – tai puiki proga skleisti žinią pasauliui apie Kauną, kaip modernų, patrauklų, išskirtinį ir sparčiai augantį miestą“, – sako jis.

Šiuo metu konferencijoms paklausios erdvės viešbučiuose „Park Inn By Radisson Kaunas“ ir „Kaunas“, verslo centre „Kauno Dokas“, KTU Santakos slėnyje, o gausiausias konferencijas ir renginius pritraukia didžiausia Baltijos šalyse „Žalgirio“ arena.

„Didėjant konferencijų bei renginių skaičiui, miesto infrastruktūra šioje srityje taip pat auga. Paskaičiavome, kad iki 2022 metų Kaune turėtų atsirasti daugiau nei 20 naujų erdvių konferencijoms organizuoti – virš 6 500 kėdžių teatro stiliumi. Tarp minėtinų projektų – šiuo metu statomas „Magnum“ verslo centras, Aušros verslo parkas, rekonstruojama Kauno sporto halė, kylantis viešbutis su konferencijų centru „Britanikos“ vietoje, kelią skinasi projektas „Mokslo sala“ ir M. K. Čiurlionio koncertų centras“, – vardija projektų vadovas.

Ne mažiau svarbus ir numatomas viešbučių sektoriaus augimas. Pasak A. Veršinsko, jau paskelbta apie dviejų naujų ir apgyvendinimo sektorių naujais kambariais reikšmingai papildysiančių viešbučių statybas. Trijų žvaigždučių „Moxy“ Kauno centre statyba jau šiandien sparčiai vyksta, ir 2020-ųjų pavasarį viešbutis priims pirmuosius svečius, teigiama „Kaunas IN“ pranešime.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Geofizikas inž. ROMUALDAS ZUBINAS

Geofizikas  inž. ROMUALDAS  ZUBINAS  portretas
Paskelbkite Pasauliui, kad - KAUNIETIS LIETUVIS inž. Romualdas Zubinas , YRA ATRADĘS TREČIĄJĮ ir KETVIRTĄJĮ ŽEMĖS AŠIES FIZINIUS JUDĖJIMUS, ir turistų bei kitos problemos, bus išspręstos!
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių