Kokią likusią žiemą pranašauja Lietuvos zoologijos sodo gyvūnai?

 • Teksto dydis:

Sausio 25 d. Lietuvoje minėsime pusiaužiemį. Šią dieną visų senovės lietuvių žvilgsniai buvo nukreipti į barsuko urvą, nes būtent jis spręsdavo, ar ilgai dar teks laukti pavasario.

Jei barsukas išlindęs iš urvo išsigąsdavo savo šešėlio ir nešdavo kudašių atgal į guolį – pavasario dar teks palaukti. Tačiau jei iškišęs nosį į lauką nuspręsdavo eiti pasivaikščioti – pavasaris jau ne už kalnų. Bet tokią šiltą žiemą kaip ši, dauguma gyvūnų, kurie paprastai įminga žiemos miegu, vis dar aktyvūs ir pagal juos sunku spręsti, kokia bus likusi žiema. Tad gyvūnų prižiūrėtojai papasakojo, ar jiems, kuris iš Lietuvos zoologijos sodo gyvūnų pakuždėjo į ausį, kokios antros žiemos pusės tikėtis?

„Žirafos apie tokias žiemas svajojo jau seniai. Paprastai tokiu metu žirafų durys į lauko voljerą jau būdavo sandariai uždarytos, o šiemet, beveik kiekvieną dieną po kelias valandas galime jas išleisti į lauką pasivaikščioti“, – džiaugėsi gyvūnų prižiūrėtoja Ilona, kuri kartu su žirafomis žiemos daugiau nelaukia.

„Kadangi terariume amžina vasara, tai gyvatėlės ir driežiukai yra prasti orų prognozuotojai. Jiems visai nesvarbu, lauke + 30 °C ar – 30 °C, lyja ar sninga, jiems visuomet šilta ir gera terariumo viduje“, – apie šaltakraujus terariumo gyventojus pasakojo prižiūrėtoja Vilija.

Plėšriųjų gyvūnų prižiūrėtoja Diana sako, kad orai visai nebesvarbūs jos prižiūrimiems gyvūnams: „Katės, kurios prasidedant žiemai daug ėdė, augino riebalinį sluoksnį, tankų kailį, o šiuo metu pradėjo mažiau ėsti ir, ar bus žiema ar ne, joms visai neberūpi, mat prasideda kačių meilės metas“.

Zoologijos sodo sparnuočiai šiuo klausimu nesutaria: „Labiausiai šilta žiema džiaugiasi didžiosios ir vidutinės papūgos. Jos beveik kasdien po keletą valandų išleidžiamos į lauko voljerus. Triukšmingai išskrenda pasidžiaugti pliusine temperatūra, retkarčiais išlendančia saulute. Anksčiau pradėjo ūbauti apuokai, pranešdami kaimynams apie užimtą perėjimo teritoriją. Bet baltosios pelėdos dar labai tikisi sniego ir nedidelio šaltuko, juk negali būti, kad žiema praeis pro šalį, taip mūsų ir neaplankiusi...“, – komentavo Paukščių skyriaus prižiūrėtojai.

Panašu, kad gyvūnai ne mažiau už mus pasimetę ir nežino, ko tikėtis iš likusių žiemos mėnesių. Vieni džiaugiasi šiluma ir galimybe naudotis lauko voljerais žiemos metu, o kiti vis dar nepraranda vilties ir žvalgosi į dangų, laukdami pasirodančių snaigių. NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
> Pastaba. ''SVILPIKAS'' zverelis kailinis. :)

Alis...

Alis... portretas
vakar mačiau kaip gulbės jau užsiėmė savo vietas ežeriukuose ir jau pradėjo krauti lizdus...

Pastaba

Pastaba portretas
Mano tėvai ir visas kaimas stebėdavo gamtą per Grabnyčias t.y.vasario 2d.ir sakydavo kad tada barsukas išlenda iš olos.Ir dabar Amerikoje gaji ši tradicija (ten minimas ne barsukas,bet kitas kailinis žvėrelis,kurio pavadinimo neatsimenu)tik kažkodėl mūsų žurnalistai vis įteiginėja,kad tai sausio 25d.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių