- diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Išaugusios išlaidos už šildymą smarkiai aptirpdė gyventojų santaupas. Vos pasibaigus šildymo sezonui žmonės ima skaičiuoti, kiek pabrangs gyvenimas kitą rudenį ir žiemą. Gyvenantiems senuose daugiabučiuose tai – itin aktualus klausimas, kurį reikia spręsti jau dabar. Vienas iš sprendimų – seną butą keisti į naują.
„Užtenka tiesiog palyginti panašaus ploto seno ir naujo buto išlaidas tiek šaltuoju metų sezonu, tiek per visus metus, kad galėtume aiškiai pamatyti, kiek galima sutaupyti gyvenant naujos statybos bute. Taigi, žvelgiant į ateitį verta pasvarstyti, kam labiau norėtumėte išleisti savo pinigus: didelėms sąskaitoms už šildymą ar naujam, jaukiam būstui ir patogesnei aplinkai“, – sakė nekilnojamojo turto paslaugų bendrovės „Juda NT“ bendraįkūrėjas Juras Sadauskas.
NT projektų vadovas Tadas Galminas pridurė, kad verslas atrado galimybę pirkėjams pasiūlyti naujos statybos butus prie Kauno, kurie kainuoja panašiai kaip seni butai mieste. Pavyzdžiui, pietinėje miesto pusėje vystomas modernios statybos daugiabučių projektas „Namučiai“ – jauki aplinka, erdvios žaliosios zonos, vaikų žaidimų aikštelės, daugiau gamtos ir vos 15 minučių automobiliu iki Kauno centro.
Mūsų pardavimų komanda su žmonėmis bendrauja atvirai – imam ir skaičiuojam, kiek viskas kainuoja, lyginame įvairias išlaidas, kitus pliusus ir minusus.
Skirtumus parodo paprasta aritmetika
J. Sadauskas pastebėjo, kad dalis senuose daugiabučiuose gyvenančių žmonių pritartų savo namo renovacijai, tačiau negauna kaimynų pritarimo. Be to, trikdo ilgi biurokratiniai ir administraciniai procesai, jau nekalbant apie pačius renovacijos darbus ir jų priežiūrą. „Tačiau, jeigu vien renovacija padeda sumažinti išlaidas už šildymą kone perpus, tai kokie dideli tuomet galėtų būti naujos statybos, A+ energinės klasės, būsto privalumai“, – dėmesį atkreipė J. Sadauskas.
„Mūsų pardavimų komanda su žmonėmis bendrauja atvirai – imam ir skaičiuojam, kiek viskas kainuoja, lyginame įvairias išlaidas, kitus pliusus ir minusus“, – dalijosi NT ekspertas.
Siūlo įvertinti poreikius
Pastaraisiais metais itin aktyvią ir dinamišką NT rinką analizuojantis J. Sadauskas pasakoja, kad būsto išlaikymo kaštų skirtumai nėra vienintelė priežastis, skatinanti kauniečius keisti gyvenamąją aplinką. „Bėgant metams, šeimos poreikiai keičiasi. Tarkim, vaikai užauga ir išsikelia gyventi į kitą vietą. Tėvams tenka spręsti, ar verta išlaikyti 3–4 kambarių butą, kai tiek vietos jau nebereikia“, – pavyzdį pateikė „Juda NT“ bendraįkūrėjas.
Sunkiai sugyvenami, netvarkingi kaimynai, taip pat nuolatinės pastangos vakare rasti vietą automobiliui pastatyti – irgi gali perpildyti žmonių kantrybės taurę. „Kitiems tiesiog nusibosta visur matyti asfaltą ir betoną, norisi žalumos – ir jie kreipiasi, domisi“, – atskleidė J. Sadauskas, pastebintis, kad vis daugiau miestiečių nori gyventi aktyviai, judėti ir sportuoti gamtoje, o namuose – mėgautis ramybe, atsiriboti nuo pašalinių garsų iš gatvės ir kaimynų.
Anot pašnekovo, todėl vis daugiau būsto pirkėjų domisi ir garso izoliacijos kokybe, ir galimybėmis turėti sandėliuką, kur saugiai laikyti dviračius, vaikų vežimėlius ir kitus daiktus.
NT eksperto teigimu, individualiai reguliuojamas grindinis šildymas, šilumos kolektoriai, trijų stiklo paketų langai, rekuperacijos sistema – tai dar keli naujų butų privalumai, kurie yra šių laikų standartas, užtikrinantis didesnį komfortą. Senos statybos butuose ilgą laiką gyvenę žmonės šių privalumų neįvertina, kol nepersikrausto.
J. Sadauskas pridūrė, kad naujas butas gali būti visiškai įrengtas, su pilna apdaila. „Anksčiau senų butų privalumas buvo tas, kad į juos buvo galima keltis ir gyventi iškart. Dabar šis principas galioja ir naujam butui. Žinoma, reikia išsirinkti konkretų projektą. Pasiūla tikrai yra“, – teigė NT ekspertas ir atkreipė dėmesį, kad senas būstas po investicijų į remontą ir naują apdailą, gali tapti ne ką pigesnis už naują.
Statytojų nuotr.
Žingsnis į aukštesnę gyvenimo kokybę
Ekonomistai yra pastebėję, kad Lietuvos ekonomika sparčiai vejasi kitas ES šalis – auga atlyginimai, pragyvenimo lygis. Tad žmonės natūraliai ieško gražesnės, jaukesnės aplinkos, modernaus, šiuolaikiško būsto. O patogią aplinką sudaro įvairūs dalykai, pradedant nuo kokybiškų statybinių medžiagų ir profesionaliai atliktų darbų, baigiant aplink esančia viešąja infrastruktūra, mokyklomis ir vaikų darželiais, parduotuvėmis, galiausiai, parkais, žaliosiomis zonomis. „Baigėsi laikai, kai vaikams buvo smagu žaisti tiesiog ant asfalto, tarp automobilių. Naujai statomuose kvartaluose – ir žaidimų aikštelės, ir poilsio zonos, apšviesti kiemai, takeliai, namų fasadai“, – sakė J. Sadauskas ir kaip pavyzdį pateikia „Namučių“ projektą, vystomą Jonučių II gyvenvietėje.
Senuose daugiabučiuose gyventojus neretai kamuojančius rūpesčius dėl prastos garso izoliacijos ar automobiliais perpildytų kiemų čia bus galima pamiršti. Savo ruožtu „Namučių“ projekto vadovas T. Galminas dar pridūrė, kad persikėlimas į naują, šiuolaikinį būstą didina gyvenimo kokybę ir pasitenkinimą, o efektyvios technologijos padeda ir sutaupyti, ir tausoti aplinką, gamtos išteklius. Pasak jo, šiuo metu Jonučiuose formuojasi nauja gyvenvietė, kuri sulaukia vis daugiau verslo ir savivaldybės investicijų, kurios gerina infrastruktūrą ir leis patenkinti visus naujakurių poreikius.
NT paslaugų bendrovė „Juda NT“ jau dabar padeda klientams, kurie nori parduoti savo seną butą ir išsirinkti sau tinkamą „Namučiuose“. Brokeriai suformuoja tinkamiausią seno NT pardavimo pasiūlymą ir, atsižvelgdami į individualius poreikius bei galimybes, padeda išsirinkti naują būstą vos keliolika minučių automobiliu nuo miesto centro.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Kauno rajone – daiktų mainytuvės: šiemet jos buvo itin gausios
Kauno rajono gyventojai surengė daiktų mainytuves. Žmonės iš savo namų nešė viską, praneša LNK. ...
-
Kauno pramonininkų asociacija sezoną pabaigė su rekordiniu skaičiumi naujų narių1
Birželio 5 dieną Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacija (KKPDA) sukvietė visus savo narius į paskutinį šio sezono susirinkimą. ...
-
Statybų madas diktuos žaliasis kursas3
Europos Sąjungos (ES) narės tvirtai nusprendė įgyvendinti Paryžiaus susitarimą, kad iki 2050 m. ES taptų pirmąja neutralaus poveikio klimatui ekonomika ir visuomene. Pirmieji būtinų pokyčių šaukliai – energetikos ir automobilių s...
-
Pakaunėje surengtame egzamine demonstravo aktyvumą ir žinias
Ketvirtą kartą Lietuvoje surengtame egzamine „Atliekų kultūra“ visi norintys galėjo pasitikrinti žinias apie atliekų prevenciją, tvarkymą, rūšiavimą ir jų perdirbimą, o sėkmingai egzaminą išlaikė daugiau nei 13 tūkst....
-
Socialinėse dirbtuvėse pakaunėje – dėmesys tvariai aplinkai
Domeikavoje įsikūręs užimtumo centras – socialinės dirbtuvės „Tapk laisvas“ atvėrė naujų namų duris ir pakvietė kaimynus ir vietos bendruomenę susipažinti su centrą lankančiais jaunuoliais ir čia vykstančia veikla. ...
-
„Minecraft“: fantastinės knygos [at]gimsta pakaunėje
Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka (KRSVB) kviečia moksleivius dalyvauti skaitmeninio kūrybiškumo konkurse „Fantastinės knygos pasaulyje“. Garliavoje veikiančios viešosios bibliotekos ir 30-ies jos filialų durys...
-
Svarbu vairuotojams: laikinai uždaroma Sargėnų sankryžos estakada šalia Kauno
Lietuvos automobilių kelių direkcija informuoja, jog birželio 5 d. nuo 20 val. iki birželio 6 d. 4 val. ryto laikinai uždaroma valstybinės reikšmės magistralinio kelio A5 Kaunas–Marijampolė–Suvalkai 0,00 km estakada. Eismas bus leid...
-
Skelbiamas Kauno klinikų generalinio direktoriaus konkursas8
Sveikatos apsaugos ministerija pirmadienį paskelbė konkursą Kauno klinikų generalinio direktoriaus pareigoms užimti. ...
-
Kauno senamiestyje kertami medžiai kelia aistras: įtaria, kad galėjo būti su perinčiais paukščiais22
Kertami medžiai toliau keliais aistras. Dabar kauniečiai užfiksavo, kaip vidury dienos kertami medžiai pačiame Kauno senamiestyje. Gyventojai įtaria, kad jie galėjo būti su perinčiais paukščiais ar jų lizdais, nes ant žemės rasta plunksnų ...
-
Sprendiniai magistraliniuose keliuose ignoruoja pėsčiuosius13
Pastarieji keliolika metų gerinant infrastruktūros plėtrą valstybinės reikšmės magistraliniuose keliuose A1 ir A6 išties buvo palankūs Kauno rajonui. Tačiau sprendiniai dėl Biruliškių, Narėpų ir Ramučių kaimų buvo orientuoti...