Kelininkai moksleiviams atskleis neregimą savo profesijos žavesį

 • Teksto dydis:

Akademija@KaunoTiltai, aktyviai tiesdama kelius tarp verslo ir mokslo, šį rudenį renka moksleivių grupę „Ateities inžinierių studija“ nemokamai užklasinei veiklai, kurioje supažindins su kelių inžinerijos užkulisiais ir specialybės įvairiapusiškumu.

Žaidimas, padėsiantis pasirinkti

Į užsiėmimus kviečiami vyresniųjų klasių (9–10 kl.) moksleiviai. Įvairialypę programą, kuri apima išvykas į objektus, erdvinių kelio modelių kūrimą naudojant dronus, pažintį su užsakovais, laboratorijoje vykdomus tyrimus ir daug kitų veiklų, pasirinkta vadinti „Game of Roads“ („Kelių žaidimas“). Organizatorių teigimu, užuomina į populiarųjį serialą („Game of Thrones“) rodo, kad užsiėmimai bus tokie patys – įdomūs ir intriguojantys.

Ne paslaptis, kad pastaruoju metu inžinerinės studijos nėra populiarios tarp tolesnį kelią besirenkančių abiturientų. Viena iš priežasčių galėtų būti, kad dar mokyklos suole neuždegama meilė tiksliesiems mokslams. Atsiradusios spragos sukuria jausmą, kad nesiseka matematika, dėl šios priežasties moksleiviai galvoja, jog tikslieji mokslai – ne jiems, o tai apriboja studijų pasirinkimą. Pasak įmonės „Kauno tiltai“ generalinio direktoriaus Aldo Rusevičiaus, dėl šios priežasties į užsiėmimus kviečiami konkrečių klasių moksleiviai, kurie jau galvoja apie savo ateitį, tačiau jiems dar neprasidėjo profiliavimas mokykloje.

Bendrovės vadovo teigimu, rinktis inžinieriaus profesijos neskatina ir tai, kad kelininko įvaizdis visuomenėje nėra palankus, vyrauja nepatrauklus vaizdinys – kelininkas su kastuvu rankose. „Iš tiesų inžinieriaus specialybė nuolat keičiasi ir kartu su besikeičiančiomis technologijomis tampa vis modernesnė. Todėl kviesdami į iniciatyvą norime išsklaidyti mitus ir parodyti šios visiems labai reikalingos profesijos žavesį“, – teigė A.Rusevičius.

Moksleiviai aplankys objektus, kur įgyvendinami „Kauno tiltų“ laimėti projektai.

Lankys įdomiausias vietas

Bendradarbiaujant su partneriais, dalis užsiėmimų vyks Kauno technikos kolegijos (KTK) patalpose, Kauno technologijos universiteto Išmaniųjų miestų ir infrastruktūros centre, taip pat moksleiviai aplankys objektus, kur įgyvendinami „Kauno tiltų“ laimėti projektai, susipažins su įmonės laboratorija, gamybos cechu, bendraus su savo sričių profesionalais – mechanizacijos, geodezijos, projektavimo ir kitų skyrių atstovais.

Moksleiviai užsiėmimų metu susipažins ir su Lietuvos kelių istorija, garsiais kelininkais, kelių tiesimo technologijomis, sužinos, kaip jie projektuojami, kokios medžiagos gaminamos ir kaip užtikrinama kokybės kontrolė. Tikimasi, kad gyvai patirti įspūdžiai padės apsispręsti ir renkantis profesiją nesivadovauti nusistovėjusiais stereotipais ir madomis.

Teorija ir praktika kartu

Plačiau apie inžinerijos specialybės įvairiapusiškumą nušvies ir užsiėmimų ciklą ves Kauno technikos kolegijos 2011 m. absolventas, Vilniaus Gedimino technikos universiteto magistras ir šiuo metu Kauno technologijos universiteto doktorantas Daumantas Židanavičius.

„Ateities inžinierių studijos“ tikslas – supažindinti mokinius su kelių industrija, suformuoti tikslų kelininko – inžinieriaus įvaizdį, padėti suprasti, kas kiekvienam iš jų patinka ir kokius gebėjimus reikia turėti, norint dirbti transporto infrastruktūros srityje“, – sako D.Židanavičius.

Jis pats turi ne tik pedagogo, bet kelininko darbo patirties: dirbdamas vyresniuoju inžinieriumi projektavo tiltus per Pievio, Vadagsties, Šventosios upes, rengė remonto projektus per Nemuno upę. Inžinierius yra išbandęs keliolika tiltų statine ir dinamine apkrova, parengęs ne vieno kelio ir gatvių techninius darbo projektus.

Specialybių įvairovė

Savo kasdienybe ir patirtimi pasirengę pasidalyti ir partneriai bei užsakovai. Tikimasi, tai padės jaunimui detaliau sužinoti apie jų darbo specifiką ir platų profesijos panaudojimo spektrą. „Inžinerijos studijas besirenkantys studentai turi daug galimybių. Nepaisant to, kad vien mūsų bendrovė kasmet įdarbina daug naujų specialistų, galima dirbti ne tik infrastruktūros statybos įmonėse, taip pat ir viešajame sektoriuje, pavyzdžiui, Susisiekimo ministerijoje, Lietuvos automobilių kelių direkcijoje“, – teigė A.Rusevičius.

Pasak bendrovės vadovo, nors dažnai, kalbant apie inžinerinius mokslus, ši specialybė siejama su informacinėmis technologijomis, tačiau ji yra daug platesnė, nei atrodytų, – inžinerija apima tiek statybą, tiek gamybą. „Drąsiai rekomenduoju rinktis šio profilio studijas, nes darbo vietų pasirinkimas iš tiesų platus – nuo darbų vadovo, dirbančio lauko sąlygomis, iki biure pasiūlymus rengiančio ar projektus administruojančio, projektuojančio darbuotojo“, – galimybes vardija A.Rusevičius ir priduria, kad šioje srityje nuosekliai dirbantiems darbuotojams garantuotos ir karjeros galimybės.

Savo kasdienybe ir patirtimi pasirengę pasidalyti ir partneriai bei užsakovai.

Inžineriją populiarina akademija

Aktyviai užsiimti šviečiamąja veikla „Kauno tiltai“ pradėjo prieš trejus metus. Tam buvo įkurta „Akademija@Kauno Tiltai“. Inžinierių poreikis darbo rinkoje ypač juntamas šiandien ir ateityje tik didės. Pasak bendrovės atstovų, tikrasis trūkumas visoje Lietuvoje pasijaus po kelerių metų. Galbūt keisis darbo metodai ir technologijos, tačiau, tobulėjant mechanizmams ir siekiant vis aukštesnės darbų kokybės, inžinieriai, be abejo, bus paklausūs ir vertinami.

Pavyzdžiui, jau dabar mažai paruošiama tiltų statybos inžinierių, inžinierių sąmatininkų, nors tai yra labai perspektyvios ir garantuojančios darbo vietas specialybės. „Todėl ėmėme galvoti, ką mes, kaip didžiausia transporto infrastruktūros bendrovė Baltijos šalyse, galime padaryti dėl to, kad inžinieriai ir inžineriniai mokslai užimtų jiems deramą vietą Lietuvoje“, – sakė „Kauno tiltų“ vadovas, apibendrindamas mintis, kaip gimė idėja kurti neformalaus švietimo užsiėmimų ciklą.

Užsiregistruoti į Ateities inžinierių studiją iki rugsėjo 27 d. galima adresu akademija@kaunotiltai.lt. Užsiėmimai vyks nuo spalio 1 d. kiekvieną antradienį 18 val. Kauno technikos kolegijos patalpose (Tvirtovės al. 35, Kaune).NAUJAUSI KOMENTARAI

Emma

Emma portretas
Kviečiu jus į privatų sеkso klubą - www.vplan.com/emma23 Tai geriausia vieta susirasti sеkso partnerį! Susisiekite su manimi ten :)

:)

:) portretas
Romantikai...bl...:))))

J

J portretas
Smagu kad tokius dalykus imones inicijuoja. O kad mums baigusiems mokyklas 1997-99m kas butu tokius dalykus siule... KU ruosdavo studentus i niekur... pamenu net praktikos nebuvo kur atlikti, turejai per pazystamus prasineti... Siandien KU irgi netoli pazenge...gerai bent jau kad panaikino daugeli studiju programu kurios vede i niekur...
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių