Kauno savivaldybė nuomosis elektromobilius

Kaunas sieks populiarinti aplinkos neteršiančius elektromobilius, tad nuspręsta leisti savivaldybei nuomotis dvi elektrines transporto priemones. Dar vieną automobilį miestas pirks.

Pirks naują

Antradienį Kauno taryba pritarė, jog už miesto pinigus bus galima nusipirkti vieną automobilį bei išsinuomoti du elektromobilius. Pastarieji bus naudojami savivaldybės darbuotojų kelionėms po miestą, o devynių vietų automobilis tarnaus ilgesnėse komandiruotėse bei vežiojant miesto svečius.

„Kalbant paprastai, pirkti reikia, nes turimas automobilis „VW Transporter“ (9 sėdimų vietų) yra 2008 m. gamybos, rida 233 tūkst. km, tad automobilis jau susidėvėjęs. Šio automobilio kėbulas, keleivių sėdimų vietų išplanavimas nėra pritaikytas ir patogus vykti į komandiruotes, ypač į tolimesnes keliones, darbuotojų ar miesto svečių vežiojimui ir t.t. Taip pat esamas automobilis dėl savo amžiaus neužtikrina saugios kelionės, kėbulas ir jo dalys yra pažeistos korozijos, jis nuolat genda“, – apie tai, kodėl savivaldybei prireikė naujo automobilio, portalui kauno.diena.lt komentavo Aprūpinimo skyriaus vedėjas Artūras Andriuška.

Jis teigė, kad planuojama įsigyti taip pat keleivinį automobilį, kuris turėtų iki devynių sėdimų vietų. Norima tokios transporto priemonės, kuri būtų komfortabili ir funkcionali.

„Atsižvelgiant į tokios transporto priemonės poreikį, keliami reikalavimai automobiliui: saugus, patogus tolimesnėms kelionėms (ir į užsienio valstybes), ekonomiškas variklis, standartinė įranga, itin maža CO2 emisija (Euro VI) ir kt.“, – pažymėjo specialistas.

Numatoma, kad toks automobilis miestui turėtų kainuoti iki 47 tūkst. eurų. Dabar turima devynvietė transporto priemonė bus perleista savivaldybės įmonėms, o jei tokio poreikio nebus – parduota viešame aukcione.

Pirmiausia, siekiame sumažinti naftos produktų vartojimą transporto sektoriuje ir sušvelninti transporto poveikį aplinkai.

Skatins ekologiją

Be naujo automobilio įsigijimo, miesto taryba pritarė ir dviejų elektromobilių nuomai. Taip bus siekiama prisidėti prie miesto taršos mažinimo bei kauniečiai taip pat paskatinti rinktis gamtą mažiau teršiančias transporto priemones.

„Pirmiausia, siekiame sumažinti naftos produktų vartojimą transporto sektoriuje ir sušvelninti transporto poveikį aplinkai. Tokiu būdu savivaldybės administracija savo pavyzdžiu skatintų naudotis ekologiškomis transporto priemonėmis, prisidėtų prie užterštumo mieste mažinimo. Kitaip sakant, neatsiliekame nuo technologijų ir jas pritaikome gerindami darbo efektyvumą. Ekologiški elektromobiliai bus skirti naudotis daugiau miesto teritorijos ribose savivaldybės darbuotų užduotims atlikti“, – dėstė A.Andriuška.

Kiek miestui kainuos tokių priemonių nuoma, kol kas negalima pasakyti, nes viskas paaiškės po surengto konkurso.

Miesto automobilių parkas

Visą Kauno savivaldybės automobilių parką sudaro daugiau nei 20 nuomojamų automobilių. Jais naudojasi tiek savivaldybių, tiek seniūnijų darbuotojai.

Aprūpinimo skyriaus vedėjas komentavo, jog 2015-2017 metais Kauno miesto savivaldybės administracija pagal veiklos nuomos sutartis yra išsinuomojo 24 automobilius. Šių automobilių nuomos kaina per metus – 79,7 tūkst. eurų.

„Automobilius naudoja tiek vienuolikos seniūnijų darbuotojai, tiek savivaldybės administracijos darbuotojai“, – teigė A.Andiuška.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Nuomotis??? Tai gal su citybee pradekit vazineti

Tomas

Tomas portretas
Nu smagu, kad ir savivaldybė mąsto apie ekologiją. Elektromobiliai - ateitis. Kuo greičiau visi prie jų persėsim tuo tik visiems bus geriau. Na, gal tik ne naftininkams
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių