Kauno rajono seniūnijų gyvenimo ramsčiai

Paštuvos krašto žmonės dar gyvena naujintelaitės bažnyčios atidarymo nuotaikomis. 2012 m. gegužę supleškėjusios medinukės bažnyčios netektis suvienijo apylinkių gyventojus. Naujosios bažnyčios statyba ir daugybė kitų pavyzdžių Kauno rajone patvirtina, kad vietos gyventojų iniciatyva ir parama nuverčiami kalnai.

Paštuvos krašto žmonės dar gyvena naujintelaitės bažnyčios atidarymo nuotaikomis. 2012 m. gegužę supleškėjusios medinukės bažnyčios netektis suvienijo apylinkių gyventojus. Naujosios bažnyčios statyba ir daugybė kitų pavyzdžių Kauno rajone patvirtina, kad vietos gyventojų iniciatyva ir parama nuverčiami kalnai.

Nauda daugeliui

Sprendimą imtis Paštuvos bažnyčios atstatymo pirmiausia lėmė vietos bendruomenės noras kuo greičiau turėti maldos namus. Žmonės aktyviai prisidėjo ne tik tvarkant gaisravietę, bet ir finansiniais ištekliais.

Pagrindiniu naujos bažnyčios statybų mecenatu tapo "Vilkijos ūkio" direktorius Česlovas Tallat-Kelpša. Jo paaukoti 100 tūkst. litų tapo naujosios bažnyčios statybų pamatu. Tiesa, iš pradžių buvo svarstyta, ar Paštuvai iš viso reikia naujų maldos namų, nes parapija maža, tikinčiųjų taip pat mažėja.

Č.Tallat-Kelpša buvo linkęs finansuoti tikinčiųjų keliones į kitų parapijų bažnyčias. Atrodė, kad turėtų būti gana žavu – vieną sekmadienį tikintieji iš Paštuvos krašto vežami į Raudondvario bažnyčią, kitą – į Vilkijos. Autobuse vaišinami arbata, sausainiais. Tačiau ši idėja neturėjo pasisekimo. Galutinį sprendimą priėmė Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius. Pabendravus su Paštuvos gyventojais jam nekilo abejonių – bažnyčią reikia atstatyti.

Č.Tallat-Kelpša mecenavo ne tik Paštuvos bažnyčios statybą. Ne be šio ūkininko rūpesčio apšviesta Vilkijos bažnyčia ir įrengtas šildymas, suremontuota Čekiškės bažnyčia.

"Šiemet kreipėmės į jį pagalbos įrengiant savanorių suolelį Vilkijos bažnyčios šventoriuje. Nuramino, kad daugiau rėmėjų galime neieškoti. Jis žiūri, kad jo remiamas dalykas būtų naudingas didesnei grupei žmonių, o ne kažkam vienam", – pelnytos pagyros Č.Tallat-Kelpšai negailėjo Vilkijos seniūnas Arūnas Bučiūnas.

Remia šventes

Zapyškio seniūnas Sigitas Imbrasas akimirksniu sureagavo paklaustas apie apylinkių mecenatus. "Aš galėčiau atsiųsti sąrašą", – suskubo siūlyti. Tokios seniūno pastangos visai ne be reikalo. Zapyškio apylinkėse išties nemažai gyventojų, daugiau ar mažiau prisidedančių prie reikiamų darbų, renginių, paminklų ar tiesiog aplinkos puoselėjimo.

Seniūnas išskyrė Kuro kaime gyvenantį Simą Zarecką. Šis gėlininkystės ūkio savininkas kasmet prisideda prie seniūnijos aplinkos gražinimo. Jau tapo tradicija, kad kiekvienais metais per miestelio šventę S.Zareckas dovanoja muzikantą. Tokia dovana Zapyškio gyventojams yra buvusi net grupė "Rondo".

Miestelio šventės laužui reikiamų malkų seniūnui nereikia ieškoti, kur nupirkti. Vietinės bendrovės "Similė" vadovas tuo aprūpina be jokio atlygio, o kai reikia dar ir išpjauna ką nors nemokamai. Skaistutė ir Vincas Rudzevičiai talkina turima technika ir darbu.

Panašiai padeda ir kiti Zapyškio seniūnijos gyventojai. Seniūnas pasakojo pakvietęs apie 30 žmonių prisidėti statant paminklinį suolelį šio krašto nepriklausomybės kovų Vyčio Kryžiaus kavalieriams ir savanoriams atminti. Šiai idėjai įgyvendinti Zapyškio gyventojai Urbai skyrė pagrindinę pinigų sumą, o kiti prisidėjo smulkesnėmis.

Investuoja į aplinką

"Niekada nelieku viena, jei ištinka kokia nors bėda", – savo krašto ūkininkus kaip ramsčius minėjo Taurakiemio seniūnijos seniūnė Danutė Glinskienė. Kalbėdama tai apie vieną, tai apie kitą sumanymą, kuriuos įgyvendinti padėjo rėmėjai, moteris vis nevalingai kartojo Audriaus Banionio pavardę.

Šis ūkininkas iš Margininkų kaimo 120 apylinkių gyventojų įdarbino savo ūkyje. Pasak seniūnės, A.Banionis vienas pagrindinių Margininkų bažnyčios remonto mecenatų. O ir per Šv.Marijos Škaplierinės atlaidus A.Banionis – pagrindinis muzikos grupės rėmėjas. Kai vagys pavogė Margininkų kapinių vartus, tas pats ūkininkas pasirūpino juos atstatyti.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anderson Morris

Anderson Morris portretas
Ar jūs ketinate gauti paskolą? Jūs rimtai reikia skubiai paskolos pradėti savo verslą? Ar jums skolos? Tai jūsų šansas pasiekti savo norus, mes teikiame asmeninės paskolos, verslo paskolos ir verslo paskolos ir visų paskolų, kurių palūkanų norma yra 2% tipų Dėl papildomos informacijos prašome susisiekti su mumis elektroniniu paštu (andmoris38@gmail.com)

Valerijui

Valerijui portretas
Tavo prigimtyje - meilė ir tarnystė žmogui.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių