Kauno rajone įgyvendintas mokyklų projektas pelnė Jungtinių Tautų apdovanojimą

  • Teksto dydis:

„Parsivežame pirmą kartą mūsų regionui skirtą Jungtinių Tautų organizacijos (JTO) apdovanojimą! Kauno rajono savivaldybėje įgyvendintas mokyklų viešojo ir privataus sektorių partnerystės (VPSP) projektas tapo pavyzdžiu kitoms šalims“, – tvirtino vienas šio projekto partnerių Šarūnas Stepukonis.

Apdovanojimas įteiktas praėjusį penktadienį Atėnuose vykusiame tarptautiniame VPSP forume. JTO Ekonomikos komisija Europai (UNECE) projektą apdovanojo už aplinkosaugos tvarumą, poveikio aplinkai atsparumą bei galimybę atkartoti kitur.

„Pastarasis ypač svarbus, nes įkvėpėm ne tik dar tris Lietuvos savivaldybes, ne tik kitas šalis panaudoti mūsų gerąją praktiką, bet ir patys norime toliau kartoti, daryti geriau, panaudoti išmoktas pamokas. Kitą kartą forume būsime jau su Bučoje vystomu mokyklos projektu, kuris taps dar didesniu įkvėpimu“, – tvirtino Š. Stepukonis.

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas prisiminė, kad, siekdama paspartinti naujų švietimo ir sporto paskirties objektų statybą, Kauno rajono savivaldybė ieškojo įvairių finansavimo būdų. Vienas jų – viešojo ir privataus sektorių partnerystės modelis, leidžiantis statyti išsimokėtinai.

2020 metais pasirašyta sutartis su didžiausiu Baltijos šalyse privataus fondų valdytojo „BaltCap“ fondu „BaltCap Infrastructure Fund“ leido Kauno rajono savivaldybei per palyginti trumpą laiką modernizuoti Mastaičių baseiną, pastatyti Mastaičių pradinę mokyklą su vaikų darželiu, rekonstruoti Zapyškio pagrindinę ir Kačerginės pradinę mokyklas, prie jų pastatyti šiuolaikines sporto sales. Darbus atliko statybų bendrovė „Conres“.

Kauno raj. savivaldybės nuotr.

Kauno rajono savivaldybė svarsto galimybes taikyti VPSP modelį statant naujas ugdymo įstaigas.

Pagal šį modelį įgyvendinamas gatvių apšvietimo modernizavimo projektas.NAUJAUSI KOMENTARAI

o

o portretas
kokia cia dar /partneryste/ pedobepciu lgbt ly gio vitoje sustiprinto vaiku mokymo ir ju gabumo s tebeimui betruko tik vakaru bardako sex pagrindu kuri reik stebet ir reguliuot ne vulgariai pagal kiekvieno indi vido pozymius ir jo aplinkos kuri ir duoda pagrinda jo poziuriui i viska formuojant asmenybe be mastymo ka ir daro sie pedrenginiai lgbt ligoniu itakoje ka ir matome siu padaru dziaugsmingame inter viuuuu z=0
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių