Kauno rajonas – tarp darnios energetikos plėtotojų lyderių

 • Teksto dydis:

Pagal savivaldybių darnios energetikos plėtros vertinimą ir pasiektą pažangą atsinaujinančių energijos išteklių naudojimo skatinimo ir energijos vartojimo efektyvumo didinimo srityse 2021 m. Kauno rajonas užėmė trečią vietą, surinkęs 51,5 balo. Pirmoje vietoje atsidūrė Druskininkai (54) ir Birštonas (52).

Kauno rajono savivaldybė pasižymėjo išaugusiais elektros energiją gaminančių vartotojų įrenginių galios pokyčiais, taip pat teigiamais pokyčiais renovuojant daugiabučius gyvenamuosius namus, įrengtų elektromobilių įkrovimo stotelių skaičiumi, daugiau kaip du kartus padidėjusiu elektromobilių skaičiumi, mažėjančiu gyventojų energijos skurdu. Be to, pažymėtina, kad biokuro pajėgumų panaudojimas šioje savivaldybėje yra optimalus.

Tyrimą, pasinaudojęs įvairiais oficialiais šaltiniais, atliko ir paskelbė Lietuvos energetikos agentūros (LEA) Klimato kaitos valdymo centras. 2020 m. pagal šį vertinimą Kauno rajono savivaldybė buvo penkta.

Pagal biokuro pajėgumų panaudojimo galimybes Kauno rajonas rikiuojasi pirmoje lentelės vietoje, o pagal vidutinę šilumos kainą (4,58 ct/kWh) kartu su Kauno miestu dalijasi 4–5 vietomis. Vilniaus rajono savivaldybėje ir Neringoje šiluma kainuoja daugiau kaip dvigubai – 10,56 ir 10,89 ct/kWh.

Palyginti su 2020 m., didelė pažanga padaryta didinant elektros energiją gaminančių vartotojų galią. Pagal šį kriterijų Kauno rajono savivaldybė yra ketvirtoje vietoje.

Kauno rajono savivaldybės nuotr.

2021 m. savivaldybių palyginimo tikslais papildomai buvo pasirinktas naujas kriterijus „Energijos nepriteklius (energetinis skurdas)“. Tai padėtis, kai dėl įvairių veiksnių derinio – mažų pajamų, didelių energijos sąnaudų ir būsto mažo energijos vartojimo efektyvumo – namų ūkiui ar asmeniui neįmanoma susimokėti už būtinąsias energetikos paslaugas, tokias kaip būsto šildymas, karštas vanduo.

Pagal šį kriterijų balai skiriami atsižvelgiant į tai, koks yra vidutinis savivaldybės gyventojų, besikreipiančių dėl išlaidų šildymui ir karštam vandeniui kompensavimo, ir visų savivaldybės gyventojų skaičiaus santykis procentais. Kaip pažangiausios paminėtos Alytaus r. (0,90 proc. besikreipiančių gyventojų), Klaipėdos r. (1,03 proc.), Kauno r. (1,27 proc.), Kazlų Rūdos (1,38 proc.) ir Neringos (1,48 proc.) savivaldybės. Sudėtingiausia situacija dėl energetinio skurdo 2021 m. buvo Visagino (11,43 proc.), Akmenės r. (9,74 proc.), Biržų r. (9,14 proc.), Anykščių r. (8,76 proc.) ir Kalvarijos (7,73 proc.) savivaldybėse.

Pagal dviračių takų ilgį, tenkantį 1 tūkst. gyventojų, pirmauja kurortai – Birštonas (5,572), Druskininkai (3,241) ir Neringa (3,173), o Kauno rajonas užima septynioliktą vietą (0,718).

Pagal elektromobilių skaičių 1 tūkst. gyventojų pirma rikiuojasi Neringa (15,3), po jos eina Vilnius (4,9), Palanga (3,9), Birštonas (3,7), Vilniaus rajonas (3), Kauno rajonas (2,4). Vienintelėje Zarasų rajono savivaldybėje kol kas neužregistruotas nė vienas elektromobilis.

Pagal elektromobilių įkrovos stotelių skaičių 1 tūkst. gyventojų Kauno rajonas penktas. Pirmauja Birštonas, Neringa ir Palanga.NAUJAUSI KOMENTARAI

QWX

QWX portretas
Darni energetika, po savęs ateinančioms kartoms paliksianti tūkstančius tonų neperdirbamų atliekų - sunkiųjų metalų, plastiko, grūdinto stiklo ir t. t.

aloyzas

aloyzas portretas
jaja, prie tokiu elektros kainu, jeigu moketi uz kwh rinkos kaina, tai dyzelis net pabrangus degalams pigiau gaunasi.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių