Kauno parama M.A.M.A. apdovanojimams gali būti laikoma neteisėta valstybės pagalba

 • Teksto dydis:

Kauno parama M.A.M.A. apdovanojimams gali būti laikoma neteisėta valstybės pagalba, pirmadienį pranešė Konkurencijos taryba.

Tokį sprendimą įstaiga priėmė išnagrinėjusi informaciją, jog Kauno miesto savivaldybė skyrė 45 tūkst. eurų paramą M.A.M.A. apdovanojimų organizatoriams. Ji taip pat paragino savivaldybę įteisinti suteiktą paramą, kad ji nebūtų laikoma neteisėta valstybės pagalba.

„Savivaldybei nurodyta imtis veiksmų, kad suteikta parama būtų įteisinta, kitu atveju ji gali būti laikoma neteisėta ir Europos Komisijos ar nacionalinių teismų sprendimu gali būti išieškota iš pagalbos gavėjo su palūkanomis“, – rašoma pranešime.

Konkurencijos tarybos teigimu, lėšas apdovanojimus organizavusiai asociacijai „Metų muzikos apdovanojimai“ savivaldybė suteikė iš savo biudžeto per programą „Iniciatyvos Kaunui“.

Taryba atkreipė savivaldybės dėmesį, kad asociacija vykdo konkursų, apdovanojimų, renginių organizavimo ir panašią veiklą, kuri yra laikoma ūkine komercine veikla, todėl asociacijai taikomos konkurencijos taisyklės.

Įvertinusi M.A.M.A. renginio organizatoriams suteiktos paramos atitiktį valstybės pagalbos kriterijams, Konkurencijos taryba informavo Kauno savivaldybę, kad suteikta parama juos visus tenkina.

„Parama yra selektyvi, nes ją gavo konkretus ūkio subjektas, t. y. asociacija; parama suteikia išskirtinę ekonominę naudą, kadangi buvo palengvinta minėto ūkio subjekto finansinė našta ir sustiprinta jo padėtis rinkoje, palyginus su konkuruojančiomis įmonėmis“, – rašoma pranešima.

Taryba taip pat pabrėžė, kad asociacija, vykdydama konkursų, apdovanojimų, renginių organizavimo veiklą, konkuruoja su analogišką ar panašią veiklą vykdančiais ūkio subjektais, įsteigtais tiek Lietuvoje, tiek kitose Europos Sąjungos šalyse, todėl šiuo atveju būtų tenkinami ir poveikio prekybai ir konkurencijai tarp valstybių narių kriterijai.

„Tuo atveju, kai ūkio subjektams teikiama parama atitinka visus valstybės pagalbos kriterijus, pagalbos teikėjas turi dvi galimybes. Pirma, pranešti Europos Komisijai apie numatomą teikti valstybės pagalbą. Antra, tokios priemonės gali būti įgyvendinamos laikantis kurio nors iš Komisijos reglamentų, atleidžiančių nuo pareigos priemonę derinti su Europos Komisija, nuostatų“, – rašoma savivaldybei adresuotame Konkurencijos tarybos rašte.

Atsižvelgdama į tai, kad Suteiktos valstybės pagalbos ir nereikšmingos (de minimis) pagalbos registre nėra įregistruota informacija apie savivaldybės suteiktą paramą asociacijai, Konkurencijos taryba mano, kad ši parama gali būti laikoma neteisėta valstybės pagalba.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras praėjusią savaitę pranešė, kad koronavirusas nustatytas keturiems M.A.M.A. apdovanojimų dalyviams. Susirgę asmenys neįvardijami.

M.A.M.A. apdovanojimai vyko kovo 29-ąją Kauno „Žalgirio“ arenoje, juos transliavo televizija TV3.

Kauno policija dėl galimo karantino taisyklių nesilaikymo pradėjo administracines teisenas.

Apdovanojimų organizatoriai savo ruožtu tikino, kad laikėsi Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijų, o visi dalyviai prieš renginį buvo patikrinti dėl koronaviruso.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
padarys teisėta

Kauno savivaldybė vagia pinigus

Kauno savivaldybė vagia pinigus portretas
Kauno savivaldybė vagia pinigus....... iš mokesčių mokėtojų pinigų. Juk čia mokesčių mokėtojų pinigai. Niekas NENORI tai M.A.M.A -i duoti savo mokesčių PINIGUS....... Matijošaičio KLERKAI iš savo piniginės privalo gražinti pavogtus mokesčių MOKĖTOJŲ pinigus

ona

ona portretas
Ką čia įteisinti, tegu Tyla grąžina visus pinigėlius atgal ir jokios paramos . Norėjo linksmintis tegu iš savo pinigėlių ir organizuoja durnus MAMA ale apdovanojimus, aš tai nežinau už ką juos apdovanoti už durnumą tai taip, piemenų gauja ir jų vadovai kvaileliai
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių