Kauno oro uoste – nauji ugniagesių automobiliai

 • Teksto dydis:

Kauno oro uostas įsigijo du naujus, specializuotus priešgaisrinius automobilius "Rosenbauer Panther". Analogišką techniką naudoja didieji pasaulio oro uostai.

Pasak Kauno oro uosto vadovo Karolio Matulaičio, priešgaisrinės tarnybos automobiliai pristatyti tiesiai iš gamyklos ir yra visiškai paruošti darbui.

Tai itin greiti, specialia technika aprūpinti ir aukščiausią saugumą, susiklosčius ekstremaliai situacijai, užtikrinantys automobiliai. Analogiški modeliai yra naudojami Singapūro, Dubajaus, Diuseldorfo ir kitų didžiųjų oro uostų priešgaisriniuose parkuose.

"Naujoji oro uosto įranga primena F-1 automobilio ir modernaus kosminio laivo hibridą – nepaisant sunkvežimiui būdingo svorio, automobiliai nesudėtingai pasiekia 100 km/val greitį, yra lengvai valdomi ir manevringi lyg lengvieji automobiliai. Visa automobilio panelė – elektroninė, pateikianti automobilį valdančiam asmeniui kintančią ir tuo metu aktualią informaciją", – pasakojo Kauno oro uosto vadovas.

M. Jaugelavičiaus nuotr.

Naujieji automobiliai pristatyti į šių metų viduryje atnaujintą priešgaisrinę stotį.

"Priešgaisrinės mašinos turi pasiekti visas perono dalis vengiant posūkių ir įsibėgėjant kuo tiesesne trajektorija. Laikas atvykstant į įvykio vietą gali būti lemiamas, todėl siekiame būti pasiruošę maksimaliai", – sako K.Matulaitis.

Anot vadovo, Kauno oro uostas pastaraisiais metais aktyviai plečia saugos galimybes.

"Visi infrastruktūros gerinimo pokyčiai svarbūs tiek pačiam oro uostui, tiek čia veikiančioms ar ateityje prisijungsiančioms oro bendrovėms. Visi partneriai siekia aukščiausių saugos standartų, tad esame įpareigoti ir patys siekiame šį poreikį maksimaliai užtikrinti ieškodami geriausių techninių sprendimų. Kauno oro vartai šiuo metu kartu su Vilniaus oro uostu turi bene moderniausią ir saugiausią priešgaisrinių automobilių parką visame Baltijos regione", – teigia K.Matulaitis.

M. Jaugelavičiaus nuotr.

Primenama, kad šių metų vasaros pradžioje praplėstas ir aerodromo peronas, įrengus beveik 15 tūkst. kv. m riedėjimo taką. Dabar orlaiviai gali greitai ir saugiai pasiekti naujai pastatytus remonto ir dažymo angarus, be to, takas tarnauja kaip papildoma vieta orlaiviams parkuoti.NAUJAUSI KOMENTARAI

bbd

bbd portretas
Ruosiasi irgi masiniams protestams. ce tik pretekstas, kad lektuvams gesint. Nuop isos valdziasnukiai meluoja per visus galus...

Anonimas

Anonimas portretas
Belieka,kad dar skrydžių būtų

ciapajevas

ciapajevas portretas
bus panaudoti riausiu malsinimui rudeni po rinkimu
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių