Kauno miestas ir rajonas pasirašė sutartis dėl priėmimo į darželius, viešojo transporto

  • Teksto dydis:

Kauno miesto ir rajono merai pasirašė bendradarbiavimo sutartis dėl ikimokyklinio ugdymo įstaigų lankymo bei viešojo transporto paslaugų kompensavimo.

Kaip antradienį pranešė Kauno miesto savivaldybė, esant laisvų vietų darželiuose, ji pirmumo teise priims auklėtinius iš Kauno rajono. Analogiškai tokios pat sąlygos galios ir miesto gyventojų atžaloms, norint naudotis švietimo įstaigų teikiamomis paslaugomis Kauno rajone.

Į laisvas vietas tiek Kauno miesto, tiek rajono darželiuose tėvai galės pretenduoti tik gavę savo gyvenamosios vietos savivaldybės siuntimą.

2023–2024 mokslo metais priimamų vaikų sąrašai bus sudaryti birželio 1-ąją.

Nuo rugsėjo 1-os abiejose savivaldybėse įsigalios ir suvienodinta darželinukų ugdymo išlaidų kompensavimo sistema.

Tėvai mokės 1 eurą už dieną, kita dalis bus padengiama savivaldybės – pavyzdžiui, jeigu abu tėvai gyvenamąją vietą deklaravę rajone, jiems bus kompensuojama 10 eurų, jei tik vienas iš tėvelių – padengiami 5 eurai.

Šis susitarimas priimtas po to, kai miesto savivaldybė atšaukė savo ankstesnį sprendimą, kuriuo 2019 metais iki tol 58 centus siekęs dienos mokestis už darželį pakeltas iki 9,2 euro. Miestiečių vaikams šis mokestis buvo kompensuojamas, todėl jie ir toliau mokėjo 58 centus, tačiau tiems tėvams, kurie mieste nėra deklaravę gyvenamosios vietos, reikėjo mokėti visą kainą.

Dabar miesto gyventojams mokestis už darželius kyla iki euro.

Autobusai vyks giliau į rajoną

Miesto autobusai nuo šiol aptarnaus ne tik miesto pakraščius, bet ir kursuos giliau į rajono gyvenvietes.

Papildomai bus pratęsti 23 miesto reguliaraus susisiekimo maršrutai. Jie užtikrins patogesnį susisiekimą su Mastaičiais, Tabariškėmis, Sergeičikais, Šilelio, Kumpių, Žemaitkiemio kaimais bei kitomis kryptimis.

Pratęstuose maršrutuose veiks vieninga keleivių informavimo sistema ir elektroninis bilietas „Žiogas“.

Kauno rajono savivaldybė savo ruožtu kompensuos išlaidas, susijusias su Kauno miesto viešojo transporto maršrutais šiose teritorijose.

Jų dažnis, grafikai bei šių korekcijos bus derinami tik bendru abiejų savivaldybių sutarimu, kaskart numatant tam reikiamus asignavimus biudžetuose. Sutartyje taip pat įsipareigojama periodiškai perskaičiuoti įkainius vienam nuvažiuotam kilometrui.

Tikimasi, kad tai prisidės gerinant susisiekimą tarp miesto ir sparčiai augančių rajono gyvenviečių, o tuo pačiu mažins automobilių srautus bei spūstis. Bendradarbiaujant bus efektyviau sprendžiamos gyventojų problemos ir konsoliduojami resursai.

Savivaldybės susitarė dėl sąžiningo kompensavimo už šias paslaugas. Laikas visa tai įgyvendinti.

Planuojama, kad dalyje prailgintų maršrutų autobusai pradės kursuoti jau nuo birželio 19 dienos.

Naujosios tvarkos prieš du mėnesius buvo įtvirtintos ketinimų protokolu, joms pritarė ir Kauno miesto bei rajono tarybos.

„Vasarį sudarėme ketinimų protokolą, o balandį jau turime pasirašytą sutartį. Tai įrodo, kad Kauno miestas ir rajonas yra partneriai ir dirba išvien, operatyviai priimdami savo gyventojams reikalingus sprendimus. Visiems prieinami vaikų darželiai, šiuolaikiškas ir patogus viešasis transportas – tik dvi bendradarbiavimo kryptys, bet labai svarbios žmonėms. Savivaldybės susitarė dėl sąžiningo kompensavimo už šias paslaugas. Laikas visa tai įgyvendinti“, – sakė Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis.

Tuo metu Kauno rajono meras Valerijus Makūnas teigė, kad viešųjų paslaugų teikimas neįmanomas be kaimyninių savivaldybių partnerystės.

„Su Kauno miestu turime labai daug sąlyčio taškų, todėl džiaugiuosi, kad einame šiuo keliu. Tikiu, kad gyventojams dėl to bus tik geriau“, – teigė jis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ž

Ž portretas
Rajono meras pasiekė savo: rajono gyventojai gaus tai, ko jiems reikia. O krabas liko su asilo ausimis. :D

z

z portretas
Miesto meras pasiekė savo: į darželius tik jei bus vietų ir susimokės, miesto transportas taip pat bus rajone apmokamas rajono pinigais. Manau kad taip ir turėjo būti.

ai

ai portretas
ne baisesne uz tavo boba. viskas del durnumo...
VISI KOMENTARAI 17

Galerijos

Daugiau straipsnių