Kauno metai: mirė pusantro karto daugiau nei gimė, vyriausias jaunikis – 83-ejų

Šiemet Kaune tuokėsi ir garbaus amžiaus žmonės, ir nepilnamečiai. Vardus, pavardes keitė ir vyrai, ir moterys. Deja, mirė pusantro karto daugiau kauniečių, nei gimė.

Kauno miesto savivaldybės Klientų aptarnavimo ir informavimo skyriaus Civilinės metrikacijos poskyrio vedėja Vaineta Munderzbakienė su kolegomis „Kauno dienos“ prašymu pateikė statistikos įvairiais pjūviais apie svarbius kauniečių gyvenimo įvykius. Duomenys apima šiuos metus iki gruodžio 27 d. imtinai.

Vyriausias šių metų jaunikis – 83-ejų, jo nuotaka – ketveriais metais jaunesnė. Tuokėsi ir septyniolikametė paauglė (teismo nutartimi trumpintas santuokinis amžius). Vienam iš 2022-aisiais metais besituokusiųjų Kaune tai buvo jau septintoji santuoka.

Iš viso šiemet Kaune (iki Naujųjų likus keturioms dienoms) buvo registruotos 1 858 santuokos. „Planuojama, kad iki metų pabaigos turėtų būti registruota iš viso apie 1900 santuokų. Per 2021 m. registruotos 1 878 santuokos“, – palygino V. Munderzbakienė.

Statistika: V. Munderzbakienė su kolegomis suskaičiavo besibaigiančių metų duomenis. (Justinos Lasauskaitės nuotr.)

Atšvęstos vienos sidabrinės, ketverios auksinės (50 metų) ir dvejos deimantinės (60 metų) vestuvės. Atitinkamai surengtos 25, 50 ir 60 metų vedybų jubiliejų paminėjimo ceremonijos.

Tam pačiam laikotarpiui šiemet tenka 1 000 ištuokų. Pernai per visus metus oficialiai nutrauktos 969 santuokos.

553 tuoktuvės vyko bažnyčioje. 139 vestuvės surengtos užsienyje.

Dar 116 porų amžiną meilę prisiekė Kaune, bet ceremonijai pasirinko VDU botanikos sodą, „Monte Pacis“, laivus, Jėzuitų vienuolyno terasą, muziejus, renginių studiją „Čiop Čiop“, slėnius, parkus, studijas, galerijas, teatrus, restoranus, kavines. 17 santuokų registruota Kauno tardymo izoliatoriuje.

„Labai įdomi vestuvių vieta buvo Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejus, kiemelis „Galerija“, – pasakojo poskyrio atstovai.

Kauniečiai, žiedams apsikeisti pasirinkę užsienį, dažniausiai tuokėsi Jungtinėje Karalystėje (19), JAV (15), Vokietijoje (11), Rusijoje (5), Danijoje, Švedijoje (po 4), Kipre (7), Kolumbijoje (3), Kinijoje (2), Pietų Korėjoje, Dominykoje, Mauricijuje, Nyderlanduose, Meksikoje, Pakistane, Portugalijoje, Prancūzijoje, Turkijoje ir kitose šalyse.

Per 2022-uosius registruotos 97 santuokos, kurių vienas iš sutuoktinių yra užsienio valstybės pilietis (-ė) arba abu užsienio valstybės piliečiai (turintys leidimą gyventi).

Trečdalis šių santuokų sudaryta su Ukrainos piliečiais. 24 atvejais ukrainiečiai buvo abu sutuoktiniai.

Trylika santuokų registruota su vienu Ukrainos piliečiu(-e), keturiolika – su Rusijos atstovais.

Kauniečiai ir kaunietės šiemet taip pat tuokėsi su Latvijos, Indijos, Belgijos, Turkijos, Danijos, Egipto, Jungtinės Karalystės, Jungtinių Arabų Emiratų, Brazilijos, Sakartvelo, Filipinų, Italijos, Kolumbijos, Vokietijos, Azerbaidžano, Kinijos, Baltarusijos, Rumunijos, Gvatemalos, Meksikos, Peru, Uzbekistano, Kazachstano, Urugvajaus, Portugalijos, Ispanijos piliečiais.NAUJAUSI KOMENTARAI

Mirė

Mirė  portretas
Vakcinų fanatikai

badytu

badytu portretas
sperma nevaisinga

Tai

Tai portretas
Mirtingumas dides nes didele dalis gime 1955-90m, sudaro dauguma gyventoju , bus daugiau NT ir maziau statys ,as paveldejau is dieduku buta , soda , garaza, dabar tevu mano liko butas , sodas , tai bus mano ir sesers vaikams o mano NT liks busimiems anukams .
VISI KOMENTARAI 13

Galerijos

Daugiau straipsnių