Kauno marių paplūdimio gelbėtojai nemėgsta tik banglentininkų

Kauno marių paplūdimys apytuštis. Čia dirbantys gelbėtojai mažėjančiu žmonių srautu nesistebi – antrą vasaros pusę žmonių visada būną mažiau, o dar ilgasis savaitgalis garantavo ramias dienas paplūdimyje.

„Šiandien gelbėti nieko nereikės. Matote kas darosi“, – gelbėtojas Valdemaras Laurinaitis mostelėjo ranka į pažaliavusį Kauno marių vandenį.

Toks vanduo, pasak gelbėtojo, būna ne kasdien, priklauso nuo vėjo. Šiomis dienomis lengvas vėjelis dvelkė nuo marių, kai vėjas nuo miesto pusės – vanduo švarus, tikrintojų vertinimu, mariose maudytis galima, tad ir besimaudančių atsiranda.

„Kaip įvertinti gelbėtojo darbą? Gerai, kai daug išgelbėjau ar neišgelbėjau nei vieno. Mes renkamės antrą variantą. Šiemet nebuvo nei vieno nelaimingo atvejo. Prižiūrime tvarką, mes juos suėmę“, – kumščius suspaudęs valiūkiškai mirktelėjo Kauno marių gelbėtojų vadas Pranas Urbelis.

Per 40 metų gelbėtoju dirbantis P.Urbelis jau žino, kad po Žolinių paplūdimio sezonas baigiasi. Ir ne todėl, kad orai prastėja ar saulė mažiau kaitri, o greičiausiai žmonės jau būna pasisotinę gulinėjimu paplūdimiuose.

Gelbėtojas prognozuoja, kad savaitgalio dienomis apsilankys koks 50 kauniečių, kai dar prieš mėnesį prie Kauno marių sugužėdavo apie 400.

„Ne darbas, o malonumas“, – paklaustas apie nuovargį šyptelėjo V.Laurinaitis. Taip pat nemenka šio darbo patirtį turintis vyras išskyrė sąlygas: visą dieną praleidžia gryname ore, prie vandens, išgirsta daug įdomių istorijų, mat žmonės linkę paplepėti.

Štai kaunietė po kelionės Indijoje tikino mačiusi 180 metų amžiaus žmogų. Gelbėtojas sako, kad smalsu išgirsti apie žmonės ir vietas, kuriose nebuvai.

Su išgėrusiais vyrais lengviau susitarti. Išgėrusioms moterims sakyk nesakęs, jos vis tie lenda į vandenį.

Dar vienas Kauno marių gelbėtojų darbo privalumas – kylanti poilsiautojų kultūra. Pastebimai mažiau šiukšlina, tik štai su saulėgrąžų lukštais ir nuorūkomis vis dar nesusitvarko – meta kur papuola.

Mažiau ir išgerinėjančių. Paplūdimys – vieša vieta, tačiau gelbėtojai neslepia, kad visko pasitaiko. „Su išgėrusiais vyrais lengviau susitarti. Išgėrusioms moterims sakyk nesakęs, jos vis tie lenda į vandenį“, – lyčių elgesio paplūdimyje skirtumus pastebėjo P. Urbelis. Tačiau policijos pagalbos šį vasaros sezoną Kauno marių paplūdimyje prireikė tik kartą.

Gelbėtojai pripažino, kad kauniečiai į juos žiūri kaip į paplūdimio šeimininkus. Dar pagarbiau į gelbėtojus žiūri užsieniečiai, kurių šiemet, gelbėtojų pastebėjimu, itin daug apsilankė.

„Daug buvo vokiečių ir lenkų. Vieni tik pasivaikšto, kiti ir maudosi. Labai įvairiai čia ne tik užsieniečiai, o ir kauniečiai leidžia laiką. Rytais pilnas miškas sportuojančių, medituojančių. Keičia žmonės savo gyvenimo būdą“, – pasakojo gelbėtojai.

Tik banglentininkai Kauno marių paplūdimyje mažiausiai pageidaujami poilsiautojai. Pasak gelbėtojų, penki banglentininkai paplūdimyje užima ko ne visą paplūdimio zoną, o vandenyje reikia itin saugoti, kad nesužalotų paprastai besimaudančių žmonių.

O šia vasarą gelbėtojai įvertino puikiai: “Tik kelios prastos dienos“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Saulius

Saulius portretas
....tas sęnas...jaunuoliams kruopų duos...

Rasa

Rasa portretas
Bet rimtai, per tris dienas gal jau buvo galima susiorientuoti, kad prie Kauno marių susirenka burlentininkai?

as

as portretas
gelbėtojas tai senas, nematęs tikrų banglentininkų, o žurnalistei kas? galvą perkaitino?
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių