Kauno klinikose paminėta Pasaulinė diabeto diena

 • Teksto dydis:

Cukriniu diabetu pasaulyje serga 425 milijonai žmonių – 1 iš 11 planetos gyventojų, ir vienas iš dviejų nežino, kad serga, nes liga lieka nediagnozuota.

Lietuvoje diabetu serga daugiau nei 100 000 žmonių. Kauno klinikų gydytojai, siekdami atkreipti visuomenės dėmesį į šią problemą, kvietė žmones susipažinti su cukrinio diabeto diagnozavimu, valdymu ir prevencija.

„Manoma, jog tik didžiulis troškulys, niežulys ar silpnumas išduoda, jog susirgote cukriniu diabetu. Deja, tačiau dauguma sergančiųjų 2 tipo cukriniu diabetu nejaučia jokių simptomų, – sako Kauno klinikų Endokrinologijos klinikos gydytoja endokrinologė prof. Džilda Veličkienė. – Viršsvoris, nutukimas, mažas fizinis aktyvumas, nesubalansuota mityba, širdies ir kraujagyslių ligos gali sukelti cukrinį diabetą“.

Sergantiems diabetu labai svarbu ne tik gauti kvalifikuotą pagalbą iš gydytojų ir slaugytojų, bet ir bendrauti su panašaus likimo žmonėmis, jausti artimųjų palaikymą ir reguliariai pasitikrinti, ar turimos žinios ir patirtys nepaseno, taip pat žinoti ligos priežiūros ir gydymo naujienas. Įrodyta, kad antrojo tipo diabeto galima išvengti ar atitolinti jo pradžią, keičiant mitybą, didinant fizinį aktyvumą, subalansuojant darbo ir poilsio režimą.

Minint Pasaulinę diabeto dieną, šiandien Endokrinologijos klinikos gydytojai sergantiems antrojo tipo cukriniu diabetu ir jų artimiesiems aiškino apie šios ligos profilaktiką, sergančiųjų slaugą, subalansuotos mitybos svarbą. Dalyviai susipažino su naujausio gydymo rekomendacijomis ir jo galimybes Lietuvoje.

Renginio dalyviai taip pat turėjo galimybę pasitikrinti gliukozės kiekį kraujyje ir įvertinti, kaip jis kinta po energingos fizinės veiklos, kurią Vlado Dauginčio su dukra Laura atliekamų dainų muzikiniame fone pravedė sporto ir sveikos gyvensenos entuziastė, Lietuvos moterų sporto acociacijos prezidentė Joana Bartaškienė.

Antroji renginio dalis apie pirmo tipo cukrinį diabetą prasidėjo jautriu pokalbiu su daug iššūkių per meną ir pagalbą kitiems įveikusias Agne Kišonaite ir Ieva Krivickaite. Dienos veiklose dalyvavę vaikų tėvai sėmėsi žinių iš psichologų ir kitų specialistų, kaip bendrauti su mokyklų ir kitų švietimo įstaigų darbuotojais, kad jų diabetu sergantis vaikas ugdymo įstaigose jaustųsi saugiai ir oriai.

Endokrinologijos klinikos gydytojai šeimą planuojantiems patarė, kaip sergant pirmojo tipo cukriniu diabetu tinkamai pasiruošti nėštumui, kokia priežiūra nėščiajai turi būti suteikiama, jog šeima susilauktų sveiko vaikelio ir atsakė į dažniausiai jaunoms šeimoms kylančius klausimus.

Dienos pabaigą vainikavo akcija „Judėk smagiai ir saugiai“, skambant nuotaikingiems Rondo grupės atlikėjo Aleksandro Ivanausko-Fara šlageriams. Atlikėjas savo veikla įrodė, kad diabetas ir scena – įveikiamas iššūkis.

Lapkričio 14 d. minima Pasaulinė cukrinio diabeto diena.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Paf

Paf portretas
Pimpalo vietoj tos klinikos nes nemoka normalaus atlyginimo tiems kas prie lovio neprieina...

Klinikų kaimynai

Klinikų kaimynai portretas
Gana įdomi atrakcija.Smagu buvo paklausyti - ačiū už nemokamą koncertą

uch... aciu dievuj ......

uch... aciu dievuj ...... portretas
paziurejes y nuotraka pamaniau ,kad Kliniku lavonynej visi lavonai prisikele ir y aikste isejo....prasyt ,kad nuo gripo nemokamai paskiepintu..
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių