Naujovė: Kauno klinikose bus pradėta operuoti gama peiliu

Kauno klinikose bus pradėta operuoti gama peiliu, šis gydymo metodas suteikia galimybę atlikti smegenų operacijas neatveriant kaukolės.

„Jau yra ir laukiančių pacientų eilė gama peilio operacijoms, ir tikimės, kad pagaliau turėsime Lietuvoje unikalią galimybę gydyti pacientus neatveriant kaukolės, nepažeidžiant aplinkinių audinių“, – per spaudos konferenciją sakė Kauno klinikų generalinis direktorius Renaldas Jurkevičius.

Neurochirurgijos klinikos vadovas Arimantas Tamašauskas pabrėžė, kad šis aparatas leis padėti pacientams, kuriems nepavykdavo padėti anksčiau.

„Pradės veikti unikalus, perversmą padaręs aparatas, jis padės išgydyti žmones, kurie iki šiol negaudavo tokios kokybiškos pagalbos“, – sakė A. Tamašauskas.

Gama peilis – radiochirurgijos gydymo metodas, skirtas onkologinių, neurologinių ligų gydymui galvoje, taip pat kai kuriems psichiatriniams susirgimams, kai kurioms epilepsijos formoms ir kitoms ligoms gydyti.

„Be pjūvio gali būti išgydomos sunkiausios onkologinės ligos“, – sakė A. Tamašauskas.

Be pjūvio gali būti išgydomos sunkiausios onkologinės ligos.

Pirmoji operacija suplanuota po savaitės. Šiuo metu gama peilio operacijos jau laukia 36 pacientai.

Operacijos metu nereikia atlikti atvirų kaukolės pjūvių, gydymo procedūra yra neskausminga, o pacientai paprastai jau kitą dieną po operacijos gali vykti namo ir grįžti prie įprastinio gyvenimo.

Ji trunka nuo keliolikos minučių iki daugiau kaip valandos. Per dieną gali būti atliekamos keturios operacijos.

„Gama peilis istoriškai naudojamas galvos smegenų sutrikimais sergantiems žmonėms jau 50 metų. Tai, ką mes įsigijome, yra šeštos kartos aparatas: pats tiksliausias radiochirurgijai skirtas įrankis, kuris išgelbės ne vieną gyvybę“, – pasakojo gydytojas neurologas Andrius Radžiūnas, dirbantis gama peiliu.

Pasak jo, ši technologija leidžia pašalinti navikus, kurių negalima pašalinti chirurginiu būdu, taip pat padėtų trišakio nervo skausmą kenčiantiems pacientams, kuriems nepadeda medikamentai.

Taikant gama peilio gydymą sumažėja atviros operacijos metu galimų komplikacijų rizika, gydymas gali padėti žmonėms, kuriems iki šiol nebuvo galima pagalba dėl jų gretutinių susirgimų ar amžiaus.

Onkologinių pacientų asociacijos POLA prezidentas Šarūnas Narbutas sakė, kad ši technologija padės pacientams, kuriems onkologinės ligos atsinaujina.

Anksčiau jie tokį gydymą buvo galima gauti tik užsienyje, todėl tai reiškia geresnę gyvenimo kokybę Lietuvos pacientams.

A. Tamašauskas pabrėžė, kad užsienyje pacientams reikia laukti kelis mėnesius siekiančiose eilėse, be to, į tokią kelionę vykti dėl sveikatos būklės galėdavo ne visi.

Išsiųsti vieną pacientą į užsienį kainuodavo nuo 3 iki 17 tūkst. eurų.

Ši įranga kainavo daugiau nei 7 mln. eurų su pastato statyba. Didžioji dalis jų – Europos Sąjungos parama.

Klinikose atidarytas gama peilis – pirmasis Baltijos šalyse.

Klinikose atidarytas gama peilis – pirmasis Baltijos šalyse.

Lietuvoje vienos operacijos kaina sieks kelis tūkstančius eurų, priklausomai nuo ligos. Pacientams tai kompensuos Ligonių kasos.

Šis pirkinys yra sulaukęs kritikos dėl didelės kainos. Nacionalinio vėžio instituto išorinės terapijos skyriaus vadovas Darius Norkus „Laisvės TV“ yra sakęs, jog yra kitų šiuolaikinių technologijų, kurios gama peiliui nenusileidžia tikslumu, tačiau yra pigesnės ir tinkamesnės nedidelei šaliai kaip Lietuva.

A. Tamašauskas sutinka, jog operacija gali būti atliekama ir kitais metodais, bet teigia, kad jie nusileidžia gama peiliui tikslumu arba operacijų greitumu.

„Nė vieno aparato nėra, kuris onkologines ligas vaikams iki šešerių metų galėtų gydyti radijo spinduliuote. Nė vieno aparato nėra, kuris galėtų gydyti Parkinsono ligą be pjūvio, be pjūvio gydyti epilepsiją, psichines ligas“, – sakė jis.

Pasak jo, statistiškai apie vieno milijono gyventojų populiacija užtikrina maksimalų aparato apkrovimą.

Šiuo metu su gama peiliu dirba du gydytojai. Ateityje šis skaičius bus didinamas iki keturių.NAUJAUSI KOMENTARAI

Paf

Paf portretas
Seip tai aisku kodel sitose klinikose atlyginimai beveik minimumas, jie net plaktuko ar atsuktuvo nesugeba nupirkti. Deje bet klinikas valdo vien aferistai ir giminiu desreles,,,

Anonimas

Anonimas portretas
Aš esu 2004 lengvojo automobilio ratais, 23 paras išgulėjau komoje. Padedamas dytojo-akupunktūristo Viliaus Suslavičiaus, ir jo taikomos adatų terapijos pabusdau iš komos.

Žilvinas Ručys

Žilvinas Ručys portretas
Nustojo vogti ? Kad pinigų yra
VISI KOMENTARAI 17

Galerijos

Daugiau straipsnių