Kauno centre atsiras jaukus skveras

Tvarkant Kęstučio gatvę bus gražinamos ir jos prieigos. Taip ties Kęstučio ir Gedimino gatvėmis esantis skveras taps patrauklesnis miestiečiams. Tiesa, to gali tekti palaukti iki kitų metų.

Einant nuo Kauno Šv.Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios ir vos kirtus Kęstučio gatvę kairėje Gedimino gatvės pusėje pasitinka nykokas vaizdelis.

Į akis labiausiai krinta raudonai grafičiais išpaišytos sienos ir išsiklaipiusios grindinio plytelės. Erdvės viduryje anksčiau dar buvo sunkiai atspėjamos paskirties apskriti nedideli statiniai su stogeliais. Šios būdelės jau seniai buvo nenaudojamos.

Kauno miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė teigė, kad minima erdvė gerokai pasikeis.

Ji vardijo, kad bus sutvarkyta danga, bet ji užims kur kas mažiau vietos nei iki šiol – atsiras daugiau žalumos.

"Baisi siena nebus griaunama, ji išliks, bet bus tvarkoma. Bus papuošta gal net žalvarinėmis detalėmis. Kol kas yra tikslinami sprendimai. Prie tos sienutės galvojame pastatyti suoliuką ar du, įrengti gėlynėlį, gražiai apipavidalinti šalia augančius medžius. Gausis kaip terasėlė, nes skiriasi aukščiai", – kalbėjo R.Savickienė.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Prie atsisėdimo vietų iš apačios bus įrengtas apšvietimas, gal net ir nuo sienos. "Norisi jaukaus ažūrinio apšvietimo", – komentavo pašnekovė.

Kada pajudės darbai? Norima šiemet, bet mažai vilties taip greitai rasti laisvus rangovus – pirmenybę jie teikia dideliems projektams.

Jau paskelbti viešieji pirkimai ieškant rangovo tvarkyti skverą, esantį ties M.Jankaus ir M.Petrausko gatvių sankirta. Jame pasikeis išplanavimas, bus aiški poilsio zona, atsiras gėlynai, bus pasirūpinta apšvietimu, sutvarkyta stovėjimo aikštelė.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Kaune yra oficialiai įteisintų apie 40 skverų.

Šiuo metu darbai verda ne tik Kęstučio gatvėje, bet ir S.Daukanto gatvėje bei Karaliaus Mindaugo prospekte.

Kęstučio gatvėje dar pavasarį atnaujintos požeminės komunikacijos, tokios kaip vandentiekio, lietaus surinkimo sistemos, šilumos trasos, apšvietimas. Atnaujintas ir troleibusų kontaktinis tinklas.

Baisi siena nebus griaunama, ji išliks, bet bus tvarkoma.

Šiuo metu čia tvarkomi šaligatviai, abiejose gatvės pusėse bus įrengti visaverčiai dviračių takai.

Reguliuojamųjų pėsčiųjų perėjų šviesoforai pakeisti į pritaikytus žmonėms su regėjimo negalia.

Prasidėjus asfaltavimo darbams bus leidžiamas tik viešasis ir gyventojų transportas.

Kęstučio gatvės remontą planuojama baigti dar šiemet.NAUJAUSI KOMENTARAI

Sinonimas

Sinonimas portretas
Nemaža dalis Lietuvos žmonių dar gyvena prie Tarybų valdžios. Jie nesupranta, kad visi namai ir sandėliukai yra PRIVATI nuosavybė. Ir ne miesto valdžia atsakinga už jų priežiūrą.

Anonimas

Anonimas portretas
Jei kalba eina apie Daukanto g. , tai prie sutvarkytos Donelaičio gatvės visai prieš tą gražiai atstatytą aikštę ir gražųjį Lazoraičio muziejų , taip pat yra "krūva' apleistų pastatų,...kuriuos , jei nesusitvarkys, reikia visai nušluoti nuo žemės paviršiaus...

tvarkė

tvarkė portretas
...parką prie Kovo 11 - osios, ale apgriuvusį paviljoną prie stotelės išsaugojo "ateities kartoms" ar vis dar ieškoma kelių, kaip susiprivatizuoti ir turėti komercinį tašką?
VISI KOMENTARAI 17
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių