Kauno arkivyskupu paskirtas K. Kėvalas

Popiežius Pranciškus Kauno arkivyskupu paskyrė vyskupą Kęstutį Kėvalą, trečiadienį pranešė Lietuvos vyskupų konferencija.

„Ne juokas grįžti į tėviškę ir būti pranašu“, – portalui kauno.diena.lt šiandien sakė K.Kėvalas.

Jis neslėpė išgyvenantis sumišusius jausmus. „Yra ir nerimo, ir džiaugsmo. Priimu tai kaip didelį pasitikėjimą, bet kartu ir didelę atsakomybę, nes pareigos labai svarbios. Dievo valia. Pasiduodu jo nuotykiui“, – kalbėjo paskirtasis arkivyskupas.

Jis sakė jau aptaręs su popiežiaus Pranciškaus nuncijumi  arkivyskupu Petaru Rajičiumi, kad iškilmingas ingresas Kauno arkikatedroje vyks balanžio 13-ąją, antrąją šv.Velykų dieną.

Vyskupas Algirdas Jurevičius, iki šiol ėjęs Kauno arkivyskupijos administratoriaus pareigas, kol kas liks Kauno arkivyskupo augziliaru. „Nuncijaus rūpestis dabar – surasti naują ganytoją Žemaitijai“, – pridūrė K.Kėvalas.

„Prioritetas yra tęsti pradėtus darbus, didelis iššūkis yra šeimų, jaunimo sielovada ir, aišku, bandyti prakalbinti tą visuomenės dalį, kuri į Bažnyčią ir į jos misiją žiūri atsargiai“, – BNS sakė K. Kėvalas.

„Jaunas žmogus turi dideles ambicijas gyvenime, bet kaip jam perduoti tūkstantmečių išmintį, kad nepadarytų savo gyvenimo eksperimentų lauku ir perduoti geriausią žmonijos išminties paketą. Čia yra didelis iššūkis, nes, pirmiausia, reikia kalbėti jaunimo kalba, jiems suprantama kalba“, – teigė arkivyskupas.

Ne juokas grįžti į tėviškę ir būti pranašu.

Jis sako, kad naujos pareigos jam buvo gan netikėtos, kartu tai – ir milžiniška atsakomybė bei pasitikėjimas.

„Kauno arkivyskupija yra strategiškai labai rimta Bažnyčios sudedamoji dalis Lietuvoje, tai reiškia, kad ir atsakomybė didesnė negu buvusi anksčiau Telšių vyskupijoje, kur teko būti vyskupu“, – kalbėjo jis.

Iki šiol K. Kėvalas ėjo Telšių vyskupo pareigas, į kurias buvo paskirtas 2017 metais.

Anksčiau Kauno arkivyskupo pareigas beveik ketverius metus ėjęs Lionginas Virbalas iš jų atsistatydino pernai kovą.

L. Virbalas tuomet pranešė, kad sprendimą lėmė sveikatos problemos.

Pasak K. Kėvalo, jam svarbūs tiek L. Virbalo, tiek kardinolo Sigito Tamkevičiaus patarimai.

„Mes visi esame šalia, tai vis aplankau, ir arkivyskupai buvę labai draugiški, labai atviri padėti. Tai man didelė paguoda ir pagalba, nes tikrai vieno žmogaus pečiams toks paskyrimas yra per didelis, tikrai sunkiai protu suvokiama atsakomybė“, – sakė K. Kėvalas.

„Jų patarimai yra brangiausias šito darbo aspektas, kadangi yra patirtis. Jų kunigų, vyskupijos problemų pažinimas yra kur kas gilesnis ir platesnis negu mano“, – pasakojo jis.

K. Kėvalas gimė 1972 metų vasario 17 dieną, studijavo Kauno technologijos universiteto Radioelektronikos fakultete. 1993 m. įstojo į Kauno kunigų seminariją, o nuo 1997 m. tęsė studijas Švč. Mergelės Marijos seminarijoje Baltimorėje (JAV).

Į kunigus K. Kėvalas įšventintas 2000 metais, 2008 metais jis Kauno Vytauto Didžiojo universitete įgijo teologijos daktaro laipsnį.

Nuo 2010 metų K. Kėvalas ėjo Lietuvos Marijos radijo programų direktoriaus pareigas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pydaras

Pydaras portretas
Nr 1

paziuresim

paziuresim portretas
kaip naujasis vyskupas pazabos klebonu goduma uz santuoku laiminima nurodant konkrecias sumas visiems gerai zinamose kauno VIP BAZNYCIOSE, klausymas vyskupui,kada pakeisite kauno dekana? ar ne per ilgai tesete kadencijas.vyskupu konferencija aiskiai nurode kiek kadenciju dekanas gali dekanauti,kodel nesilaikoma dekreto?

NUOTRAUKA

NUOTRAUKA portretas
Ach koks patenkintas davatkų numylėtas... ar - klierikų?.. :S
VISI KOMENTARAI 23
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių