Kaunietis apie mokamo automobilių parkavimo zonas Kaune: vyksta žmonių kvailinimas

Kaunietis Juozas, automobilį pastatęs mokamoje vietoje, bet už parkavimą nesusimokėjęs, buvo nubaustas bauda. Vyras piktinasi ne baudos dydžiu, ir ne tuo, kad Kaune daug kur reikia mokėti  už automobilio parkavimą, o, jo manymu, vykstančiu vairuotojų klaidinimu.

„Gyvenu Kauno gale, mažai lendu į miestą. Bet iš Švedijos grįžo sūnus, penktadienį nuvažiavome apžiūrėti Senamiesčio. Į jį įvažiavome iš Jonavos g. per žiedinę sankryžą. Ten buvo nurodyta, kad „Mėlynoji zona“. Važiuodami gilyn į Senamiestį, žiūrime, aikštelė. Prie jos – jokio ženklo, todėl užsukome. Pasirodo, kiekvienas Senamiesčio kiemas yra „Mėlynoji zona“, kuriose privaloma mokėti už parkavimą“, – pasakojo Juozas, nubaustas už tai, kad nesuprato, jog parkavimas aikštelėje priešais A. Jakšto g. 16 namą, yra mokamas.

Vyrui pikčiausia, kaip jis pasakojo, kad ne jis vienas taip apsižioplino. Po kelių dienų apsilankė toje aikštelėje, ir ne ant vieno automobilio lango rado po užklijuotą lapelį, kad paskirta bauda.

„Mato, kad tiek žmonių toje vietoje klysta. Jeigu jie būtų geranoriški, čia tikrai pastatytų apie mokamą parkavimą informuojantį ženklą. Juk nesunku tą mėlyną ženklelį pastatyti“, – apeliavo į bendrovės „Automobilių stovėjimo aikštelės“ atstovų sąžinę pašnekovas.

Jis spėjo, kad galbūt specialiai nenorima aiškumo. Taip kvailinant žmones, anot jo, galima neblogai pasipinigauti. „Susimokėsiu aš tą baudą, ne jos dydis esmė, o požiūris į žmogų“, – akcentavo Juozas, pridūręs, kad prie aikštelės niekur nesimatė nei ženklo, nei parkomato, iš ko būtų galima spręsti, kad būtina susimokėti už stovėjimą.

„Kitą dieną pamačiau, kad parkomatas yra už kampo. Taip pat viename namo prieš aikštelę langų buvo užkištas raštas, kad parkavimas mokamas. Bet negi turiu apžiūrinėti kiekvieną aplinkinį langą? Be to, informacija apie mokamą parkavimą, manau, turėtų būti pateikta oficialiau“, – įsitikinęs kaunietis.

Bendrovės „Automobilių stovėjimo aikštelės“ vadovas Justas Limanauskas portalui kauno.diena.lt pateikė statistiką, kad minėtoje aikštelėje spalio mėnesį iki trečiadienio iš viso yra fiksuota 12 pažeidimų, kai tuo tarpu visame mieste – apie 2, 8 tūkst.

Susimokėsiu aš tą baudą, ne jos dydis esmė, o požiūris į žmogų.

„Dauguma vairuotojų moka už parkavimą“, – teigė J. Limanauskas. 

Jis priminė, kad A. minima Jakšto gatvė yra tinklapyje www.parkavimaskaune.lt  viešinamame Kauno miesto tarybos patvirtintame Rinkliavos nuostatų  Sąraše apibrėžtoje „Mėlynojoje“ rinkliavos zonoje, kuriai priklauso gatvės ir aikštelės, esančios teritorijoje prie Nemuno ir Neries santakos, kuri ribojasi su žiedine sankryža Jonavos g. (prie Petro Vileišio tilto), Šauklių g., Šv. Gertrūdos g. (nuo Šauklių g. iki Birštono g.), Birštono g., Karaliaus Mindaugo pr. (nuo Birštono g. iki Aleksoto g.), išskyrus Rotušės aikštę, aikštelę prie Kauno pilies ir aikštelę Jonavos g. (prie pastato Nr. 1).

Jis teigė, kad vis dėlto planuojama pastatyti papildomą kelio ženklą, norint informuoti vairuotojus. Tai bus padaryta dar šią savaitę.

„Informacija, kad stovėjimas mokamas, yra ir ant aikštelėje esančio pastato durų“, – pridūrė J. Limanauskas.

Ką patartų vairuotojams, kaip jie gali pasitikrinti, mokamoje vietoje pasistatė automobilį, ar ne?

„Vadovautis kelio ženklais, pasitikrinti tinklapyje www.parkavimaskaune.lt, jei kyla klausimų, galima skambinti telefonu 8-687-80601. Mielai suteiksime reikiamą informaciją“, – komentavo J. Limanauskas.


Šiame straipsnyje: parkavimas Kauneautomobilisautomobilio stovėjimasaikštelėbaudaskaitytojo naujiena

NAUJAUSI KOMENTARAI

Kaunietis

Kaunietis portretas
Padare mokamas zonas,taciu ju neprižiuri.Sniega nuo šaligatvių valo šalia esamo namo savininkai,nirs turėtų parkavimo bankomatų įrengėjai tai daryti.Irne tik sniegą nuvalyti, bet ir šaligatvį nauja pakloti,nes senuoju sunku eiti,iskrype,nelygus.Daeiti iki bankomato kelias kosmariskas.

ALGIS

ALGIS portretas
Jeigu nėra prie aikštelės jokio ženklo , duoti į teismą ,nes ne visi žmonės turi kompiuterius

Tikrai betvarkė su automobilių statymu,

Tikrai betvarkė su automobilių statymu, portretas
galimai mero sūnaus draugui trūksta pinigų, tai ir lupikauja. Įdomu, kodėl baudai susimokėti toks mažas terminas?
VISI KOMENTARAI 39
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių