Kauniečiai savaitgalį rinkosi pajūrį – Birštoną aplenkė

Palangos valdžiai sukant galvas, kaip suvaldyti turistų srautus, Birštonas ramus. Nors vietiniai pasiilgo svečių, pastarieji į kurortinį miestelį šeštadienį neskubėjo.

Pasirinko pajūrį

„Pakankamai ilgai sėdėjome uždaryti tarp keturių sienų, paskui buvome dusinami vienoje savivaldybėje. Reikia keisti aplinką. Tą ir padarysime“, – kaunietė Kristina kaip ir daugelis kitų šį savaitgalį nusprendė praleisti ne namuose.

Pasiėmusi „mamadienį“, moteris drauge su vyru ir dviem vaikais padus į pajūrį papustė dar penktadienio vidudienį. Tiesa, vos tik pajudėsi už Kauno ribų suprato, kad tokių šeima kaip jų yra  šimtai – automobilių eilės driekėsi iki pat Klaipėdos. Panaikinus judėjimo ribojimus tarp savivaldybių, Palangos valdžia nuspėjo galimą šio savaitgalio scenarijų, todėl iš anksto sustiprino pajėgas. Jei įprastai mieste patruliuoja keturi policijos ekipažai, nuo penktadienio į gatves jų buvo paleista  dvylika. Didžiausią dėmesį pareigūnai nutarė skirti viešosioms vietoms ir žmonių susibūrimams jose, prekybos centrų veiklai ir galimiems, neoficialiems vakarėliams, mat draudimas bendrauti daugiau nei dviem namų ūkiams tebegalioja. Palangos meras skaičiavo, kad jau ketvirtadienį buvo rezervuota maždaug 80 proc. visų veikiančių viešbučių vietų. Tikėtina, per penktadienį ir šeštadienį, laisvų kambarių skaičius dar labiau sumažės, o sekmadienį jų visai neliks.

„Vietą radome nesunkiai, o ir kaina ne tokia didelė, kaip tikėjausi. Trys naktys apartamentuose, esančiuose vos 400 m nuo centro ir 900 m nuo paplūdimio, keturių asmenų šeimai atsieis apie 210 eurų“, – skaičiavo Kristina.

Nesitiki apgulties

Dar savaitės viduryje sužinoję Vyriausybės sprendimą naikinti judėjimo ribojimus, žmonės juokavo,  kad savaitgalį į pajūrį sugužės kone visa Lietuva. Kur tuo metu dėsis palangiškiai?

„Dažniausiai būna taip, kad pajūrio žmonės keliauja pas mus“, – Birštono turizmo informacijos centro direktorė Rūta Kapačinskaitė abejojo, ar taisyklė pasitvirtins ir šį savaitgalį.

Nors judėjimo ribojimų neliko, žmonės į Birštoną neskubėjo. Šeštadienio vidudienį jokių eilių prie  įvažiavimo nebuvo, automobilių stovėjimo aikštelės – apytuštės, o pačiame kurorto centre vaikščiojo pavieniai asmenys. Tik apie pietus, kol dar debesys nebuvo užtraukę dangaus, svečių pasirodė kiek daugiau.  R. Kapačinskaitė tikino, kad žmonės keliones renkasi labai atsargiai. Skambina ir teiraujasi ar kas nors veikia ir ar verta važiuoti.

„Turiu pripažinti, kad jaučiama šiokia tokia sumaištis. Žmonėms neaišku, kokias paslaugas jie gali gauti atvykę, o ko ne“, – kiekvienam besiteiraujančiam, Birštono turizmo informacijos centro darbuotojai primena, kad gydymo paslaugos vyksta nenutrūkstamai.

Turiu pripažinti, kad jaučiama šiokia tokia sumaištis. Žmonėms neaišku, kokias paslaugas jie gali gauti atvykę, o ko ne.

Jas teikia keturios Birštone esančios gydymo įstaigos. Atviri ir keli mažesnieji viešbučiai, kurių pagrindinė veikla yra apgyvendinimas. Didieji, turintys spa kompleksus, vis dar po karantininiu užraktu ir panašu, kad be gegužės mėnesio durų neatvers.

„Kaip žinote, visos šios paslaugos kol kas negalimos“, – apgailestavo pašnekovė.

Sumažėjusi pasiūla

Paklausta, kaip karantino metu atvykusius svečius pasitiks Birštonas, R. Kapačinskaitė šyptelėjo. Visų norinčių laukia muziejus, apžvalgos bokštas. Prie pastarojo šeštadienio vidudienį buvo jaučiamas nemenkas judesys. O ir šalia įsitaisęs prekeivis su latviškais karameliniais saldainiais nestokojo klientų.

„Nevalgę ir negėrę Birštono svečiai tikrai neliks. Kavinės duoda kavą, maistą išsinešimui. Žinoma, visko mažiau nei vasarą“, – kalbėjo R. Kapačinskaitė.

Visgi, sumenkusi pasiūla Birštono svečių neglumino. Vieni jų tenkinosi bandelėmis iš netoliese esančios parduotuvės, kiti – šakočio gabalėliu ir kava iš desertinės, treti – dūmu kvepiančia žuvimi iš rūkyklėlės. Buvo ir tokių, kurie taisėsi automobiliuose ar ant suolelių krantinėje ir iš dėžučių traukė savo atsivežtus pietus.

„Svarbiausia geras oras, o maistu ir patys galime pasirūpinti. Susitepėme sumuštinių, įsimetėme termosą su arbata. Rojus!“, – šeštadienį popietę nusprendusi praleisti Birštone, jaunuolių pora iš Kauno pasigedo tik pramogų. Pasivažinėjimo dviračiais, motoroleriais, elektromobiliais ar traukinuku.  

Nevalgę ir negėrę Birštono svečiai tikrai neliks. Kavinės duoda kavą, maistą išsinešimui. Žinoma, visko mažiau nei vasarą.

Viso to, anot Birštono turizmo informacijos centro vadovės, dar teks palūkėti. Ne laikas dar ir vandens pramogoms.

„Klausimų sulaukiame nemažai, ypač tada, kai pašviečia saulė. Bet juk dar tik balandis! Anksti apie tai galvoti“, – R. Kapačinskaitė tikino, interesantams siūlanti alternatyvą – kuo daugiau judėti savomis kojomis. Tai esą vienas iš penkių elementų, kuriuo remiasi Sebastiano Kneipo filosofija. Todėl jei šį savaitgalį būsite Birštone, būtinai darsyk išbandykite Kneipo sode esantį takelį. Priešingai nei biuvetė ar Birutės vila, jis atviras lankytojams. Ir basakojams, ir batuotiems.

Švęs visus metus

„Nepaisant karantino, nesėdime sudėję rankų. Galvojame įvairių naujų dalykų“, – vienas tokių, anot Birštono turizmo informacijos centro vadovės, kitoks darbinių susitikimų formatas.

Visi pageidaujantys tai gali  daryti ne konferencijų salėje ar prie apskrito diskusijų stalo, o po atviru dangumi, šalia lankytinų vietų. Tai dar ne viskas.

„Šiemet Birštonas mini 175 metų jubiliejų, todėl tikrai bus ką veikti ir lauke, ir viduje. Žinoma, jei tik jau bus galima vidun žmones įsileisti, – Pašnekovė vylėsi, kad gyvenimui grįžus į įprasta ritmą, šie metai vis tiek bus paženklinti daugybe pirmų kartų. – Manau, išgyvensime savotišką atgimimą ir visą informaciją teiksime iš naujo, lyg niekada iki tol to nebūtume darę. Saugumas? Mūsų kurorto specifika yra gydymas, o kai dirbi su medicina privalai įvykdyti daug gana griežtų reikalavimų. Tad manau, susitvarkysime.“ 

Miestelio pasirengimu ir pirmųjų kartų žavesiu neabejojo ir kurorto svečiai. Nors dauguma jų Birštoną lanko reguliariai, neslėpė, kad kiekvienas apsilankymas vis kitoks.   

„Manau, viskas priklauso nuo požiūrio. Taip, man labai patinka atviros kavinės, renginiai po atviru dangumi, kai nebijai su svetimu žmogumi glaustytis pečiais, bet ir toks Birštonas yra labai žavus. Svarbiausia –  gera kompanija“, – užkalbinta moteris arčiau savęs spustelėjo dukrą ir tikino, kad tuštesnis Birštonas jei dar žavesnis.


Šiame straipsnyje: karantinasBirštonasturistai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Jonas

Jonas portretas
Sekmadienį Birštone buvo senokai matytas turistų antplūdis. Net nebuvo panašu į karantiną. Turistai mielai rinkosi Birštoną

Vietine

Vietine portretas
Gaila,kadnegalima įkelti nuotraukų,kaip turistai "papuošė" Biršoną.Pilna šiukšlių.Šlykštu,atrodo kiaulių privažiavo,o ne svečių.

Mmmmmmmmmm

Mmmmmmmmmm portretas
Musu valdze nieko nepadarys su ribojimais.nes ner vaistu .ta vakcina kur siulo ji nieko nepades bereiksme. Nes gaves zmogus dvi dozes netampi laisvas ir saugus .ca tik pasipelnys valstybe .jai ji butu gera vakcina tai prisiimtu asakomybe
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių