Kauniečiai jau pastebėjo – miesto centre beveik neliko spaudos kioskų: kodėl?

 • Teksto dydis:

Spaudą perkantys ar viešojo transporto bilietus papildantys kauniečiai jau pastebėjo – Kauno centre beveik neliko spaudos kioskų ir paviljonų, nors jų teikiamos paslaugos miestiečiams ir Kauno svečiams – labai reikalingos.

Vienareikšmio atsakymo nėra

„Gauname iš miestiečių, verslo partnerių, leidėjų ir redakcijų užklausų, kodėl Kaune mažėja spaudos kioskų“, – pripažįsta bendrovės „Kauno spauda“ Elena Bakanauskienė ir sako neturinti vienareikšmio atsakymo į šį klausimą.

Anot jos, dar visai neseniai „Kauno spauda“ miestiečiams galėjo pasiūlyti įsigyti spaudos ir kitokių paslaugų net 130 kioskų, o šiuo metu jų sumažėjo kone perpus – apie 40 proc.

„Vienareikšmio atsakymo nėra. Vieni kioskai uždaryti, kadangi tapo nenaudingi komerciškai. Kai kuriuos kioskus, nors pirkėjų srautai ir buvo didžiuliai, reikėjo nukelti, nes tos vietos reikalingos miesto poreikiams. Taip, pavyzdžiui, nutiko su spaudos kioskais Laisvės alėjoje“, – konstatuoja E.Bakanauskienė.

Akivaizdu, kad kioskas ne vien prekiauja spauda, bet atlieka ir daugybę kitų funkcijų. Pasak E.Bakanauskienės, per „Kauno spaudos“ kioskus pernai suteikta transporto paslaugų už maždaug 700–800 tūkst. eurų. „Tai rodo, kad miesto bendrovei „Kauno autobusai“ esame pagrindinis paslaugos platintojas“, – priduria „Kauno spaudos“ generalinė direktorė.

Kur dar telefono sąskaitų papildymai, galimybė sumokėti komunalinius mokesčius ar užsiprenumeruoti „Kauno dieną“, įsigyti vokų, pašto ženklų, atvirukų, įvairių smulkmenų, suvenyrų, miesto žemėlapių. „Kai kurie mūsų kioskai ir paviljonai atlieka savotišką turizmo informacijos centro vaidmenį. Vienas tokių buvo Vilniaus gatvėje ties sankirta su Laisvės alėja. Čia ypač daug turistų įsigydavo Kauno žemėlapių, kitokių jiems aktualių leidinių, pasipildydavo viešojo transporto bilietus. Pradėjus Vilniaus gatvės rekonstrukciją šį paviljoną, deja, turėjome nukelti. Kol kas nežinome, ar jis grįš į savo įprastą vietą“, – sako „Kauno spaudos“ vadovė.

Spaudos paviljonas prie Kauno klinikų aptarnauja ir čia dirbančius medikus, ir besigydančius pacientus, ir jų artimuosius. (Justinos Lasauskaitės nuotr.)

Kur įsigyti spaudos?

E.Bakanauskienė pastebi, kad kauniečiams ir miesto svečiams itin patogu, kai kioskai ir spaudos paviljonai veikia miesto centre, taip pat šalia viešojo transporto stotelių, deja, spaudos kioskų ir toliau mažėja: nelieka Kęstučio gatvėje prie Muzikinio teatro, taip pat – Laisvės alėjoje prie fontano, prie „Aušros“ gimnazijos, priešais savivaldybę.

„Kauno diena“ ne kartą rašė apie Laisvės alėjos rekonstrukcijos planus – projekte buvo numatyta, kad, sutvarkius pagrindinę pėsčiųjų arteriją, čia sugrįš ir spaudos kioskai, tai buvo numatyta ir miesto plane, tačiau Kauno centre neliko patogiai išdėstytų spaudos kioskų ar paviljonų, kur būtų galima įsigyti spaudos.

Kioskas ne vien prekiauja spauda, bet atlieka ir daugybę kitų funkcijų.

„Taip skriaudžiami miesto gyventojai ir svečiai. Krito spaudos pardavimai, nors kauniečiai mėgsta skaityti. Kioskai pradeda dirbti anksti – 6 val. ryto, pastebime, kad miestiečiai yra nuolatiniai „Kauno dienos“ skaitytojai, ypač šeštadieniais, kai laikraštis išleidžiamas su daugiausia priedų. Jaunimas dažniau perka įvairius gyvenimo būdo žurnalus“, – pastebi E.Bakanauskienė.

„Kauno spaudos“ vadovė džiaugiasi, kad pavyko rasti sutarimą su Kauno klinikų vadovais – šiuolaikiškas spaudos paviljonas ten aptarnauja apie 7 tūkst. klinikose dirbančių medicinos darbuotojų, studentų, taip pat yra labai reikalingas klinikose besigydantiems žmonėms ir jų artimiesiems.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Socialiai reikalingos paslaugos

Bendrovėje „Kauno spauda“ dirba 180 darbuotojų. Net 100 iš jų yra negalią turintys arba pensinio amžiaus asmenys. „Stengiamės įdarbinti tokių žmonių, kurti jiems pritaikytas darbo vietas, sudaryti palankius darbo grafikus. Taip suvokiame socialinę verslo atsakomybę“, – pabrėžia „Kauno spaudos“ generalinė direktorė E.Bakanauskienė.

„Labai džiaugiuosi, kad mūsų kolektyvo pastangos kurti visiems draugišką miestą įvertintos „Kaunas visiems“ apdovanojimu metų verslo nominacijoje – už socialinės atsakomybės puoselėjimą esame gavę Kauno miesto mero Visvaldo Matijošaičio apdovanojimą“, – priduria pašnekovė.

Anot jos, „Kauno spaudos“ kioskai , išsibarstę visame mieste, nuo 1964-ųjų kauniečiams siūlo kasdien reikalingų paslaugų. „Ir nors ne visos mūsų paslaugos yra komerciškai pelningos, jas mes vertiname kaip socialiai reikalingas. Kasmet į biudžetą sumokame apie 0,6 mln. eurų mokesčių. Kaip vidutinio verslo įmonei, manau, tai gana reikšminga suma“, – sako „Kauno spaudos“ vadovė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ole

Ole portretas
Laisvės al. neliko, o va Šilainiuose, Jotvingių sustojime stovi jau kokie 2 metai nenaudojamas: užtveria praėjimą ir regos lauką, nesimato atvažiuojančių autobusų

Astronomas hidrologas 41-jų tremtinys Romualdas Zubinas

Astronomas hidrologas 41-jų tremtinys Romualdas Zubinas portretas
KAS KAUNE VYKSTA SU KNIGYNAIS? KODĖL KAUNE NĖRA KNIGYNO KURIS PARDAVIMUI PRIIMTU AUTORINES KNYGAS?! ESU PARAŠĘS IR IŠLEIDĘS KELETĄ KNYGŲ, TAČIAU KAUNE, ESANTIS VIENINTELIS KNIGYNAS, "PEGASAS", JŲ NET NEPRIIMA!??? TO NEBUVO NET SOVIETINIAIS LAIKAIS?! KAIP KAUNE REALIZUOTI AUTORINES KNYGAS?

Žilvinas Ručys

Žilvinas Ručys portretas
pas krysą kauno merą ir jo pacukus klauskit
VISI KOMENTARAI 24
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių