Kaune turistai turės mokėti dvigubai daugiau

Kauno valdžia nusprendė didinti vadinamąjį pagalvės mokestį, kurį sumoka mieste viešintys turistai. Už nakvynę surinkti pinigai bus skiriami infrastruktūrai gerinti.

Šiandien Kauno miesto taryba pritarė, kad iki 2018 m. gruodžio 31 d. vietinės rinkliavos dydis asmeniui už suteiktą vieną nakvynę bus 0,5 euro, o nuo 2019 m. sausio 1 d. – 1 euras. Anksčiau buvo nustatytas 1 lito pagalvės mokestis. Miesto valdžia įsitikinusi, kad pakeltas pagalvės mokestis turistų srautų tikrai nesumažins.

"Dėl šio mokesčio dydžio diskutavome su Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija, netgi gavome rekomendacijas, kurias apsvarstę ir teikiame sprendimą miesto tarybai. Pavyzdžiui, kitose Lietuvos miestuose – Birštone, Druskininkuose – šis mokestis siekia 1 eurą ir daugiau. Mokestis turizmo srautų galimam mažėjimui įtakos neturi, nes surinktos lėšos naudojamos tikslingai Kauno pasiekiamumui didinti ir miesto rinkodarai. Taip auga turistų skaičius, didėja ir surenkamų lėšų, o tai reiškia ir aktyvesnę rinkodarą bei naujų krypčių paiešką", – kalbėjo Kauno vicemeras Simonas Kairys.

Anot jo, svarbu aktyviai ir nuosekliai plėtoti tarptautinės rinkodaros priemones – tai padėtų efektyviau plėsti skrydžių maršrutus ir bendrą miesto turizmo infrastruktūrą, taip didinant Kauno konkurencingumą.

2016 m. surinkta 153 tūkst. eurų rinkliavos. S.Kairys tikino, kad lėšos naudojamos skrydžiams pritraukti. Vien sutartis su aviakompanija "Wizzair" kainuoja 0,5 mln. eurų per metus.

"Artimiausiu metu planuojame plėsti skrydžių skaičių, kad Kaunas būtų dar geriau pasiekiamas, – sakė jis. – Šiemet rinkliava nėra didinama, lieka tokia pati kaip ir 2016 m. – 0,5 euro."

Šiemet per penkis mėnesius surinkta 83 tūkst. eurų, skaičiuojama, kad iki metų pabaigos į miesto biudžetą už pagalvės mokestį bus gauta apie 200 tūkst. eurų. Padidinus mokestį tikimasi surinkti apie dvigubai daugiau.


Šiame straipsnyje: kaunaspagalvės mokestis

NAUJAUSI KOMENTARAI

MZ

MZ portretas
Kainas brangsta!

Nijo

Nijo portretas
Tai kad pėstiesiems jau ir šaligatvių nelieka, dviratininkai svarbiau

Blin

Blin portretas
Kokie dar gali būt "pagalvės mokesčiai", kai tiek privatūs asmenys, tiek verslininkai (kažkodėl tik smulkieji - stambūs rykliai sugeba mokesčius susimažinti) jau ir taip apkrauti mokesčiais aukščiau ausų, o paslaugų už sumokėtus mokesčius negauna? Ar neprieisim iki to, kad apnakvydinę atvažiavusius iš toliau giminaičius turėsim iš jų "pagalvės mokestį" lupt? Taigi sarmata! Va ir kukuok žmogeli: arba susimokėk už nakvojančius giminaičius pats, arba lupk "pagalvės rinkliavą" iš jų, kad turėtum kuo susimokėt...
VISI KOMENTARAI 8

Galerijos

Daugiau straipsnių