Kaune skiepys besirūpinančius neįgaliųjų ir sunkių ligonių slauga: registruos šeimos gydytojas

 • Teksto dydis:

Tęsiantis gyventojų vakcinacijai, Kaune prieita prie dar vienos prioritetinės grupės: nuo COVID-19 pradedami skiepyti negalios paliesti ir sunkiai sergantys žmonės, taip pat jų priežiūra besirūpinantys artimieji bei kiti asmenys. Į šią prioritetų grupę (1.18) patenkančių kauniečių sąrašus vakcinavimo centrui teiks ligonių bei neįgaliųjų šeimos gydytojai.

Pagal naująjį prioritetą į skiepijimo eilę registruoti galima negalią turinčius kauniečius, kurie dėl sveikatos būklės ar amžiaus yra netekę gebėjimų pasirūpinti savimi, jiems reikalinga nuolatinė slauga arba yra nustatytas didelių ar vidutinių specialiųjų poreikių lygis. Tuo pačiu vakcinuotis kviečiami jais besirūpinantys asmenys.

Į šią kategoriją patenka sunkiomis ligomis sergančiais nepilnamečiais besirūpinantys tėvai, įtėviai, rūpintojai bei globėjai.

Pagal Sveikatos apsaugos ministro įsakymu nustatytą tvarką, tai yra asmenys, kurie prižiūri su lėtinėmis inkstų, piktybinėmis kraujo ligomis kovojančius vaikus, tęsiančius chemoterapiją, imunoterapiją ar taikinių terapiją piktybinių kraujo ligų gydyme, arba užbaigusius aktyvų priešvėžinį gydymą ne seniau kaip prieš 24 mėnesius. Taip pat šis prioritetas apima gyventojus, kurie slaugo vaikus po organų arba kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacijos, kovojančius su imunodeficito ligomis su antikūnų gamybos defektu.

„Šias grupes vienijančios centralizuotos duomenų bazės nėra visoje Lietuvoje. Turime dirbti vieningai, kad žinia apie tai pasiektų visus adresatus. Labai raginu į informavimo procesą įsitraukti socialinių paslaugų teikėjus, globos ir rūpybos institucijas, gydymo įstaigas bei pačius kauniečius. Naujosios prioritetinės grupės atstovai, norėdami pasiskiepyti nuo COVID-19, apie tai turi informuoti sergančio ar neįgalaus artimojo šeimos gydytoją“, – paaiškino Kauno miesto savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovas Paulius Keras.

Turime dirbti vieningai, kad žinia apie tai pasiektų visus adresatus.

Pasak jo, čia patenka kauniečiai, kurie kasdien prižiūri itin pažeidžiamus ir savimi pasirūpinti negalinčius giminaičius, vaikus, todėl jų pačių apsauga nuo koronaviruso yra laikoma prioritetu. Pagal savivaldybės specialistų turimus sąrašus daliai kauniečių kvietimai skiepytis bus išsiųsti kitą savaitę.

Jeigu Kauno miesto gyventojas priklauso šiai grupei, bet nesulaukė kvietimo, jis turėtų kreiptis į slaugomo ligonio ar neįgalaus asmens šeimos gydytoją. Medikams pavesta užregistruoti šiuos pacientus skiepui ir pateikti jų sąrašus vakcinavimo centrui. 

Turintys papildomų klausimų dėl priklausymo šiai prioritetinei grupei ar norintys pasikonsultuoti, tai gali padaryti savo užklausas pateikę elektroniniu paštu: noriuskiepo@kaunas.lt.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Pagaliau susiprotėjo,kad pensininkai turi daug ligų,kai kurie yra neįgalūs,ir negalima visų urmu skiepyti.Kažkas suregistruoja,parašo sms,ir skubėk pasiskiepyti AstraZeneca vakcina,ir visai nesvarbu,kad tas asmuo neįgalus,persirgęs mikroinsultu...O kam reikalingas ŠEIMOS GYDYTOJAS?O kas praneša apie susiprotėjimą-Kauno savivaldybės atstovas,ar taip turi būti?
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių