Kaune prasidėjo Europos kultūros sostinės forumas

Kauno „Žalgirio“ arenoje prasidėjo dvi dienas truksiantis Europos kultūros sostinės forumas. Kasmetinis programos „Kaunas 2022“ renginys sukvietė įvairiausius kultūros atstovus ir šios srities lyderius iš visos Europos bendrai diskusijai.

Renginio tema

Forumas skirtas žinioms, įkvėpimui, naujoms pažintims ir bendradarbiavimo galimybėms atrasti. Vienas svarbiausių šios iniciatyvos tikslų – paskatinti kultūros ir kitų sričių, tokių kaip verslas, mokslas, politika, bendradarbiavimą. Šių metų forumo tema – „Žmogiškasis faktorius“.

Forumo dalyviai dvi dienas kels klausimus, ar veikdami nepamirštame svarbiausio, kad nepaisant mūsų profesijos ar visuomeninio vaidmens – pirmiausia esame žmonės. Renginio metu netrūks paieškų, kaip išeiti iš savo socialinio burbulo ir iš tiesų suprasti kitą.

2019 m. forumo pranešimai, sesijos ar provokacijos apims aktualias meno ir verslo bendradarbiavimo, auditorijų įtraukimo ir socialinio verslo temas. Forumo organizatoriai pažadėjo, jog renginio metu bus keičiamas nusistovėjęs mąstymas ir įprastos sampratos ne tik į kultūrą, bet ir į žmones.

„Man labiausiai įdomu, kaip kultūra gali suvienyti žmones, kokią reikšmę jiems ji turi, todėl ketinu išklausyti tuos pranešėjus, kurie kalbės šia tema. Žinoma, pats žmogiškasis faktorius labai daug visko sujungia, tad manau, kad šiemet tikrai forume išgirsiu įdomių minčių“, – kalbėjo renginio dalyvė Kristina.

Šis forumas puikus reginys, atskleidžiantis, kad Kaunas yra savitas, kūrybingas, veržlus, atsinaujinantis miestas, kartu skatinantis mąstyti, kokius aktualius poslinkius miestui gali suteikti kultūra.

Kviečia atvykti

Ketvirtadienį, forumo atidarymo dieną sveikinimo žodį tarė tiek miesto, tiek valstybės atstovai, akcentavę, jog renginio metu siekiama kartu ir pristatyti Kauną bei dar kartą visus pakviesti į miestą atvykti 2022-ais metais, kuomet Kaunas bus Europos kultūros sostine.

„Šis forumas puikus reginys, atskleidžiantis, kad Kaunas yra savitas, kūrybingas, veržlus, atsinaujinantis miestas, kartu skatinantis mąstyti, kokius aktualius poslinkius miestui gali suteikti kultūra. Didžiausi miestai iškyla ten, kur ištikimiausia draugystė. Ši mintis atliepia ir šių metų temą, nes žmogiškieji ryšiai, draugystė, meilė yra svarbūs veiksniai kuriant gyvybingą miestą“, – teigė Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas.

„Esu nemažai apkeliavęs pasaulio ir pastebėjęs, kaip skiriasi miestai. Vieni – gyvybingi ir pilni energijos, kiti – tokie, į kuriuos nesinori sugrįžti. Miestams turinį suteikia kultūra. Kaune esate labai įdomiu laiku, kai jis keičiasi beprotišku tempu ir dabar yra gerame kelyje. Europos kultūros sostinė nėra vien tik apie skaičius, pirmiausia tai yra apie pokyčius, tad turiu nuojautą, kad į Kauną sugrįšite dar ne kartą. Tegu vienas iš tų kartų būna 2022-ais metais“, – sveikinimo kalboje atvykti į Kauną kvietė miesto meras Visvaldas Matijošaitis.

Nuo kabų, prie darbų

Pirmąją Europos kultūros sostinės forumo dieną „Žalgirio“ arenoje dalyviai pasirengę diskutuoti apie dalyvavimą kultūroje, kūrybinį mąstymą. Bus kuriamos prasmingos kultūros ir verslo bendradarbiavimo gijos.

Pasitelkus muzikantus ir intuicijos galią, bus tobulinamos vadybos strategijos.

Svarbioje kultūros diplomatijos forumo sekcijoje dalyviai ieškos atsakymų, kas lemia, atrodo, vis didėjančią visuomenės ir institucijų takoskyrą, taip pat ir gilėjančius politinius bei pilietinius nesutarimus Europoje.

Kūrybinėse dirbtuvėse dalyviai galės išbandyti savo fantazijos, intuicijos ribas, kartu atrasti geriausių idėjų kultūros puoselėjimui. Pirmos dienos renginius vainikuos „Kiemų šventė“, kuri vyks Nepriklausomybės aikštėje.

Antroji forumo diena taip pat nusimato įdomi ir intensyvi. Įvairūs pranešėjai sieks auditorijai perteikti savo kultūrinę patirtį, atskleis muziejaus mados paslaptis bei tai, kas yra nežmoniška vaizduotės galia. Po pietų dalyviai susipažins su kultūros ir bendruomenių sąsajomis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Italas

Italas portretas
Pasakai, kad negeri, - visi stengiasi tave prigirdyti. Pasakai, kad nevalgai mėsos, -visi stengiasi tau jos įsiūlyti. Įdomu, kodėl kai pasakai, kad neturi pinigų, niekas tau jų nebruka?
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių