Kaune mėnesiui atidarytas „Baltijos vasaros universitetas“

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) mokslo ir studijų centre atidarytas „Baltijos vasaros universitetas“. Studentai iš daugiau nei 30 pasaulio šalių, čia jaukinsis lietuvių kalbą ir kultūrą.

Pažintinis per žaidimą

„Smagu matyti tiek daug jaunų žmonių, susirinkusių iš įvairių pasaulio kampelių. Tikiu, kad būdami čia jūs susitelksite į vieną komandą, o viešnagės metu ne tik pasisemsite žinių, bet ir pasidalinsite tuo, ką atsivežėte iš savo šalių“, – VDU tarptautinių ryšių prorektorė Ineta Dabašinskienė susirinkusiuosius kvietė susilieti su Kaunu. – Mes vietiniai neretai sakome, kad jaučiamės ne fantastiškai, o kaunastiškai. Linkiu jums patirti tą patį.“

Nors VDU profesorės linkėjimas nuskambėjo pirmadienį, oficialaus „Baltijos vasaros universiteto“ atidarymo metu, prisijaukinti Kauną užsienio studentai pradėjo dar išvakarėse, orientacinėse žaidynėse – susiskirstę komandomis jaunuoliai pabiro po miestą. Būreliai stojo ir prie Vytauto Didžiojo paminklo Kauno miesto savivaldybės pašonėje, ir Karo muziejaus sodelyje, ir garsiojoje „Kiemo galerijoje“, šalia 3D akiniais apsiginklavusių senolių.

Smagu žiūrėti į jaunus žmones ir jų drąsą – mėnesiui laiko važiuoti į kitą žemyną, į šalį, apie kurią mažai ką žino.

„Aš žinau kuo Kaunui ir visai Lietuvai yra svarbi viena Laisvės alėjos atkarpa. Joje susidegino Romas Kalanta“, – tolimiausioje VDU mokslo ir studijų centro salės eilėje ranką kėlė raudonplaukė strazdanė.

Šalia jos įsitaisiusi bičiulė darsyk paliudijo, kad pirmoji pažintis su Kaunu buvo įdomi ir vaisinga – iš tolo pirštu bakstelėjusi į nuotrauką, kurioje jos komanda įsiamžinusi prie „The dream of a pink elephant“, mergina nelaužydama liežuvio sakinį išvertė į lietuvių kalbą.

„Tai rožinio dramblio svajonė“, – pažintimi rožiniu nulėpausiu Ožeškienės g. džiaugėsi studentė.

Pažintis su Lietuva

Pagrindinė „Baltijos vasaros universiteto“ projekto iniciatyva – lietuvių kalbos ir kultūros kursai, kurių metu dalyviai iš arčiau susipažins su Lietuva.

Perskaitys jos istoriją, išragaus patiekalų, kuriais lietuviai per šventes nukrauna savo namų stalus, pamatys gražiausias vietas, kuriomis jie didžiuojasi.  

„Tradiciškai aplankysime Trakus, Vilnių. Šiemet ir Anykščius. Kaune – VDU Botanikos sodą, Pažaislio vienuolyną, dar ir Kauno bienalę“, – intensyvią programą vardijo "Baltijos vasaros universiteto" koordinatorė, Tarptautinių ryšių departamento Tarptautinio bendradarbiavimo ir marketingo skyriaus vyriausioji specialistė Agnė Poderytė.

Mėnesį vyksiančiuose kursuose šiemet, anot jos, dalyvaus beveik 100 jaunuolių iš daugiau nei 30 šalių: kaimyninės Latvijos, Lenkijos, Ukrainos, Sakartvelo, JAV, Australijos, Japonijos, Indijos, Filipinų, Meksikos ir t.t.

„Visi jie savo nuožiūra gali rinktis gyvenamąsias erdves, tačiau mes siūlome bendrabučius ir vieną vietą centre“, – paklausta, ar atvykėlius įsileis lietuvių šeimos, atsakė A.Poderytė.

Intensyvi programa

Iš viso pasaulio atvykę dalyviai „Baltijos vasaros universiteto“ įvairiuose kursuose dalyvaus 2–4 savaites. Vėliau veiksmas persikels į Vilnių.

Pažangiose praktikos laboratorijose studentai vykdys universiteto partnerių užduotis spręs realius iššūkius, su kuriais susiduria įvairios organizacijos. Pastarieji lauks ir molekulinės genetikos ar prekinio ženklo kūrimo kursuose. 

„Smagu žiūrėti į jaunus žmones ir jų drąsą – mėnesiui laiko važiuoti į kitą žemyną, į šalį, apie kurią mažai ką žino“, – A.Poderytė neabejojo, kad po vasaros apšilimo, atsiras studentų, kurie ir vėl rinksis Kauną. Tik jau ne kaip turizmo objektą, o kaip savo alma mater.

„Ko tikiuosi iš šių kursų? Naujų žinių, pažinčių ir gero laiko“, – kol atidarymo ceremonijos metu už mikrofono keitėsi lektoriai, vienas universiteto studentų trumpai pasidalijo savo lūkesčiais.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių