COVID-19 situacija kaista: dalis Kauno ligoninės padalinių – perpildyti, teks riboti kitas paslaugas

 • Teksto dydis:

LSMU Kauno ligoninė praneša apie gydymo įstaigoje kaistančią situaciją: ligonių nuolat daugėja, bendras įvairių ligų sergamumas didėja.

„Ir vėl esame didžiausia šalyje COVID-19 ligoninė. Šiuo metu gydome per 180 koronaviruso ligonių, nuolat užpildyti abu kovidiniai reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriai Šilainių ir Aukštųjų Šančių padaliniuose. Maža to, dar 20 vietų su deguonimi COVID-19 ligai gydyti nuo spalio 20-osios įrengėme Hipodromo g. 13 padalinyje, Vidaus ligų skyriuje. Tai reiškia, kad dar labiau teks riboti kitas medicinines paslaugas, nes bendras įvairių ligų sergamumas tik didėja, o terapiniai padaliniai jau perpildyti“, – rašoma ligoninės feisbuko paskyroje.

„Šiandien, vos mūsų Vidaus ligų skyriuje pradėjo funkcionuoti kovidinės lovos, 13 pacientų iškart stacionarizavome. Iki vakaro, manau, visos 20 lovų bus užimtos COVID-19 pacientais. Dar dvi lovos su galimybe tiekti didelės tėkmės deguonį (High Flow) skirtos COVID-19 pacientams, kuriems reikės intensyvios terapijos. Nuoširdžiai apgailestaujame, kad labai apribotos mūsų galimybės suteikti pagalbą nekovidiniams terapiniams pacientams, bet šiandieninė epidemiologinė situacija nepalieka pasirinkimo“, – kalba Terapijos klinikos (Hipodromo g. 13) vadovė, gydytoja pulmonologė Rūta Nutautienė.

Nuoširdžiai apgailestaujame, kad labai apribotos mūsų galimybės suteikti pagalbą nekovidiniams terapiniams pacientams, bet šiandieninė epidemiologinė situacija nepalieka pasirinkimo.

Pasak gydymo įstaigos atstovų, stipriai apkrauti ir visų LSMU Kauno ligoninės padalinių Priėmimo skubios pagalbos skyriai. Į infekcinių ligų priėmimą Baltijos g. 120 per parą dėl paūmėjusių COVID-19 simptomų kasdien kreipiasi apie 40 žmonių. Pusę jų tenka paguldyti į stacionarą.

„Daugumai ligonių reikia nuolatinio deguonies tiekimo, todėl Šilainių padalinyje įranga jau pasiekusi galimybių ribą. Kasdien dėl įvairių patologijų žmonės atvyksta į miesto Centro, Aukštųjų Šančių padalinių priimamuosius. Epidemiologinė situacija kaista. Labai raginame vykdyti infekcijų kontrolės ir  epidemiologų nurodymus, saugoti vieniems kitus, maksimaliai laikytis higienos, vengti susibūrimų, skiepytis, pasitikėti mokslu ir medikais“, – teigiama LSMU Kauno ligoninės socialinio tinklo paskyroje.

LSMU Kauno ligoninės nuotr.

Kaip pranešta ketvirtadienio rytą, praėjusią parą nustatyti 3058 nauji COVID-19 atvejai, mirė 28 žmonės. Tarp mirusiųjų nuo COVID-19 buvo nepaskiepytas arba paskiepytas nepilnai 21 žmogus.

Praėjusią parą 2364 žmonės paskiepyti pirmąja vakcinos doze. Iš viso per parą paskiepyti 6936 asmenys.

Ligoninėse šiuo metu gydoma 1690 COVID-19 sergančių žmonių – beveik dviem dešimtimis daugiau nei prieš parą, 154 iš jų – reanimacijoje.

Šalyje praėjusią parą atlikta 16,9 tūkst. molekulinių (PGR) ir 8,6 tūkst. antigeno tyrimų dėl įtariamo koronaviruso.

14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų toliau kyla ir pasiekė 1226,7 atvejo. 7 dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis ūgtelėjo iki 13,2 procento. Nuo COVID-19 ligos iki šiol iš viso Lietuvoje mirė 5544 žmonės.NAUJAUSI KOMENTARAI

Lina

Lina portretas
Tik vieno nesuprantu...visi zinojo, kad rudeni susirgimu bus daug, tai kodel nebuvo didinamas lovu skaicius??? Pernai buvo tas pats, tai buvo marios laiko tam pasiruosti. Atrodo, lyg specialiai nieko nebuvo daroma....

darka,aha,papasakokit babulkom

darka,aha,papasakokit babulkom portretas
draugeliui nuo kavos jau bloga,po 2 pakelius per diena suruko is neturejimo ka veikti Klynikose

Kris

Kris portretas
Kiek žinau iš pažįstamų ten dirbančių tai čia rašomas toks melas kad net bloga
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių